Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Ministrul Justitiei: Voi discuta zilele viitoare cu procurorii-sefi Kovesi si Lazar. Voi face si o evaluare si in doua saptamani, iau o decizie

publicat 2017-03-12 20:45:01 (Antena3)
Ministrul Justitiei: Voi discuta zilele viitoare cu procurorii-sefi Kovesi si Lazar. Voi face si o evaluare si in doua saptamani, iau o decizie Ministrul Justitiei, Tudorel Toader, a declarat duminica, la Antena 3, ca in zilele urmatoare va avea discutii cu procurorul-sef al Parchetului general si al DNA, respectiv Augustin Lazar si Laura... ...continuare.

Anunt crunt de la meteorologi. Cat de tare vom fi afectati anul acesta?

publicat 2017-03-11 20:15:08 (Realitatea-TV)
Anunt crunt de la meteorologi. Cat de tare vom fi afectati anul acesta? Ploile, suparatoare pentru cei care voiau sa petreaca afara zilele urmatoare, ...continuare.

Vin ploile si se raceste vremea. Prognoza meteo pentru sambata, duminica si luni

publicat 2017-03-10 22:00:06 (Realitatea-TV)
Vin ploile si se raceste vremea. Prognoza meteo pentru sambata, duminica si luni Weekendul vine cu ploi in mai multe zone ale tarii, iar temperaturile vor scadea usor fata de cele de zilele trecute. ...continuare.

Cei 40 de mucenici de la Sevastia. De ce se beau 44 de pahare cu vin. Traditii de 9 martie

publicat 2017-03-09 09:45:05 (Realitatea-TV)
Cei 40 de mucenici de la Sevastia. De ce se beau 44 de pahare cu vin. Traditii de 9 martie Pe 9 martie sunt pomeniti in calendarul ortodox Sfintii 40 de Mucenici din Sevastia, martirizati in Capadochia in timpul imparatului roman Licinius. Sarbatoarea mucenicilor marcheaza inceputul anului agrar, un hotar intre iarna si vara, intre zilele reci specifice babei Dochia si vremea calduroasa din zilele Mosilor. Multi dintre credinciosi asteapta cu mare nerabdare aceasta zi pentru a savura preparatele delicioase pregatite cu acesta ocazie, dar mai ales pentru a bea cele 40 sau 44 de... ...continuare.

Cea mai buna REȚETA de MUCENICI. De ce romanii spun in acesta zi "Iesi, caldura, din pamant"

publicat 2017-03-09 07:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Cea mai buna REȚETA de MUCENICI. De ce romanii spun in acesta zi  Iesi, caldura, din pamant La 9 martie sunt pomeniti in calendarul ortodox Sfintii 40 de mucenici din Sevastia, martirizati in Capadochia in timpul imparatului roman Licinius. Sarbatoarea mucenicilor marcheaza inceputul anului agrar, un hotar intre iarna si vara, intre zilele reci specifice babei Dochia si vremea placuta din zilele Mosilor. Multi dintre credinciosi asteapta cu mare nerabdare aceasta zi pentru a savura preparatele delicioase pregatite cu acesta ocazie. Va propunem mai jos o reteta extraordinarp de... ...continuare.

Cei 40 de mucenici de la Sevastia. De ce se beau 44 de pahare de vin

publicat 2017-03-09 07:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Cei 40 de mucenici de la Sevastia. De ce se beau 44 de pahare de vin La 9 martie sunt pomeniti in calendarul ortodox Sfintii 40 de mucenici din Sevastia, martirizati in Capadochia in timpul imparatului roman Licinius. Sarbatoarea mucenicilor marcheaza inceputul anului agrar, un hotar intre iarna si vara, intre zilele reci specifice babei Dochia si vremea calduroasa din zilele Mosilor. Multi dintre credinciosi asteapta cu mare nerabdare aceasta zi pentru a savura preparatele delicioase pregatite cu acesta ocazie, dar mai ales pentru a bea cele 40 sau 44 de... ...continuare.

Cele mai vechi urme de viata de pe Pamant au fost gasite in Canada. Seamana izbitor cu o specie din zilele noastre

publicat 2017-03-02 13:00:07 (ProTV)
Cele mai vechi urme de viata de pe Pamant au fost gasite in Canada. Seamana izbitor cu o specie din zilele noastre Descoperire extraordinara realizata intr-o zona rupta de lume din provincia canadiana Quebec. ...continuare.

Sotia l-a gasit pe milionar cu streangul in jurul gatului! I-a taiat cu un cutit cordonul cu care se spanzurase! Cu o seara inainte, afaceristul si sotia lui au...

publicat 2017-03-01 15:15:02 (CanCan)
Sotia l-a gasit pe milionar cu streangul in jurul gatului! I-a taiat cu un cutit cordonul cu care se spanzurase! Cu o seara inainte, afaceristul si sotia lui au... Detalii socante din vila lui Vasile Turcu au iesit la iveala la scurt timp dupa ce afaceristul a ajuns de urgenta la spital, in soc cardio-respiratoriu, dupa ce a incercat sa-si ia zilele. Cancan.ro, site-ul nr. 1 din Romania, a aflat ce s-a intamplat in vila lui Vasile Turcu cu numai cateva ore inainte ca afaceristul sa se spanzure. Potrivit surselor Cancan.ro, fostul actionar dinamovist a fost gasit spanzurat de sotia lui, Elena. Femeia, speriata, a strigat dupa o ingrijitoare din casa sa-i... ...continuare.

Cadouri uimitoare pentru barbati

publicat 2017-02-27 17:15:04 (Hit)
Chiar daca in luna martie femeile se bucura de cea mai mare atentie pentru ca se sarbatoresc in zilele de 1 si de 8, nici barbatii nu trebuie neglijati. Sugestii ...continuare.