Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Barbat prins in pat cu fiica sa de popa

publicat 2016-01-16 00:00:36 (Libertatea)
Un barbat din satul Flamanzi, Botosani, a fost arestat zilele trecute, dupa ce si-a abuzat sexual... ...continuare.

Anunt de ultima ora de la ANAF. Ce contribuabili vor fi dati in vileag zilele viitoare

publicat 2016-01-15 14:30:44 (Realitatea-TV)
Anunt de ultima ora de la ANAF. Ce contribuabili vor fi dati in vileag zilele viitoare ANAF a prelungit cu 30 de zile termenul pentru indeplinirea de catre firme a noilor conditii de inregistrare in scop de TVA. Totodata, Fiscul anunta ca va prezenta in zilele urmatoare cazuri si scheme de fraudare a bugetului de stat de catre firme din categoria marilor contribuabili. ...continuare.

Vrei bani pentru concediul neefectuat? Ii poti primi... cand inceteaza contractul de munca

publicat 2016-01-14 00:00:38 (Libertatea)
Vrei bani pentru concediul neefectuat? Ii poti primi... cand inceteaza contractul de munca Daca esti unul dintre cititorii care ne tot intreaba in ce conditii pot recupera zilele de concediu neefectuate in anul anterior si daca pot renunta la ele, in schimbul banilor ce li s-ar cuveni, te lamurim complet in aceasta pagina. Publicitate Codul Muncii spune clar: toti angajatii au dreptul, in fiecare an, la minimum 20 de zile lucratoare de concediu de odihna platit. Exista insa situatii in care nu se poate efectua tot concediul in anul in curs, asa ca zilele "restante" trebuie acordate... ...continuare.

Moneda romaneasca se deprecieaza in fata euro si in fata dolarului. "Este greu de crezut ca leul si-ar putea reveni in zilele urmatoare"

publicat 2016-01-12 11:45:46 (Ziarul-Financiar)
Moneda romaneasca se deprecieaza in fata euro si in fata dolarului. Este greu de crezut ca leul si-ar putea reveni in zilele urmatoare Cursul leu-euro afisa pe piata interbancara in aceasta dimineata in jurul orei 10:00 un nivel de 4,53 de lei, fata de o referinta anuntata ieri de BNR de 4,52 de lei. Pe de alta parte, leul se deprecieaza si in fata dolarului american care a ajuns pe interbancar la 4,17 lei. Ieri, BNR anuntase o cotatie de 4,15 lei."Cum ingrijorarile privine China persista, este greu de crezut ca leul si-ar putea reveni in zilele urmatoare, asa cum anticipam noi. Mai degraba ar trebui sa ramana in intervalul... ...continuare.

Cocktailul special care te va face sa uiti de zilele geroase

publicat 2016-01-08 10:15:41 (Realitatea-TV)
Cocktailul special care te va face sa uiti de zilele geroase Nu exista nicio solutie miraculoasa pentru raceala, insa exista destule remedii care te pot ajuta sa iesi din pasa proasta data de zilele friguroare. ...continuare.

Obligatia de plata a CASS de catre cei fara venituri ar putea fi eliminata

publicat 2016-01-07 00:15:19 (Bursa)
Obligatia de plata a CASS de catre cei fara venituri ar putea fi eliminata Declaratiile facute zilele trecute de secretarul de stat din Ministerul Finantelor Publice (MFP) Gabriel Biris, referitoare la prevederea din Codul Fiscal ce obliga persoanele fara venituri sa plateasca lunar contributiile pentru asigurarile de sanatate (CASS), pare ca nu vor avea efectul scontat, ci dimpotriva. Dan Suciu, purtatorul de cuvant al Guvernului, a anuntat, ieri, ca Executivul ia in calcul eliminarea acestei masuri din noul Cod Fiscal. Anuntul a fost facut in contextul in care... ...continuare.

Aceasta pisica a disparut de acasa cateva zile. Cand s-a intors, avea agatat la gat un biletel

publicat 2016-01-06 22:00:36 (Realitatea-TV)
Aceasta pisica a disparut de acasa cateva zile. Cand s-a intors, avea agatat la gat un biletel Un barbat din California a avut parte de o surpriza amuzanta zilele trecute. ...continuare.

IMAGINEA ZILEI | Nu e o tornada, e un vulcan!

publicat 2016-01-06 00:00:43 (Libertatea)
Imagini spectaculoase au fost surprinse zilele acestea in Probolinggo, Indonezia, unde muntele... ...continuare.

Ger siberian in Romania. Vezi recomandarile Ministerului Sanatatii pentru zilele friguroase

publicat 2016-01-05 12:45:03 (Antena3)
Ger siberian in Romania. Vezi recomandarile Ministerului Sanatatii pentru zilele friguroase Ministerul Sanatatii recomanda populatiei ca in zilele cu temperaturi extrem de scazute sa asculte sfatul medicilor, sa evite deplasarile in spatii deschise si expunerea la frig, sa respecte regulile... ...continuare.

Craciunul pe rit vechi aglomereaza din nou vamile

publicat 2016-01-04 23:45:33 (Libertatea)
Cozile de la punctele de trecere a frontierei din vestul tarii s-au mutat zilele acestea la vamile... ...continuare.