Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Zilele Culturii Romane la Frankfurt am Main

publicat 2015-06-24 00:00:04 (Bursa)
Expozitia 'Untamed Skin' succeda prezentarea expozitiei 'Povestea nespusa a iei', organizata tot in colaborare cu Galeria Galateca din Bucuresti in anul 2014, in cadrul proiectului 'Zilele Culturii Romane la Dublin'. ...continuare.

Recomandarile medicilor pentru zilele caniculare: Hidratarea este esentiala; de preferat apa, limonada, si nu berea

publicat 2015-06-12 16:30:18 (Mediafax)
Recomandarile medicilor pentru zilele caniculare: Hidratarea este esentiala; de preferat apa, limonada, si nu berea Hidratarea este esentiala in zilele caniculare, cand este indicat consumul de apa, sucuri naturale si iaurturi, in timp ce bauturile cu cofeina si cele alcoolice, inclusiv berea - care racoreste pe moment, apoi moleseste -, sunt nerecomandate, avertizeaza managerul SABI, Alis Grasu. ...continuare.

Calatorie inedita in jurul lumii, cu camionul de armata. Zilele trecute au ajuns in statiunea Mamaia

publicat 2015-06-10 09:00:14 (Romania-TV)
Calatorie inedita in jurul lumii, cu camionul de armata. Zilele trecute au ajuns in statiunea Mamaia Doi nemti, sot si sotie, si-au propus sa faca inconjurul lumii intr-un camion de armata in care au investit 30.000 de euro. Zilele trecute au ajuns intr-un camping din nordul statiunii Mamaia, unde au atras privirile tuturor. ...continuare.

Ti-ai aseza fundul pe un asemenea closet? GALERIE FOTO cu un obiect mai putin obisnuit

publicat 2015-06-09 18:00:20 (Libertatea)
Zilele acestea la Shanghai, China, are loc Expozitia Internationala dedicata bucatariei si baii, de... ...continuare.

Steaua se intareste serios si aduce un international din Liga 1: "Am discutat, zilele astea vor trimite oferta"

publicat 2015-06-04 17:30:14 (Gazeta-Sporturilor)
Steaua se intareste serios si aduce un international din Liga 1: Am discutat, zilele astea vor trimite oferta Presedintele FC Botosani, Cornel Șfaiter, a recunoscut discutiile cu Steaua despre transferul lui Martinus Quenten. Acesta a anuntat ca în scurt timp Steaua va înainta o oferta pentru jucatorul celor de la FC Botosani. "Cei de la Steaua s-au aratat interesati de Martinus Quenten. Am avut o discutie cu ei, dar urmeaza ca zilele urmatoare sa avem o întîlnire. Asteptam oferta Stelei pentru Matinus, dupa care vom negocia. ... ...continuare.

Se apropie canicula. Ce drepturi au angajatii in zilele foarte calduroase

publicat 2015-06-03 13:00:19 (Realitatea-TV)
Se apropie canicula. Ce drepturi au angajatii in zilele foarte calduroase Meteorologii au anuntat temperaturi de peste 33 de grade pentru zilele urmatoare, iar Inspectia Muncii a emis un avertisment catre angajatori. Patronii risca amenzi intre 1.500 si 2.500 lei pentru nerespectarea conditiilor legale. ...continuare.

Colaborare inedita: Stefan Hrusca a cantat alaturi de mezzosoprana Ruxandra Donose

publicat 2015-06-03 11:45:15 (Romania-TV)
Colaborare inedita: Stefan Hrusca a cantat alaturi de mezzosoprana Ruxandra Donose Nici nu s-au incheiat bine Zilele Maramuresului, ca baimarenii au avut din nou parte de distractie. De aceasta data, Primaria a fost cea care a organizat Zilele Culturale ale Municipiului Baia Mare, eveniment ce s-a desfasurat in perioada 29 mai-1 iunie 2015. Evenimentul menit sa sustina candidatura orasului pentru titlul de Capitala Europeana 2021 a adunat laolalta oameni de toate varstele, cu evenimente pentru toate gusturile. ...continuare.

Hrusca a cantat alaturi de mezzosoprana Ruxandra Donose

publicat 2015-06-02 19:15:12 (Puterea)
Hrusca a cantat alaturi de mezzosoprana Ruxandra Donose Nici nu s-au incheiat bine Zilele Maramuresului, ca baimarenii au avut din nou parte de distractie. De aceasta data, Primaria a fost cea care a organizat Zilele Culturale ale Municipiului Baia Mare, eveniment ...continuare.