Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Scene revoltatoare in Caras-Severin. Un echipaj de pe o ambulanta a fost batut de un barbat

publicat 2017-10-02 11:00:01 (Antena3)
Scene revoltatoare in Caras-Severin. Un echipaj de pe o ambulanta a fost batut de un barbat Politistii din judetul Caras-Severin au deschis un dosar penal pentru tulburarea ordinii si linistii publice dupa ce echipajul medical de pe o ambulanta, solicitat sa acorde îngrijiri unui barbat care... ...continuare.

SCENE ȘOCANTE Un echipaj de pe Ambulanta a fost SNOPIT IN BATAIE de cativa tigani

publicat 2017-10-02 01:00:01 (Click)
SCENE ȘOCANTE Un echipaj de pe Ambulanta a fost SNOPIT IN BATAIE de cativa tigani Un asistent si un sofer de Ambulanta care au fost solicitati sa intervina, duminica, pentru a acorda ajutor unei persoane ranite intr-un conflict intre mai multi romi in localitatea Zavoi, judetul Caras- Severin, au fost agresati cu pumnii si picioarele, cei doi ajungand la Citeste mai departe... ...continuare.

Adrian Severin, STRIGAT, din SPATELE GRATIILOR! "Cum poti sa iti demonstrezi nevinovatia in fata unor judecatori?"

publicat 2017-10-01 18:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Adrian Severin, STRIGAT, din SPATELE GRATIILOR! Cum poti sa iti demonstrezi nevinovatia in fata unor judecatori? Aflat in spatele gratiilor, fostul europarlamentar Adrian Severin condamnat definitiv, in noiembrie 2016, de instanta suprema la 4 ani inchisoare cu executare pentru savarsirea infractiunilor de luare de mita si trafic de influenta, a publicat o postare devastatoare despre cum se petrec lucurile in Justitie. Acesta sustine ca orice persoana nu trebuie sa-si dovedeasca nevinovatia, ci procurorii sunt cei care trebuie sa aduca probe ca o persoana a savarsti o fapta penala. Mai mult, acesta... ...continuare.

De ce ii place lui Liviu Dragnea sa pescuiasca naiva stiuca la Belina, Delta Dunarii din Teleorman

publicat 2017-09-29 17:30:01 (Adevarul)
De ce ii place lui Liviu Dragnea sa pescuiasca naiva stiuca la Belina, Delta Dunarii din Teleorman Paradisul lacustru din comuna Seaca, compus din Insula Belina si Bratul Pavel, atrage prin faptul ca este un loc retras unde se ajunge cu greu chiar si cu automobilul. La Belina se poate da la peste in liniste cu momeala vie ca sa prinzi caras, crap si rapitori. Insa stiuca este vedeta apelor din zona. ...continuare.

Alte 1.200 de consultatii la distanta gratuite pentru pacientii din zona rurala, efectuate cu ajutorul telemedicinei

publicat 2017-09-27 17:00:01 (AgoraNews)
Alte 1.200 de consultatii la distanta gratuite pentru pacientii din zona rurala, efectuate cu ajutorul telemedicinei Solutia de telemedicina dezvoltata pentru pacientii din zonele rurale dezavantajate din judetele Timis si Caras-Severin a fost extinsa si la cele doua spitale orasenesti din Sannicolau Mare, respectiv Deta. ...continuare.

Georgica Severin, validat de Comisiile reunite de cultura ale Parlamentului pentru functia de presedinte - director general al SRR

publicat 2017-09-27 15:00:08 (Romania-TV)
Georgica Severin, validat de Comisiile reunite de cultura ale Parlamentului pentru functia de presedinte - director general al SRR Fostul senator Georgica Severin a fost validat miercuri, cu unanimitate de voturi, de Comisiile reunite de cultura ale Parlamentului, in functia de presedinte-director general al Societatii Romane de Radiodifuziune, presedinte al Consiliului de Administratie al institutiei, potrivit Agerpres. ...continuare.

PROPRIETAR-SURPRIZA a PADURII DE CANNABIS si a laboratorului de droguri: "Pentru clientii de lux"

publicat 2017-09-23 13:15:10 (Realitatea-TV)
PROPRIETAR-SURPRIZA a PADURII DE CANNABIS si a laboratorului de droguri: "Pentru clientii de lux" Fostul comisar-sef al Garzii de Mediu din judetul Caras-Severin Marius Cirpean si fiul acestuia au fost retinuti pentru 24 de ore, dupa ce in urma unor perchezitii la locuinta lor din localitatea Berzovia, procurorii DIICOT au gasit mai multe culturi de cannabis, dar si un laborator de prelucrare a drogurilor. ...continuare.

Jaf la o casa de schimb valutar din Drobeta Turnu-Severin. Hotii au plecat cu o mare suma de bani

publicat 2017-09-23 09:15:08 (Romania-TV)
Jaf la o casa de schimb valutar din Drobeta Turnu-Severin. Hotii au plecat cu o mare suma de bani Jaf al unor hoti profesionisti, la o casa de schimb valutar dintr-un hipermarket din Drobeta-Turnu-Severin. Trei barbati au patruns in toiul noptii in incinta magazinului si au plecat cu 250.000 de lei. ...continuare.

INCREDIBIL Ce au gasit procurorii DIICOT la un fost comisar-sef al Garzii de Mediu: I-au pus CATUȘE si fiului, dupa ce au vazut ce cultivau

publicat 2017-09-22 23:30:02 (Click)
INCREDIBIL Ce au gasit procurorii DIICOT la un fost comisar-sef al Garzii de Mediu: I-au pus CATUȘE si fiului, dupa ce au vazut ce cultivau Fostul comisar-sef al Garzii de Mediu din judetul Caras- Severin, Marius Cirpean, si fiul acestuia au fost retinuti pentru 24 de ore, dupa ce in urma unor perchezitii la locuinta lor din localitatea Berzovia, procurorii DIICOT au gasit mai multe culturi de canabis, dar si un Citeste mai departe... ...continuare.