Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




BREAKING NEWS: Diplome de licenta, vandute ca la piata. 106 perchezitii la profesori universitari

publicat 2017-07-26 07:45:19 (Realitatea-TV)
BREAKING NEWS: Diplome de licenta, vandute ca la piata. 106 perchezitii la profesori universitari Aproximativ 106 perchezitii au loc, miercuri dimineata in judetele Caras-Severin, Hunedoara si Timis la domiciliile unor profesori universitari si studenti, intr-un dosar de acordare a diplomelor de licenta pe bani. Procurorii DIICOT fac perchezitii la doua universitati, transmite Realitatea TV, un numar de 36 de persoane sunt urmariti penal in acest dosar. ...continuare.

Corespondenta de la Severin » Atentie, "diavoli"! Fanii Craiovei au inceput razboiul: ce mesaj au lasat pe zidul arenei din Severin

publicat 2017-07-25 18:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
Corespondenta de la Severin » Atentie, diavoli! Fanii Craiovei au inceput razboiul: ce mesaj au lasat pe zidul arenei din Severin Fanii celor de la CS U Craiova au început razboiul cu milanezii înaintea duelului din meciul tur al turului al treilea din Europa League. Pe gardul stadionului din Severin, unde cele doua formatii vor disputa mansa tur, oltenii au scris mare "Milan Merda". Echipa lui AC Milan va ajunge în România miercuri si va fi cazata pentru o noapte în Craiova, urmând ca în ziua meciului, fotbalistii lui Montella sa se cazeze în Severin. 1. ... ...continuare.

FOTO + VIDEO Corespondenta de la Severin » Imagini socante de la arena pe care AC Milan va juca peste doua zile

publicat 2017-07-25 15:30:08 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO + VIDEO Corespondenta de la Severin » Imagini socante de la arena pe care AC Milan va juca peste doua zile Stadionul din Severin va gazdui joi cel mai important meci de la inaugurare, CSU Craiova urmând sa dea piept cu "colosul" AC Milan, în turul III din preliminariile Europa League, meci transmis de TV Digi Sport si liveTEXT pe GSP.ro, joi, 27 iulie, ora 21:00. ... ...continuare.

FOTO + VIDEO Corespondenta de la Severin: Ultimele pregatiri inainte de meciul cu AC Milan: "Diavolii", intampinati pe santier

publicat 2017-07-25 15:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO + VIDEO Corespondenta de la Severin: Ultimele pregatiri inainte de meciul cu AC Milan: Diavolii, intampinati pe santier Stadionul din Severin va gazdui joi cel mai important meci de la inaugurare, CSU Craiova urmând sa dea piept cu "colosul" AC Milan, în turul III din preliminariile Europa League.  Pregatirile sunt în toi înauntrul, dar si în afara arenei, stadionul având nevoie de retusuri imediate pentru a putea fi pregatit din toate punctele de vedere la ora meciului rigorilor impuse de UEFA. ... ...continuare.

COD GALBEN de inundatii pe raurile din Timis si Caras-Severin

publicat 2017-07-25 14:15:11 (Romania-TV)
COD GALBEN de inundatii pe raurile din Timis si Caras-Severin Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor anunta ca se pot produce inundatii pe raurile Timis, Poganis, Barzava si Caras, din judetele Timis si Caras-Severin, care marti sunt sub avertizare cod galben. Cele doua judete si alte 28 sunt marti si sub avertizare cod galben de ploi si vijelii. ...continuare.

CRAIOVA - AC MILAN, din Europa League, transmisa de Digi Sport

publicat 2017-07-25 12:30:10 (Romania-TV)
CRAIOVA - AC MILAN, din Europa League, transmisa de Digi Sport Suporterii olteni din toata Romania, si nu numai, au motive sa fie bucurosi acum, chiar daca nu se vor afla in tribunele stadionului din Severin, la marele meci dintre Craiova si AC Milan. ...continuare.

GALERIE FOTO De la luxul din Milano, la modestia din Severin » Unde vor fi cazate vedetele de sutele de milioane de euro ale lui AC Milan

publicat 2017-07-25 12:00:08 (Gazeta-Sporturilor)
GALERIE FOTO De la luxul din Milano, la modestia din Severin » Unde vor fi cazate vedetele de sutele de milioane de euro ale lui AC Milan Delegatia lui Milan va fi nevoita sa se cazeze într-un hotel lipsit de stralucire în ziua partidei tur de la malul Dunarii. Italienii le-au "furat" oltenilor cazarea de la stabilimentul "Golden House" de 4 stele din Craiova, dar a venit rândul sa caute un hotel si pentru ziua meciului la Drobeta Turnu Severin. Hotel Club G este locul care îi va gazdui pe milanezi pentru cele 9 ore petrecute la Severin înaintea partidei. ... ...continuare.

Cod galben de furtuni si vijelii in aproape toata tara

publicat 2017-07-25 11:45:01 (Antena3)
Cod galben de furtuni si vijelii in aproape toata tara Vremea continua sa fie una instabila, este deja un Cod Portocaliu emis pentru Timis si Caras Severin. Aici va ploua destul de mult si sunt si conditii de grindina. Codul va fi valabil pana astazi la... ...continuare.

Raed Arafat, mesaj cutremurator dupa accidentul mortal care i-a indoliat pe salvatorii din Caras-Severin

publicat 2017-07-24 16:30:01 (Antena3)
Raed Arafat, mesaj cutremurator dupa accidentul mortal care i-a indoliat pe salvatorii din Caras-Severin Secretarul de stat în MAI Raed Arafat a transmis condoleante familiei ambulantierului mort în accidentul frontal de duminica seara, de pe DN6, în apropiere de localitatea Caransebes. De asemenea,... ...continuare.

Un turist de 59 de ani cu probleme cardiace a murit in statiunea Mamaia dupa ce a intrat in mare

publicat 2017-07-24 13:30:10 (ProTV)
Un turist de 59 de ani cu probleme cardiace a murit in statiunea Mamaia dupa ce a intrat in mare Un turist in varsta de 59 de ani, din Caras-Severin, care avea probleme cardiace, a murit luni in statiunea Mamaia, dupa ce i s-a facut rau cand a intrat in apa, el fiind adus la tarm de catre salvamari. ...continuare.