Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Scandal la Vaslui inaintea alegerilor locale partiale. PNL acuza PSD de favorizarea candidatului social-democrat

publicat 2017-10-23 18:45:06 (Libertatea)
Scandal la Vaslui inaintea alegerilor locale partiale. PNL acuza PSD de favorizarea candidatului social-democrat Conducerea PNL Vaslui aduce acuzatii grave Prefecturii Vaslui privind alegerile partiale de la Primaria Osesti, din 5 noiembrie. Liberalii cred ca reprezentantul Guvernului in teritoriu l-ar favoriza pe candidatul PSD la primarie tergiversand emiterea unui ordin de vacantare a postului de consilier detinut de acesta odata cu trecerea sa de la PNL la PSD. Scandal […] Post-ul Scandal la Vaslui inaintea alegerilor locale partiale. PNL acuza PSD de favorizarea candidatului social-democrat... ...continuare.

Gestul impresionant facut de o batrana din Vaslui. Cu banii din pensie, a ridicat un monument

publicat 2017-10-23 18:00:08 (ProTV)
Impresionata pe viata de ororile pe care le-a vazut în Al Doilea Razboi Mondial, o batrâna de 86 de ani din judetul Vaslui a ridicat un monument pentru soldatii cazuti în lupta. ...continuare.

Batrana din Vaslui care a construit un monument in memoria eroilor romani cazuti in al Doilea Razboi Mondial. Pensia bunicii depaseste cu putin 600 de lei: "Aveam 10 ani cand am vazut ororile facute de rusi la noi in sat"

publicat 2017-10-23 17:00:02 (Antena-1)
Are 86 de ani si o pensie care depaseste cu putin 600 de lei! Cu toate acestea, batrana din Vaslui a reusit sa ridice un monument de peste 100 de milioane de lei. Ce-i drept, au ajutat-o si nepotii cu bani. Dar acum toti sunt mandri de crucea ridicata in memoria eroilor romani cazuti in al Doilea Razboi Mondial. ...continuare.

VASLUI. L-a batut mar si i-a omorat caprele cu Jeep-ul

publicat 2017-10-22 08:30:04 (Evenimentul-Zilei)
VASLUI. L-a batut mar si i-a omorat caprele cu Jeep-ul Vasilica Manolache, un adolescent in varsta de 17 ani, din satul Harsova, judetul Vaslui, s-a pricopsit cu o bataie sora cu moartea ...continuare.

Jandarmii, mobilizati sa pazeasca un porc mistret, la Vaslui

publicat 2017-10-21 13:15:06 (ProTV)
Patru jandarmi vasluieni au fost mobilizati, joi seara, pentru a pazi un mistret care a patruns în zona Expo Zoo Agroind din Vaslui. ...continuare.

Barbatul din Vaslui care si-a biciuit fiica a fost scos din familie. Nu are voie sa se apropie de sotie si de cei 10 copii

publicat 2017-10-21 09:00:05 (Libertatea)
Barbatul din Vaslui care si-a biciuit fiica a fost scos din familie. Nu are voie sa se apropie de sotie si de cei 10 copii Barbatul din Vaslui care si-a biciuit fiica si apoi a abuzat-o sexual a fost scos din familie de catre judecatori, printr-un ordin de protectie. Agresorul, in varsta de 46 de 46 de ani, nu are voie sa se apropie de cei 10 copii ai sai si de sotie la o distanta mai mica de 500 […] Post-ul Barbatul din Vaslui care si-a biciuit fiica a fost scos din familie. Nu are voie sa se apropie de sotie si de cei 10 copii apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

REPORTAJ: Campionii somajului din Romania au tratat cu dispret bursa locurilor de munca pentru absolventi de la Vaslui| GALERIE FOTO

publicat 2017-10-20 19:15:06 (Libertatea)
REPORTAJ: Campionii somajului din Romania au tratat cu dispret bursa locurilor de munca pentru absolventi de la Vaslui| GALERIE FOTO Bursa locurilor de munca pentru absolventii din acest an nu a prezentat niciun interes pentru tinerii din judetul Vaslui care au terminat un liceu sau o facultate, in pofida ofertei extrem de diversificate, inclusiv pentru studii superioare. Drept dovada, numarul extrem de mic de absolventi veniti la actiunea anuala organizata toamna de Agentia pentru Șomaj. […] Post-ul REPORTAJ: Campionii somajului din Romania au tratat cu dispret bursa locurilor de munca pentru absolventi de la... ...continuare.

Ce se intampla acum cu preotul exorcist de la Tanacu, la 12 ani de la moartea maicutei Irina!

publicat 2017-10-20 13:30:02 (CanCan)
Ce se intampla acum cu preotul exorcist de la Tanacu, la 12 ani de la moartea maicutei Irina! La 12 ani de la izbucnirea scandalului, Daniel Corogeanu, preotul exorcist de la Tanacu, judetul Vaslui, pare sa-si fi gasit linistea sufleteasca, pe care o cauta dupa ce a fost caterisit.Traieste ca un sihastru intr-o casa de vacanta a unui om de afaceri din Vaslui, protejata privirilor curioase de cativa copaci. Au constatat acest lucru doi jurnalisti, unul roman si altul francez, care l-au vizitat pe fostul preot, ca sa vada personal noua viata a acestuia. Astfel, Dan Alexe de la vice.com... ...continuare.

Ce se intampla acum cu preotul exorcist de la Tanacu, la 12 ani de la moartea maicutei Irina

publicat 2017-10-20 11:30:02 (Antena3)
Ce se intampla acum cu preotul exorcist de la Tanacu, la 12 ani de la moartea maicutei Irina La 12 ani de la izbucnirea scandalului, Daniel Corogeanu, preotul exorcist de la Tanacu, judetul Vaslui, pare sa-si fi gasit linistea sufleteasca, pe care o cauta dupa ce a fost caterisit. Traieste ca... ...continuare.

Dinamo, invinsa acasa, CSA Steaua e noul lider al Ligii Nationale de handbal masculin. Joi si vineri, celelalte partide

publicat 2017-10-19 12:15:09 (Libertatea)
Dinamo, invinsa acasa, CSA Steaua e noul lider al Ligii Nationale de handbal masculin. Joi si vineri, celelalte partide Campioana Dinamo a fost invinsa acasa, miercuri, de Poli Timisoara. Dupa opt etape, CSA Steaua e noul lider al Ligii Nationale de handbal masculin. Meciurile de joi 17.30 Potaissa Turda – CSM Suceava 18.oo Minaur Baia Mare – Dunarea Calarasi CSM Fagaras – HC Vaslui 18.15 HC Vaslui – Dobrogea Sud Constanta Vineri 18.30 CSM […] Post-ul Dinamo, invinsa acasa, CSA Steaua e noul lider al Ligii Nationale de handbal masculin. Joi si vineri, celelalte partide apare prima... ...continuare.