Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Ce a patit un aradean cand a mers sa-si alimenteze masina. A anuntat imediat autoritatile

publicat 2017-09-05 10:15:01 (Antena3)
Ce a patit un aradean cand a mers sa-si alimenteze masina. A anuntat imediat autoritatile Un barbat din Arad a povestit cum la una dintre statiile de carburanti din centrul orasului, contorul pompei a aratat ca a livrat cu aproape opt litri mai multa benzina decât capacitatea rezervorului... ...continuare.

Eroare grava la Ministerul Educatiei: Inspectorul scolar din Ialomita, demis pentru greselile celui din Arad

publicat 2017-09-04 14:15:08 (Romania-TV)
Eroare grava la Ministerul Educatiei: Inspectorul scolar din Ialomita, demis pentru greselile celui din Arad Inspectorul scolar general din Ialomita, Luminita Barcari, a fost anuntat, printr-un anunt transmis de Ministerul Educatiei Nationale, ca va fi demis, fiind invocat un motiv ce il vizeaza pe inspectorul sef scolar din judetul Arad. ...continuare.

Un tir incarcat cu carne a derapat in Arad si s-a rasturnat peste calea ferata

publicat 2017-09-04 09:15:08 (ProTV)
Un tir incarcat cu carne a derapat in Arad si s-a rasturnat peste calea ferata Probleme în lant, duminica seara, în judetul Arad. Un tir încarcat cu carne a derapat pe Drumul National 7 si s-a rasturnat peste calea ferata. ...continuare.

Furtuna violenta, copaci doborati de vant

publicat 2017-09-03 08:45:06 (Romania-TV)
Furtuna violenta, copaci doborati de vant Vreme extrema in Romania. In Timisoara, furtuna a facut prapad, mai multi copaci au fost doborati de vant pe sosele. Iar pe drumul dintre Arad si Oradea a avut loc un accident grav din cauza neadaptarii vitezei la conditiile meteo. ...continuare.

Senzationala fuga in strainatate a baronului Neumann in comunism

publicat 2017-09-02 10:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Senzationala fuga in strainatate a baronului Neumann in comunism Baronul Francisc von Neumann este un nume legendar pentru Arad. Povestea fugii sale in strainatate, in 1948, este evocata de Dan Ciachir. ...continuare.

REZULTATE BACALAUREAT 2017 ARAD sesiunea toamna - Vezi notele la BAC publicate de EDU.RO

publicat 2017-09-01 12:45:01 (Antena3)
REZULTATE BACALAUREAT 2017 ARAD sesiunea toamna - Vezi notele la BAC publicate de EDU.RO ARAD BAC 2017 NOTE - edu.ro.  Rezultatele obtinute de elevi la examenul de BACALAUREAT din 2017 sesiunea toamna, sustinute in LICEELE din ARAD sunt afisate pe bacalaureat.edu.ro .  Pe... ...continuare.

Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Arad - Ce rezultate au obtinut la BAC 2017 elevii

publicat 2017-08-31 21:15:07 (Realitatea-TV)
Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Arad - Ce rezultate au obtinut la BAC 2017 elevii Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Arad - Apar primele informatii si note ale elevilor care au sustinut examenul de Bacalaureat in cea de-a doua sesiune a anului. ...continuare.

Gestul impresionat al unor jandarmi din Arad. Au vrut sa le dea amenda, dar i-au salvat din saracie

publicat 2017-08-31 16:30:01 (Antena3)
Gestul impresionat al unor jandarmi din Arad. Au vrut sa le dea amenda, dar i-au salvat din saracie Jandarmii aradeni chemati la o interventie au descoperit o familie cu probleme, distrusa de saracie. Impresionati, au strâns bani si le-au platit oamenilor datoriile, le-au cumparat butelie, aragaz si al... ...continuare.

Cum a scapat Ovidiu Tender de pedeapsa cea mai grea, de aproape sapte ani de inchisoare

publicat 2017-08-31 08:30:02 (Antena3)
Cum a scapat Ovidiu Tender de pedeapsa cea mai grea, de aproape sapte ani de inchisoare Ovidiu Tender a scapat de sase ani si noua luni de închisoare, dupa ce Tribunalul Arad a admis contestatia la executare formulata de omul de afaceri.  Astfel, scrie Jurnalul National, scaparea lui... ...continuare.