Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




A asteptat ca sotul ei sa plece de acasa, apoi s-a aruncat de la etajul III. Motivul este tulburator

publicat 2017-10-24 11:30:07 (Realitatea-TV)
A asteptat ca sotul ei sa plece de acasa, apoi s-a aruncat de la etajul III. Motivul este tulburator O femeie din Braila, care suferea de o boala incurabila, s-a sinucis aruncandu-se de la etajul III, dupa ce sotul ei a plecat de acasa. ...continuare.

Atat de putin! » Dunarea Braila a fost aproape de o revenire de senzatie in Cupa EHF

publicat 2017-10-22 17:30:04 (Gazeta-Sporturilor)
Atat de putin! » Dunarea Braila a fost aproape de o revenire de senzatie in Cupa EHF Dunarea Braila a fost aproape de a reface handicapul de 10 goluri cu Byasen Trondheim, dar a ratat pe final calificarea în turul 3 al Cupei EHF. Moldovencele s-au impus cu 28-20, insuficient însa pentru accederea în turul urmator.  Dunarea Braila a ratat calificarea în turul 3 preliminar al Cupei EHF, dar fanii echipei dunarene au trait azi senzatia ca favoritele îi pot face fericiti la final. ... ...continuare.

Incredibilul a fost aproape! » Dunarea Braila a fost aproape de o revenire nebanuita in Cupa EHF, dar a ratat calificarea

publicat 2017-10-22 17:15:05 (Gazeta-Sporturilor)
Incredibilul a fost aproape! » Dunarea Braila a fost aproape de o revenire nebanuita in Cupa EHF, dar a ratat calificarea Dunarea Braila a fost aproape de a reface handicapul de 10 goluri, dar a ratat pe final calificarea în turul 3 al Cupei EHF. Moldovencele s-au impus cu 28-20, insuficient însa pentru accederea în turul urmator.  Dunarea Braila a ratat calificarea în turul 3 preliminar al Cupei EHF, dar fanii echipei dunarene au trait azi senzatia ca favoritele îi pot face fericiti la final. ... ...continuare.

FOTO Momente incredibile la Sibiu! Greva a fotbalistilor de la Dacia Unirea Braila la meciul cu Hermannstadt » Ce s-a intamplat cand arbitrul a fluierat startul partidei

publicat 2017-10-22 12:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Momente incredibile la Sibiu! Greva a fotbalistilor de la Dacia Unirea Braila la meciul cu Hermannstadt » Ce s-a intamplat cand arbitrul a fluierat startul partidei Dacia Unirea Braila are mari probleme financiare, iar din acest motiv jucatorii au protestat la meciul de azi cu Hermannstadt. Arbitrul a fluierat startul meciului la 11:30, adica ora la care era programata partida, însa jucatorii braileni au ramas nemiscati în propria jumatate timp de un minut. Acestia erau asezati pe doua linii, în fata careului mare. ... ...continuare.

Rezultatele echipelor feminine romanesti in Cupa EHF la handbal. Sanse pentru HC Zalau, Dunarea Braila si CSM Roman, ca si eliminate

publicat 2017-10-22 09:00:05 (Libertatea)
Rezultatele echipelor feminine romanesti in Cupa EHF la handbal. Sanse pentru HC Zalau, Dunarea Braila si CSM Roman, ca si eliminate Rezultatele echipelor feminine romanesti in Cupa EHF la handbal. Sanse pentru HC Zalau, Dunarea Braila si CSM Roman, ca si eliminate. Cupa EHF, feminin Duminica Ora 17.00: Ankara Yenimahalle (Turcia) – HC Zalau In tur: HC Zalau - Ankara Yenimahalle (Turcia) 26-21 Duminica Ora 11.00: CSM Roman – Dunaujvaros (Ungaria) In tur: Dunaujvaros – CSM […] Post-ul Rezultatele echipelor feminine romanesti in Cupa EHF la handbal. Sanse pentru HC Zalau, Dunarea Braila si CSM Roman,... ...continuare.

Podul suspendat peste Dunare de la Braila incepe sa prinda contur. Anuntul facut de CNAIR, in legatura cu acest proiect

publicat 2017-10-21 18:30:04 (Libertatea)
Podul suspendat peste Dunare de la Braila incepe sa prinda contur. Anuntul facut de CNAIR, in legatura cu acest proiect Podul suspendat peste Dunare de la Braila. Cel mai complex proiect de infrastructura de dupa Revolutie incepe sa prinda contur.   Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) anunta ca Asocierea Astaldi S.p.A. – IHI Infrastructure Systems co. ltd. a fost declarata vineri, 20 octombrie, castigatoarea contractului pentru proiectarea si executia podului suspendat peste […] Post-ul Podul suspendat peste Dunare de la Braila incepe sa prinda contur. Anuntul... ...continuare.

Cine va construi cel mai complex proiect de infrastructura de dupa Revolutie si cand ar trebui sa fie gata

publicat 2017-10-21 17:00:13 (Ziarul-Financiar)
Cine va construi cel mai complex proiect de infrastructura de dupa Revolutie si cand ar trebui sa fie gata Asocierea Astaldi S.p.A. - IHI Infrastructure Systems co. ltd. a fost declarata vineri castigatoarea contractului pentru proiectarea si executia podului suspendat peste Dunare de la Braila, lucrare cu valoarea de 1,99 miliarde de lei fara TVA, anunta CNAIR. ...continuare.

Copiii care au baut apa cu antigel in Braila, externati din spital

publicat 2017-10-21 12:15:06 (Libertatea)
Copiii care au baut apa cu antigel in Braila, externati din spital Deznodamant fericit in cazul copiilor care au baut apa cu antigel la o scoala din Victoria, Braila. Toti cei 17 copii care au ajuns vineri la spital se simt bine, in cazul nici unuia dintre ei nu au aparut efecte nefaste in urma inghitirii accidentale a apei contaminate cu antigel. Sambata, la orele pranzului, cu […] Post-ul Copiii care au baut apa cu antigel in Braila, externati din spital apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

S-a decis. Cine va construi podul suspendat peste Dunare de la Braila si cand va fi gata

publicat 2017-10-21 10:15:06 (Realitatea-TV)
S-a decis. Cine va construi podul suspendat peste Dunare de la Braila si cand va fi gata Asocierea Astaldi S.p.A. - IHI Infrastructure Systems co. ltd. a fost declarata vineri castigatoarea contractului pentru proiectarea si executia podului suspendat peste Dunare de la Braila, lucrare cu valoarea de 1,99 miliarde de lei fara TVA, anunta CNAIR. ...continuare.

REVISTA PRESEI 21.10.2017

publicat 2017-10-21 10:15:01 (Bursa)
REVISTA PRESEI    21.10.2017 *ADEVARUL *S-a desemnat castigatorul proiectului de construire a Podului suspendat Braila-Jijila 'Asocierea ASTALDI S.p.A. - IHI INFRASTRUCTURE SYSTEMS CO. LTD. a fost declarata vineri, 20 octombrie, castigatoarea contractului pentru proiectarea si executia Podului suspendat peste Dunare in zona Braila, cu o valoare de 1.995.932.260,25 lei, fara TVA. Durata contractului, care va fi semnat dupa expirarea perioadei legale de depunere a contestatiilor, este de 48 de luni din care 12 luni... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA