Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Primaria Galati imprumuta 100 de milioane de lei de la CEC Bank

publicat 2017-07-28 00:15:02 (Bursa)
Primaria Galati imprumuta 100 de milioane de lei de la CEC Bank Primaria municipiului Galati va contracta un credit de o suta de milioane de lei de la CEC Bank pentru realizarea unor obiective locale de investitii, dupa ce, ieri, consilierii locali au aprobat doua hotarari in acest sens, primarul Ionut Pucheanu afirmand ca, o data imprumutata aceasta suma, gradul de indatorare al municipalitatii va fi de aproximativ 20%. ...continuare.

Cod galben de inundatii pe rauri din mai multe judete. Avertismentul hidrologilor

publicat 2017-07-27 21:00:02 (Antena3)
Cod galben de inundatii pe rauri din mai multe judete. Avertismentul hidrologilor Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor a emis o atentionare cod galben de inundatii pentru râuri din judetele Vaslui, Iasi, Bacau, Vrancea si Galati, valabila pâna vineri la... ...continuare.

O noua ATENTIONARE METEO! Ploi si instabilitate atmosferica accentuata. HARTA zonelor afectate

publicat 2017-07-27 12:15:02 (Antena-1)
O noua ATENTIONARE METEO! Ploi si instabilitate atmosferica accentuata. HARTA zonelor afectate Meteorologii au emis o avertizare cod galben de ploi si instabilitate atmosferica accentuata, de joi de la pranz pana vineri, la ora 12.00, pentru judetele Calarasi, Ialomita, Braila, Galati, Constanta, Tulcea. ...continuare.

Zeci de perchezitii la Vaslui si Galati. Vizate sunt persoanele suspectate de contrabanda cu tutun

publicat 2017-07-27 10:45:25 (Romania-TV)
Zeci de perchezitii la Vaslui si Galati. Vizate sunt persoanele suspectate de contrabanda cu tutun Politistii de frontiera din Vaslui fac, joi, 51 de perchezitii in judetele Vaslui si Galati la persoane suspectate de contrabanda cu tutun, urmand a fi audiati 46 de suspecti. De asemenea, sunt verificate 27 de autoturisme. ...continuare.

Cod portocaliu de vijelii in judetele Vrancea, Bacau si Galati

publicat 2017-07-26 19:30:12 (Ziarul-Financiar)
Cod portocaliu de vijelii in judetele Vrancea, Bacau si Galati Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis o atentionare nowcasting cod portocaliu de vijelii pentru judetele Vrancea, Bacau si Galati, valabila pana la ora 19.20. ...continuare.

Furtuna a facut prapad in Galati. Zeci de oameni au fost raniti VIDEO

publicat 2017-07-26 15:15:26 (Romania-TV)
Furtuna a facut prapad in Galati. Zeci de oameni au fost raniti VIDEO Noi imagini cu dezastrul provocat de furtuna de la Galati au fost surprinse de camerele de supraveghere din oras. 30 de oameni au fost raniti in urma prapadului, 5 dintre ei fiind in stare grava la spital. ...continuare.

Urmarea nefasta a naturii dezlantuite

publicat 2017-07-26 00:15:06 (Cotidianul)
Urmarea nefasta a naturii dezlantuite Mai multi copaci au fost doborâti de vânt, iar alimentarea cu energie electrica în diferite zone ale municipiului Galati a fost întrerupta. ...continuare.

10 persoane, ranite de o furtuna violenta, in Galati. Peste 100 de arbori, doborati de vant

publicat 2017-07-25 19:45:09 (Realitatea-TV)
10 persoane, ranite de o furtuna violenta, in Galati. Peste 100 de arbori, doborati de vant O furtuna violenta a pus la pamant peste 100 de arbori, la Galati, caderea diferitelor crengi rupte de vant ranind mai multi locuitori. ...continuare.

Mai multe persoane au fost ranite de crengile rupte de vijelie, la Galati. Alimentarea cu energie, intrerupta pe unele strazi

publicat 2017-07-25 19:45:08 (ProTV)
Mai multe persoane au fost ranite de crengile rupte de vijelie, la Galati. Alimentarea cu energie, intrerupta pe unele strazi Mai multe persoane au fost ranite, iar unele au fost transportate la Spitalul Judetean de Urgenta din Galati, dupa ce au suferit diferite traumatisme provocate de crengile de copaci rupte de vijelie. Furtuna a rupt mai multe crengi. ...continuare.

Ce au ales sa faca tinerii prinsi de politie aruncand coji de seminte de jos, in Galati "Iti place sa stai cu fetele aici?"

publicat 2017-07-25 10:00:08 (ProTV)
Ce au ales sa faca tinerii prinsi de politie aruncand coji de seminte de jos, in Galati Iti place sa stai cu fetele aici? Banii sau matura! O astfel de oferta au primit mai multi tineri din Galati, surprinsi de politistii locali in timp ce aruncau coji de seminte pe strazile din oras ori pe aleile din parcuri. ...continuare.