Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




De ce a mers la Brasov tanarul gasit mort pe Tampa

publicat 2017-08-03 09:00:01 (Antena3)
De ce a mers la Brasov tanarul gasit mort pe Tampa Politistii din Brasov au reusit sa identifice trupul gasit, marti seara, pe Muntele Tâmpa, fiind vorba despre un tânar de 19 ani din Ilfov, dat disparut înca de vineri de catre... ...continuare.

Bilantul tragic al accidentului de pe DN 73 A

publicat 2017-08-03 00:15:06 (Cotidianul)
Bilantul tragic al accidentului de pe DN 73 A Trei dintre cele patru victime încarcerate dupa ce o masina s-a rasturnat, miercuri, pe drumul national 73 A, în judetul Brasov. ...continuare.

Accident grav in judetul Brasov. Sase persoane au fost ranite

publicat 2017-08-02 16:30:26 (Romania-TV)
Accident grav in judetul Brasov. Sase persoane au fost ranite Sase persoane au fost ranite, miercuri, dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat pe drumul national 73 A, la Paraul Rece, judetul Brasov. Patru persoane sunt incarcerate, mai multe echipaje intervenind la fata locului. ...continuare.

Tremend lanseaza un nou centru de dezvoltare software la Brasov

publicat 2017-08-01 14:30:01 (AgoraNews)
Tremend lanseaza un nou centru de dezvoltare software la Brasov Compania Tremend Software Consulting deschide un centru de dezvoltare in Brasov, dupa o crestere a echipei din Bucuresti cu peste 40% in prima jumatate anului 2017. Echipa de ingineri din Brasov va contribui la dezvoltarea de solutii pentru clienti globali din domenii precum telecom, bancar, retail, media, industria auto. ...continuare.

AFI Palace Brasov ar putea fi deschis abia in 2019

publicat 2017-08-01 00:15:02 (Bursa)
Deschiderea centrului comercial AFI Palace Brasov, amanata initial din octombrie 2017 pentru primavara lui 2018, ar putea avea loc abia la inceputul lui 2019, sustin surse din domeniul constructiilor. ...continuare.

Trenuri blocate intre Brasov si Predeal: sunt blocate ambele sensuri dupa ce un copac a cazut

publicat 2017-07-29 20:30:13 (Realitatea-TV)
Trenuri blocate intre Brasov si Predeal: sunt blocate ambele sensuri dupa ce un copac a cazut Circulatie feroviara blocata intre Brasov si Predeal. Nu se circula dupa ce un copac a cazut pe linia de contact si afecteaza traficul pe ambele sensuri. ...continuare.

Moment-surpriza la o ceremonie militara de la Brasov. O tanara a izbucnit in lacrimi

publicat 2017-07-28 12:00:02 (Antena3)
Moment-surpriza la o ceremonie militara de la Brasov. O tanara a izbucnit in lacrimi Moment-surpriza la ceremonia de absolvire si de înaintare în grad a absolventilor Academiei Fortelor Aeriene „Henri Coanda” din Brasov. Sublocotenentul Catalin Matache, care a... ...continuare.

ALERTA pe DN1 Sinaia a Brasov. Anuntul politiei pentru toti soferii

publicat 2017-07-27 21:15:23 (Realitatea-TV)
ALERTA pe DN1 Sinaia a Brasov. Anuntul politiei pentru toti soferii Politia a anuntat ca, joi seara, un TIR a ramas de-a curmezisul pe carosabil, ceea ce a determinat ca circulatia rutiera sa se desfasoara pe un singur fir. ...continuare.

Immochan intra pe piata de birouri din Brasov si preia cladirile Coresi Business Park

publicat 2017-07-27 19:15:31 (Ziarul-Financiar)
Immochan intra pe piata de birouri din Brasov si preia cladirile  Coresi Business Park Vezi galeria foto Immochan Romania achizitioneaza ansamblul Coresi Business Park de la dezvoltatorul Ascenta Management, din cadrul proiectului mixt din Brasov, unde a dezvoltat atat un centru comercial cat si un proiect rezidential alaturi de Coresi Avantgarden. Proiectele sunt dezvoltate pe fosta platforma industriala a Tractorul Brasov.In proiectul de birouri de 40 000 de metri patrati suprafata bruta inchiriabila isi desfasoara activitatea mai mult de 2.500 de angajati din 30 de companii... ...continuare.