Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Asistent social din cadrul DGASPC Brasov, sub control judiciar pentru luare de mita

publicat 2017-10-25 11:45:01 (Bursa)
Asistent social din cadrul DGASPC Brasov, sub control judiciar pentru luare de mita Un asistent social din cadrul Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului (DGASPC) Brasov, membru al echipelor de evaluare pentru procedurile de adoptie, a fost plasat sub control judiciar, fiind acuzat ca a primit bani de la mai multe familii carora le-a promis urgentarea dosarelor, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Asistent social din cadrul DGASPC Brasov, sub control judiciar

publicat 2017-10-25 11:30:02 (Bursa)
Asistent social din cadrul DGASPC Brasov, sub control judiciar Un asistent social din cadrul Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului (DGASPC) Brasov, membru al echipelor de evaluare pentru procedurile de adoptie, a fost plasat sub control judiciar, fiind acuzat ca a primit bani de la mai multe familii carora le-a promis urgentarea dosarelor, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Asistent social de la Protectia Copilului Brasov, retinut pentru luare de mita

publicat 2017-10-25 11:15:07 (Realitatea-TV)
Asistent social de la Protectia Copilului Brasov, retinut pentru luare de mita Procurorii DIICOT Brasov au dispus retinerea pentru o perioada de 24 de ore a unei asistente sociale din cadrul Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Brasov pentru savarsirea infractiunilor de luare de mita si trafic de influenta. ...continuare.

Doliu in presa din Romania. O mare voce din radio, moarte fulgeratoare

publicat 2017-10-25 11:00:02 (Click)
Doliu in presa din Romania. O mare voce din radio, moarte fulgeratoare Doliu in presa din Romania! Poate cel mai bun jurnalist de radio din Brasov a plecat dintre noi, accidentat azi-noapte mortal pe strada Buzesti din Brasov. O tragedie descrisa de fosta colega de la Radio Brasov, Onelia Pescaru, scrie Newsbv.ro. Citeste mai departe... ...continuare.

Doliu in presa din Romania. O mare voce din radio s-a stins FULGERATOR

publicat 2017-10-25 10:00:07 (Realitatea-TV)
Doliu in presa din Romania. O mare voce din radio s-a stins FULGERATOR Poate cel mai bun jurnalist de radio din Brasov a plecat dintre noi, accidentat azi-noapte mortal pe strada Buzesti din Brasov. O tragedie descrisa de fosta colega de la Radio Brasov, Onelia Pescaru, scrie Newsbv.ro. ...continuare.

Romania, o tara de care englezii s-au indragostit! De la Viscri in Delta Dunarii, de la Brasov in Bucuresti, romanilor, chiar avem ce sa le aratam strainilor! "E un adevarat paradis!"

publicat 2017-10-24 22:15:02 (Antena-1)
Romania, o tara de care englezii s-au indragostit! De la Viscri in Delta Dunarii, de la Brasov in Bucuresti, romanilor, chiar avem ce sa le aratam strainilor!  E un adevarat paradis! Recent, un site englez, Unilad Adventure, recomanda Romania printr-un clip de promovare devenit viral in mediul virtual si nu numai! De la Viscri in Delta Dunarii, de la Brasov in Bucuresti, romanilor, chiar avem ce sa le aratam strainilor! ...continuare.

Danya Cebus dezvolta proiecte imobiliare cu un total de 220.000 de metri patrati in Bucuresti si Brasov

publicat 2017-10-24 15:00:16 (Ziarul-Financiar)
Danya Cebus dezvolta proiecte imobiliare cu un total de 220.000 de metri patrati in Bucuresti si Brasov Vezi galeria foto Danya Cebus Rom, subsidiara a grupului de constructii Danya Cebus, are in derulare trei proiecte imobiliare majore, totalizand 220.000 de metri patrati, compania activand in prezent ca antreprenor general pe santierele care dezvolta AFI Tech Park, un parc de birouri de 37.000 de metri patrati si ansamblul rezidential New Point din Capitala, precum si Afi Brasov, un proiect mixt cu o componenta de retail si una de birouri totalizand 165.267 metri patrati. "Piata imobiliara... ...continuare.

Gavrilescu: Romania are infringement pentru calitatea aerului din Iasi si Brasov

publicat 2017-10-24 13:00:02 (Capital)
Gavrilescu: Romania are infringement pentru calitatea aerului din Iasi si Brasov Romania este in procedura de infringement pentru calitatea aerului din Iasi si Brasov iar primarii celor doua orase nu doresc sa colaboreze cu Ministerul Mediului astfel incat viata cetatenilor din comunitatile respective sa nu fie pusa in pericol, a declarat marti, ministrul de resort, Gratiela Gavrilescu, intr-o conferinta de profil. ...continuare.

Vremea rea face ravagii in tara. Un copac a cazut peste doua ambulante, la Brasov

publicat 2017-10-24 11:30:07 (Romania-TV)
Vremea rea face ravagii in tara. Un copac a cazut peste doua ambulante, la Brasov Un copac a cazut peste doua ambulante, marti dimineata, la Brasov, fara a exista victime, potrivit purtatorului de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Brasov, Ciprian Sfreja. De asemenea, din cauza vremii nefavorabile, este 2.000 de familii din Dambovita au ramas fara curent electric, iar pompierii au intervenit pentru evacuarea apei din cateva gospodarii. ...continuare.

Doua ambulante, distruse de un copac doborat de vant in fata Crucii Rosii Brasov – FOTO

publicat 2017-10-24 11:00:07 (Libertatea)
Doua ambulante, distruse de un copac doborat de vant in fata Crucii Rosii Brasov – FOTO Doua ambulante au fost distruse, marti dimineata, de un copac doborat de vantul puternic in fata Crucii Rosii Brasov. In urma incidentului nu s-au inregistrat victime. Vantul puternic a doborat, marti dimineata, un copac care a cazut peste doua ambulante parcate in fata Crucii Rosii Brasov, fara a se inregistra victime. Potrivit purtatoruluide cuvant al […] Post-ul Doua ambulante, distruse de un copac doborat de vant in fata Crucii Rosii Brasov – FOTO apare prima data in... ...continuare.