Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




23 de case din Caras-Severin risca sa fie demolate. Oamenii le-au construit ilegal, peste o magistrala de gaz

publicat 2017-10-26 20:00:07 (ProTV)
Zeci de famiii din cartierul Magura al orasului Bocsa din Caras Severin ar putea ramâne fara case, din cauza ca locuintele ar fi construite illegal peste magistrala de gaz care trece prin Banat. ...continuare.

A fost gasita si ultima victima a accidentului de la Coronini. Barbatul plutea pe Dunare la 44 de kilometri de locul accidentului

publicat 2017-10-26 20:00:05 (Libertatea)
A fost gasita si ultima victima a accidentului de la Coronini. Barbatul plutea pe Dunare la 44 de kilometri de locul accidentului Autoritatile sarbe au gasit, la aproape o luna de la accidentul de la Coronini, judetul Caras-Severin, in urma caruia o familie intreaga a plonjat cu masina in Dunare, si trupul ultimei victime disparute in apele fluviului. Este vorba despre capul familiei, un barbat de 48 de ani, al carui corp in stare avansata de putrefactie […] Post-ul A fost gasita si ultima victima a accidentului de la Coronini. Barbatul plutea pe Dunare la 44 de kilometri de locul accidentului apare prima data in... ...continuare.

A fost gasit si ultimul cadavru de la tragicul accident in care o masina a cazut in Dunare

publicat 2017-10-26 18:30:05 (Mediafax)
A fost gasit si ultimul cadavru de la tragicul accident in care o masina a cazut in Dunare Trupul celei de-a patra persoane care se afla in masina cazuta in Dunare, la inceputul lunii octombrie, in judetul Caras-Severin, a fost gasit de autoritatile sarbesti la 44 de kilometri de locul accidentului, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Trupul barbatului cazut cu masina in Dunare a fost gasit la aproape trei saptamani de la accident, la 44 de kilometri distanta

publicat 2017-10-26 18:15:09 (Romania-TV)
Trupul barbatului cazut cu masina in Dunare a fost gasit la aproape trei saptamani de la accident, la 44 de kilometri distanta Trupul barbatului de 45 de ani care alaturi de familia sa a cazut cu masina in Dunare, in judetul Caras-Severin, a fost gasit la 44 de kilometri de locul accidentului, pe malul sarbesc. Cadavrul este in stare avansata de putrefactie, dar anchetatorii au gasit asupra sa actele care-i confirma identitatea. ...continuare.

DIICOT a ridicat sapte persoane care se ocupau cu "recuperarea" bunurilor puse sub sechestru in dosarul "Baile Herculane"

publicat 2017-10-26 16:00:09 (Libertatea)
DIICOT a ridicat sapte persoane care se ocupau cu recuperarea bunurilor puse sub sechestru in dosarul Baile Herculane Procurorii DIICOT de la Caras Severin au ridicat joi dimineata sapte persoane, intre care un avocat, un executor judecatoresc si administratori judiciari, dupa ce au extins ancheta in dosarul fostului deputat PSD Iosif Armas, privind devalizarea societatii Baile Herculane. Mai precis, spun surse judiciare, au fost adusi pentru audieri la sediul DIICOT Caras Severin Alexandru […] Post-ul DIICOT a ridicat sapte persoane care se ocupau cu "recuperarea" bunurilor puse sub sechestru in... ...continuare.

Mai multe persoane avand legatura cu dosarul SC Hercules Baile Herculane, in care este implicat Iosif Armas, audiate la DIICOT

publicat 2017-10-26 13:15:07 (Romania-TV)
Mai multe persoane avand legatura cu dosarul SC Hercules Baile Herculane, in care este implicat Iosif Armas, audiate la DIICOT Sapte persoane, printre care un avocat, un executor judecatoresc, administratori judiciari, sunt audiate joi la Biroul Teritorial Caras Severin al DIICOT, intr-un caz care reprezinta o extindere a cercetarilor din dosarul SC Hercules Baile Herculane, in care este implicat omul de afaceri Iosif Armas. ...continuare.

Ridicati direct din sala de judecata. Un avocat si un fost procuror, dusi la DIICOT pentru audieri

publicat 2017-10-26 12:45:08 (Mediafax)
Ridicati direct din sala de judecata. Un avocat si un fost procuror, dusi la DIICOT pentru audieri Sapte suspecti, printre care un avocat, un executor judecatoresc care a fost si procuror si trei administratori judiciari, au fost ridicati din sala de judecata si dusi la sediul DIICOT Caras Severin pentru audieri, cercetarile fiind extinse in dosarul privind Baile Herculane. ...continuare.

De la bal la scandal » Fanii olteni s-au rasculat impotriva clubului!

publicat 2017-10-26 09:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
De la bal la scandal » Fanii olteni s-au rasculat impotriva clubului! CSU joaca împotriva celor de la FCSB tot la Severin, se amâna inaugurarea arenei din Banie, iar suporterii s-au rasculat împotriva clubului. Marea inaugurare s-a transformat în marea dezamagire! Iar oltenilor nu le-a luat mult sa sara la scandal. La fix jumatate de secol de la inaugurarea "Centralului" din 1967, echipa va juca împotriva FCSB, duminica, tot la Turnu Severin. Nu pe noul "Ion Oblemenco". ... ...continuare.

CSU Craiova – FCSB se joaca la Severin! Noua arena din Craiova va fi inaugurata cu un meci contra Spartei Praga

publicat 2017-10-25 12:15:05 (Libertatea)
CSU Craiova – FCSB se joaca la Severin! Noua arena din Craiova va fi inaugurata cu un meci contra Spartei Praga CSU Craiova – FCSB se joaca la Severin! Noua arena din Craiova va fi inaugurata cu un meci contra Slaviei Praga. In ciuda eforturilor facute de olteni de a face cat mai repede receptia stadionului si de a-l inaugura la meciul cu FCSB, nu s-a putut realiza in timp util. Astfel, partida CSU Craiova – […] Post-ul CSU Craiova – FCSB se joaca la Severin! Noua arena din Craiova va fi inaugurata cu un meci contra Spartei Praga apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA