Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Politia locala din Galati isi premiaza agentii sub acoperire

publicat 2017-10-17 16:00:25 (Romania-TV)
Politia locala din Galati isi premiaza agentii sub acoperire Politia Locala din Galati isi premiaza agentii sub acoperire. Anul acesta, mai multi voluntari s-au implicat activ in prinderea rau-facatorilor. La fiecare abatere sesizata, voluntarii au sunat si au cerut sprijinul agentilor. Cei mai activi dintre ei au fost premiati. Pe viitor, seful Politiei Locale vrea sa extinda programul voluntariatului. ...continuare.

Veste buna pentru zeci de mii de romani. Salariile lor vor creste la 50 de euro/ora

publicat 2017-10-16 20:30:01 (Antena3)
Veste buna pentru zeci de mii de romani. Salariile lor vor creste la 50 de euro/ora Ministrul Cercetarii si Inovarii, Lucian Georgescu, a declarat luni, într-o conferinta de presa la Galati, ca aproximativ 40.000 de cercetatori care primesc sau vor primi pâna la finele anului... ...continuare.

Femeie, ARSA de VIE din cauza unei SOBE defecte. Tragedia care a TERIFIAT orasul Galati

publicat 2017-10-15 23:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Femeie, ARSA de VIE din cauza unei SOBE defecte. Tragedia care a TERIFIAT orasul Galati O soba defecta a curmat viata unei femei din Galati, care nu a avut nicio sansa in fata incendiului care a mistuit locuinta. ...continuare.

Cel mai vechi si mai incins razboi dintre doua orase romanesti, transat la Guvern. Ce a decretat premierul brailean Tudose

publicat 2017-10-15 13:45:01 (Adevarul)
Cel mai vechi si mai incins razboi dintre doua orase romanesti, transat la Guvern. Ce a decretat premierul brailean Tudose Rivalitatea dintre Galati si Braila dateaza de prin secolele XVII-XVIII, din perioada cand cele doua asezari dunarene incercau sa-si fure una alteia contractele portuare, cumparatorii de corabii si cei mai buni mesteri. Conflictul s-a acutizat in comunism (cand Braila a ajuns la un moment dat in subordinea regiunii Galati) si a explodat in 2002, cand Adrian Nastase a micsorat judetul Braila cu 1.000 de hectare in favoarea Galatiului. ...continuare.

Primaria municipiului Galati, imprumut de 100 milioane lei

publicat 2017-10-13 15:45:06 (Romania-TV)
Primaria municipiului Galati, imprumut de 100 milioane lei Primaria municipiului Galati contracteaza un credit de 100 milioane lei de la CEC Bank pentru realizarea unor obiective locale de investitii, a anuntat, vineri, primarul Ionut Pucheanu. ...continuare.

Copil de 9 ani, la un pas de moarte dupa ce a fost lovit de cal, in Galati

publicat 2017-10-12 08:30:07 (ProTV)
Un baiat în vârsta de noua ani din Galati a fost la un pas de moarte dupa ce a fost lovit puternic în cap de calul din gospodarie. ...continuare.

SIF Moldova vinde si actiunile de la Agrogal Galati, dupa ce renuntase anterior la Comat Galati

publicat 2017-10-11 12:00:32 (Ziarul-Financiar)
SIF Moldova vinde si actiunile de la Agrogal Galati, dupa ce renuntase anterior la Comat Galati 574.539 lei, dupa ce anterior renuntase si la actiunile detinute la Activul net al SIF Moldova este de 1,705 miliarde lei si prezinta cel mai mare discount dintre toate cele cinci SIF-uri, respectiv 34%.Principalele expuneri ale SIF Moldova sunt reprezentate de pachetele de actiuni detinute in cadrul Bancii Transilvania (TLV), OMV Petrom (SNP) si Transgaz (TGN).Tranzactia de vanzare a pachetului la Agrogal, firma cu activitati in zona agricola, s-a efectuat prin mandatar Asset Invest SA,... ...continuare.

Visinescu din Galati, in hohote de ras la "Neatza"! "La 80 de ani, cand se retrage din muzica, Ristei o sa umble cu apometrele si intretinerea!"

publicat 2017-10-09 12:45:02 (Antena-1)
S-a lasat cu veselie, ca pe vremuri in fata blocului, in platoul de la "Neatza". Baietii din Freestay, cu Ristei in frunte, alaturi de Razvan si Dani, s-au distrat copios. Cum? ...continuare.