Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cutremur cu magnitudinea de 4,4 grade pe scara Richter, produs in judetul Buzau

publicat 2017-08-01 13:45:25 (Ziarul-Financiar)
Cutremur cu magnitudinea de 4,4 grade pe scara Richter, produs in judetul Buzau Un cutremur cu magnitudinea de 4,4 grade pe scara Richter s-a produs, marti la amiaza, in judetul Buzau, potrivit Institutului National pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

Activitate seismica intensa in zonele Vrancea si Buzau! Al treilea cutremur in Romania, in ultimele 48 de ore

publicat 2017-07-31 15:00:01 (Antena-1)
Un nou seism a avut loc astazi, putin dupa ora pranzului, in zona Buzau, anunta Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

Doua cutremure in cateva ore, Buzau si Vrancea s-au cutremurat din nou

publicat 2017-07-31 08:45:42 (Romania-TV)
Doua cutremure in cateva ore, Buzau si Vrancea s-au cutremurat din nou Institutul National pentru Fizica Pamantului a inregistrat doua cutremure in noaptea de duminica spre luni. Unul a avut loc in Vrancea si a fost la o adancime de 84,4 km, iar cel de-al doilea a fost in Buzau la 113 km. ...continuare.

Securitatea alimentara a Romaniei este amenintata!

publicat 2017-07-28 23:15:02 (Antena3)
Securitatea alimentara a Romaniei este amenintata! România are la Buzau o statiune legumicola care în aceasta saptamâna a aniversat 60 de ani de la înfiintare. Statiunii i s-a dus faima în toata tara pentru ca este printre... ...continuare.

Crima oribila in Buzau: si-a ucis concubina si a ascuns cadavrul

publicat 2017-07-27 20:15:24 (Realitatea-TV)
Crima oribila in Buzau: si-a ucis concubina si a ascuns cadavrul Un barbat de 52 de ani din localitatea buzoiana Cilibia si-a ucis concubina de 57 de ani si a ascuns cadavrul timp de patru zile. ...continuare.

Primar campion la atragerea de fonduri. A obtinut finantare si pentru asfaltarea drumului utilizat de viticultori

publicat 2017-07-27 19:30:01 (Adevarul)
Primar campion la atragerea de fonduri. A obtinut finantare si pentru asfaltarea drumului utilizat de viticultori In timp ce orasenii duc dorul asfaltului, municipiul Buzau avand peste 50 de strazi de pamant, la tara unii au asfalt chiar si pe drumurile agricole. ...continuare.

VIITURILE au produs PAGUBE URIAȘE in Buzau

publicat 2017-07-25 15:00:07 (Evenimentul-Zilei)
VIITURILE au produs PAGUBE URIAȘE in Buzau Viiturile puternice produse in noaptea de luni spre marti au produs pagube imense in gospodariile din zona Buzaului. ...continuare.

Vremea rea face prapad in Bucuresti si in tara! In judetul Buzau, mai multe localitati au fost afectate de viituri: 1.300 de gospodarii au ramas fara apa potabila

publicat 2017-07-25 15:00:01 (Antena-1)
Vremea rea face prapad in Bucuresti si in tara! In judetul Buzau, mai multe localitati au fost afectate de viituri: 1.300 de gospodarii au ramas fara apa potabila Șapte localitati din zona Muntilor Buzaului - Lopatari, Manzalesti, Vintila Voda, Beceni, Gura Teghii, Canesti si Chilii - au fost afectate de viiturile si de scurgerile de apa de pe versanti din noaptea de luni spre marti, 1.300 de gospodarii din localitatile Manzalesti si Vintila Voda ramanand fara apa potabila, potrivit unui bilant al Comitetului Judetean pentru Situatii de Urgenta Buzau. ...continuare.

Accident in Buzau. Mai multi tineri, spulberati pe trotuar de un bolid VIDEO

publicat 2017-07-25 09:15:10 (Romania-TV)
Accident in Buzau. Mai multi tineri, spulberati pe trotuar de un bolid VIDEO Un accident cumplit s-a produs in Buzau. O soferita a scapat bolidul de sub control si a spulberat mai multi tineri aflati pe trotuar. Ea conducea un bolid de zeci de mii de euro cu viteza mare si a intrat in plin in oameni, apoi s-a infipt intr-un copac de pe marginea drumului. Doi tineri au fost raniti, informeaza . ...continuare.

Lovitura cumplita pentru o comuna din judetul Buzau

publicat 2017-07-25 00:15:06 (Cotidianul)
Lovitura cumplita pentru o comuna din judetul Buzau O comuna din judetul Buzau a fost afectata de o viitura formata din cauza unei ploi torentiale. ...continuare.