Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Meteorologii avertizeaza! Cod galben de viscol in mai multe judete

publicat 2017-12-06 09:15:02 (Antena3)
Meteorologii avertizeaza! Cod galben de viscol in mai multe judete Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari nowcasting de viscol valabile în orele urmatoare în zona de munte a judetelor Buzau, Prahova, Arges, Dâmbovita si... ...continuare.

Un municipiu din Romania are o pozitie geografica speciala. Poate deveni un brand turistic

publicat 2017-12-05 11:30:08 (Realitatea-TV)
Un municipiu din Romania are o pozitie geografica speciala. Poate deveni un brand turistic Municipiul Buzau este cel mai mare oras din Romania aflat la jumatatea distantei dintre Polul Nord si Ecuator. Descoperirea a fost facuta de un geograf roman din Pitesti. De asemenea, acesta i-a transmis edilului din Buzau informatia cu privire la descoperirea geografica chiar de Ziua Nationala. ...continuare.

Accident tragic in Buzau! Masina zdrobita de un TIR: doi tineri au murit in urma impactului violent

publicat 2017-12-04 09:30:02 (CanCan)
Accident tragic in Buzau! Masina zdrobita de un TIR: doi tineri au murit in urma impactului violent Un accident rutier teribil s-a petrecut in aceasta dimineata in judetul Buzau! Doi tineri si-au pierdut viata, dupa ce masina in care erau a fost izbita de un tir. Incidentul rutier s-a petrecut pe DN 2B, drumul care leaga Buzaul de Braila, in zona localitatii Cilibia. Din primele cercetari facute la fata locului, se pare ca o autoutilitara, care era condusa de un tanar de 23 de ani pe DN 2B, din directia Buzau catre Braila, a intrat in coliziune cu un autocamion ce se deplasa in aceeasi... ...continuare.

Un nou cutremur in Romania. Vezi in ce zona s-a produs

publicat 2017-12-04 09:15:09 (Realitatea-TV)
Un nou cutremur in Romania. Vezi in ce zona s-a produs Un cutremur a avut loc, luni dimineata, la ora 8:03, in zona seismica Vrancea, judetul Buzau, la ora 08:03:50, anunta sisteul EarthBot. ...continuare.

Cutremur de 2,3 grade in judetul Buzau

publicat 2017-12-04 09:15:09 (Romania-TV)
Cutremur de 2,3 grade in judetul Buzau Un cutremur cu magnitudinea de 2,3 grade pe scara Richter s-a produs, luni dimineata, la ora 8.03, in judetul Buzau, la adancimea de 125,5 kilometri, potrivit Institutului National pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

Cutremur de 2,3 grade in judetul Buzau

publicat 2017-12-04 09:00:07 (Mediafax)
Cutremur de 2,3 grade in judetul Buzau Un cutremur cu magnitudinea de 2,3 grade pe scara Richter s-a produs, luni dimineata, la ora 8.03, in judetul Buzau, la adancimea de 125,5 kilometri, potrivit Institutului National pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

Accident grav in judetul Buzau: Doua persoane au murit, dupa ce autoutilitara in care se aflau s-a lovit de un TIR

publicat 2017-12-04 08:30:02 (Antena3)
Accident grav in judetul Buzau: Doua persoane au murit, dupa ce autoutilitara in care se aflau s-a lovit de un TIR Doua persoane au decedat luni dimineata in urma impactului intre o autoutilitara si un TIR pe DN 2B Buzau-Braila, pe raza localitatii Cilibia. Traficul rutier in zona a fost complet blocat... ...continuare.

Doi tineri au murit intr-un accident pe DN 2B Buzau-Braila

publicat 2017-12-04 08:00:05 (Libertatea)
Accident grav, luni dimineata, pe drumul national DN 2B, care leaga Buzaul de Braila. Doi tineri care se aflau intr o autoutilitara au murit dupa ce s-au infipt cu masina intr un tir. Accidentul s a produs in localitatea Balhacu, pe raza comunei buzoiene Cilibia. Autoutilitara in care se aflau cei doi tineri, ambii barbati de […] Post-ul Doi tineri au murit intr-un accident pe DN 2B Buzau-Braila apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Doua persoane au murit dupa ce o autoutilitara s-a ciocnit cu un TIR, in judetul Buzau

publicat 2017-12-04 07:45:06 (Mediafax)
Doua persoane au murit dupa ce o autoutilitara s-a ciocnit cu un TIR, in judetul Buzau Doua persoane au murit, luni dimineata, in urma unui accident care a avut loc in judetul Buzau, pe drumul national DN2B, dupa ce o autoutilitara s-a ciocnit cu un TIR. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA