Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cutremur in Romania, in aceasta dimineata! Ce magnitudine a avut seismul

publicat 2017-12-03 09:30:02 (Antena-1)
Cutremur in Romania, in aceasta dimineata! Ce magnitudine a avut seismul Un cutremur cu magnitudine 3,4 s-a produs duminica in Vrancea, conform Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamantului. ...continuare.

Vesti proaste de la meteorologi: Ce fenomene si ce temperaturi vom avea astazi in Romania

publicat 2017-12-03 09:15:02 (Click)
Vesti proaste de la meteorologi: Ce fenomene si ce temperaturi vom avea astazi in Romania Astazi, vremea va fi inchisã si vor fi precipitatii cu caracter temporar in toatã tara. In estul Olteniei, in Muntenia, Dobrogea si sudul Moldovei va ploua, iar in restul teritoriului vor fi precipitatii sub formã de lapovitã si ninsoare, local mai insemnate cantitativ si cu Citeste mai departe... ...continuare.

ALERTA - Cutremur in toiul noptii, in Romania: La ce adancime a avut loc seismul

publicat 2017-12-03 09:15:02 (Click)
ALERTA - Cutremur in toiul noptii, in Romania: La ce adancime a avut loc seismul Un cutremur cu magnitudine 3,4 s-a produs duminica in Vrancea, conform Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamantului.Seismul a avut loc la ora 3:49, la o adancime de 85,5 kilometri, anunta News.ro. Citeste mai departe... ...continuare.

Cutremur in Romania, duminica dimineata

publicat 2017-12-03 08:15:02 (Antena3)
Cutremur in Romania, duminica dimineata Un cutremur cu magnitudine 3,4 s-a produs duminica în Vrancea, conform Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamântului. Seismul a avut loc la ora 3:49, la o adâncime de... ...continuare.

Cutremur noaptea trecuta in Vrancea, de magnitudine importanta

publicat 2017-12-03 08:00:12 (Realitatea-TV)
Cutremur noaptea trecuta in Vrancea, de magnitudine importanta Un cutremur cu magnitudine 3,4 s-a produs in noaptea de sambata spre duminica in regiunea seismica Vrancea, conform Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamantului. ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 3,4 in Vrancea

publicat 2017-12-03 07:30:06 (ProTV)
Un cutremur cu magnitudine 3,4 s-a produs duminica în Vrancea, conform Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamântului. ...continuare.

Scandalul emisiilor toxice Dieselgate se propaga si impinge spre sfarsit era diesel. Un comisar european spune deschis: "Dieselul apartine trecutului in tarile dezvoltate".

publicat 2017-12-03 06:45:13 (Ziarul-Financiar)
Scandalul emisiilor toxice Dieselgate se propaga si impinge spre sfarsit era diesel. Un comisar european spune deschis: Dieselul apartine trecutului in tarile dezvoltate. Citeste si: Dieselgate: proprietarii de autovehicule din Europa sunt in fata unor costuri mai mari legate de carburanti Porsche ii cere Audi daune de 200 mil. euro legate de dieselgate In timp ce constructorii auto germani si protectorul lor suprem, guvernul de la Berlin, reactioneaza si se adapteaza incet, moral si mai ales financiar, la schimbarile aduse de Dieselgate, scandalul emisiilor toxice incepe sa se propage virulent si in Franta. Dupa Renault, in centrul atentiei este acum PSA.Anul... ...continuare.

Inginerii Continental de la Sibiu si Timisoara au dezvoltat un nou concept de bicicleta electrica

publicat 2017-12-03 01:15:02 (Capital)
Inginerii Continental de la Sibiu si Timisoara au dezvoltat un nou concept de bicicleta electrica Echipa eMobility din Sibiu lucreaza la dezvoltarea conceptului "eBike" din punct de vedere mecanic, software si electronica, precum si testarea lui la nivel de componente si sistem, in timp ce inginerii din Timisoara sunt responsbili pentru dezvoltarea modulului software pentru controlul treptelor de viteza. ...continuare.

Se inmultesc produsele romanesti in magazinele din Europa in 2018

publicat 2017-12-03 01:00:02 (Capital)
Se inmultesc produsele romanesti in magazinele din Europa in 2018 Tot mai multe produse romanesti vor intra pe rafturile magazinelor din Europa in 2018, astfel ca firmele care au investit in branduri "made in RO" vor avea sansa sa se transforme din jucatori locali in jucatori regionali, previzioneaza Daniela Marin, directorul programului Advice for Small Businesses al Bancii Europene pentru Reconstructie si Dezvoltare (BERD). ...continuare.

'Anul viitor, investitiile vor reprezenta 4,2% din PIB'

publicat 2017-12-03 00:15:02 (Bursa)
'Anul viitor, investitiile vor reprezenta 4,2% din PIB' Investitiile vor reprezenta 4,2% din PIB, potrivit proiectului de buget pe anul 2018, iar tara noastra va avea parte de 'un boom economic', a afirmat, ieri, la Bistrita, vicepremierul Paul Stanescu, ministru al Dezvoltarii Regionale. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA