Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Liviu Dragnea: Programul Rabla trebuie dezvoltat. O masina produsa in Romania ne aduce 3.500 de euro

publicat 2017-10-04 16:15:10 (Romania-TV)
Liviu Dragnea: Programul Rabla trebuie dezvoltat. O masina produsa in Romania ne aduce 3.500 de euro Presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat miercuri, la Uzinele Dacia Pitesti, ca programul Rabla trebuie dezvoltat an de an, atragand atentia ca o masina produsa in tara noastra aduce bani la buget, in timp ce masinile second hand nu aduc niciun profit. ...continuare.

Liviu Dragnea: Programul Rabla trebuie dezvoltat. O masina produsa in Romania ne aduce 3.500 de euro

publicat 2017-10-04 16:00:11 (Ziarul-Financiar)
Liviu Dragnea: Programul Rabla trebuie dezvoltat. O masina produsa in Romania ne aduce 3.500 de euro Presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat miercuri, la Uzinele Dacia Pitesti, ca programul Rabla trebuie dezvoltat an de an, atragand atentia ca o masina produsa in tara noastra aduce bani la buget, in timp ce masinile second hand nu aduc niciun profit. ...continuare.

Borza Remus, deputat independent: Infrastructura Romaniei, un dezastru. Ce propun eu

publicat 2017-10-04 16:00:11 (Ziarul-Financiar)
Borza Remus, deputat independent: Infrastructura Romaniei, un dezastru. Ce propun eu Azi s-a dezbatut in Parlament motiunea simpla pe transport initiata de grupurile parlamentare PNL-USR. Infrastructura de transport a unei natiuni reprezinta cel mai relevant barometru al gradului de dezvoltare economica. Din pacate infrastructura de transport din Romania este la pamant. In prezent avem doar 747 km de autostrada, cu 70 de km mai mult decat Bulgaria si cu 600 km mai putin decat Ungaria sau Polonia. In 1992 Romania avea mai putin de 200 km de autostrada.Tot atat avea si... ...continuare.

Huawei Romania a trimis 8 studenti romani la specializare in China

publicat 2017-10-04 15:00:04 (Income-Magazine)
Huawei Romania a trimis 8 studenti romani la specializare in China Compania de origine chineza Huawei Technologies, unul dintre cei mai mari producatori de echipamente si servicii pentru industria telecom la nivel mondial, mentine ferm angajamentul fata de sistemul de educatie din România, sustinând educatia studentilor români prin dezvoltarea si continuarea unor proiecte educationale si stagii de practica, precum Huawei Seeds for the Future. ...continuare.

NOBEL 2017. Premiul Nobel pentru Chimie, castigat de trei cercetatori pentru depistarea biomoleculelor in solutie

publicat 2017-10-04 14:00:02 (Antena3)
NOBEL 2017. Premiul Nobel pentru Chimie, castigat de trei cercetatori pentru depistarea biomoleculelor in solutie NOBEL 2017. Cercetatorii Jacwues Dubochet, Joachim Frank si Richard Henderson au câstigat Premiul Nobel pentru Chimie pe 2017 “pentru ca au dezvoltat microscopia crio-electronica la rezolutie... ...continuare.

Indicele competitivitatii globale: Romania coboara cu sase pozitii in clasamentul celor mai competitive economii

publicat 2017-10-04 13:30:14 (Ziarul-Financiar)
Indicele competitivitatii globale: Romania coboara cu sase pozitii in clasamentul celor mai competitive economii Elvetia, Statele Unite si Singapore sunt cele mai competitive economii la nivel global, potrivit raportului Indicele Competitivitatii Globale (GCI) 2017-2018, in timp ce Romania se claseaza pe locul 68 intr-un clasament alcatuit din 137 de tari, in scadere cu 6 pozitii fata de locul ocupat in perioada 2016-2017.Totodata, indicele competitivitatii Romaniei se situeaza la 4,28 de puncte, in scadere cu 0,02 puncte fata de 2016-2017, arata raportul anual intocmit de World Economic ForumDaca in... ...continuare.

Premiul Nobel pentru Chimie 2017, castigat de 3 cercetatori pentru depistarea biomoleculelor in solutie

publicat 2017-10-04 13:30:08 (ProTV)
Cercetatorii Jacwues Dubochet, Joachim Frank si Richard Henderson au câstigat Premiul Nobel pentru Chimie pe 2017 "pentru ca au dezvoltat microscopia crio-electronica la rezolutie înalta în depistarea biomoleculelor în solutie". ...continuare.

Buboiul catalan, Sanul scotian si Ventuza europeana

publicat 2017-10-04 13:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Buboiul catalan, Sanul scotian si Ventuza europeana Mana dreapta a lui Juncker atinge ca din intamplare sanul stang al Nicolei Sturgeon, in timp ce ii aplica o ventuza umeda pe obraz; buzele liderei scotiene nimeresc aproape de coltul gurii presedintelui Comisiei Europene. Pe fundal, imaginea un steag al Uniunii Europene, incremenit. ...continuare.

Concurenti din toate colturile Globului s-au prezentat cu cele mai inedite preparate! "Chefi la cutite", lider de piata la nivelul publicului comercial

publicat 2017-10-04 13:00:01 (Antena-1)
Concurenti din toate colturile Globului s-au prezentat cu cele mai inedite preparate! Chefi la cutite, lider de piata la nivelul publicului comercial Seara de marti a emisiunii culinare ,,Chefi la cutite" a adus multa distractie in platou, unde s-au adunat concurenti din toate colturile Globului ce au avut sansa dobandi experienta in restaurante italienesti, sau au calatorit in jurul lumii descoperind specificul fiecarei bucatarii. ...continuare.

Schimbare de strategie la Ford: se va concentra pe SUV-uri si pe masinile electrice si hibrid

publicat 2017-10-04 12:30:08 (Realitatea-TV)
Schimbare de strategie la Ford: se va concentra pe SUV-uri si pe masinile electrice si hibrid Ford a anuntat ca va redirectiona bugete de 7 miliarde dolari de la modele care nu se vand prea bine, catre dezvoltarea de SUV-uri si camioanete. ...continuare.