Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Mesajul disperat al unei victime a ciobanilor galateni: "Ma, tu vino cu politia si ia-ma de aici, bai! Ca n-am cum sa scap de la golanii astia. Tu intelegi?" – dosar

publicat 2017-10-23 20:15:20 (Libertatea)
Mesajul disperat al unei victime a ciobanilor galateni: Ma, tu vino cu politia si ia-ma de aici, bai! Ca n-am cum sa scap de la golanii astia. Tu intelegi? – dosar Dosarul de sclavie de la stana din Galati unde persoane cu statut precar erau duse si puse la munca fortata scoate la iveala realitatile rurale, greu de digerat prin prisma reglementarilor in munca. Mai precis, procurori DIICOT Galati au descoperit cinci victime cu varste cuprinse intre 40 si 50 ani, carora cei doi "angajatori", Nicolae […] Post-ul Mesajul disperat al unei victime a ciobanilor galateni: "Ma, tu vino cu politia si ia-ma de aici, bai! Ca n-am cum sa scap de la golanii... ...continuare.

Colegiul V.A. Alecsandri din Galati vrea sa schimbe regulamentul intern, dupa petitia elevului care reclama ca liceenii sunt lipsiti de libertate

publicat 2017-10-23 18:30:06 (Libertatea)
Colegiul V.A. Alecsandri din Galati vrea sa schimbe regulamentul intern, dupa petitia elevului care reclama ca liceenii sunt lipsiti de libertate Conducerea Colegiului National „Vasile Alecsandri” din Galati vrea sa schimbe regulamentul intern in privinta accesului elevilor in afara unitatii scolare, dupa ce unul dintre acestia a transmis autoritatilor o petitie prin care reclama ca liceenii, inclusiv cei majori, sunt lipsiti de libertate deoarece nu li se permite sa paraseasca incinta scolii in pauze. Directorul adjunct […] Post-ul Colegiul V.A. Alecsandri din Galati vrea sa schimbe regulamentul intern, dupa petitia... ...continuare.

Accident cumplit in Galati: Doi tineri au murit, iar altul este in stare critica

publicat 2017-10-23 11:00:09 (Realitatea-TV)
Accident cumplit in Galati: Doi tineri au murit, iar altul este in stare critica Doi tineri de 17, respectiv 19 ani au murit, iar al treilea este in coma la Spitalul Barlad dupa ce au intrat cu automobilul duminica seara intr-un cap de pod in localitatea Ciurestii Noi, judetul Galati. ...continuare.

Accident grav in Galati, dupa ce o masina a lovit o buturuga

publicat 2017-10-22 10:45:06 (ProTV)
Un adolescent a murit si alti trei tineri au fost raniti dupa ce masina în care se aflau a derapat ...continuare.

Un adolescent a murit intr-un accident in Vanatori, judetul Galati, din cauza unei buturugi

publicat 2017-10-22 10:45:04 (Libertatea)
Un adolescent a murit intr-un accident in Vanatori, judetul Galati, din cauza unei buturugi Un adolescent de 15 ani a murit, iar alti trei au ajuns la spital, in urma unui accident produs in Vanatori, judetul Galati. Incidentul socant a avut loc pe DN26, dupa ce autoturismul, in care se aflau, a lovit o buturuga de pe marginea drumului. Accidentul s-a produs in noaptea de sambata spre duminica, pe […] Post-ul Un adolescent a murit intr-un accident in Vanatori, judetul Galati, din cauza unei buturugi apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Petitie la un liceu din Galati, pentru respectarea drepturilor elevilor. Un olimpic reclama abuzuri din partea conducerii

publicat 2017-10-21 19:15:04 (Libertatea)
Petitie la un liceu din Galati, pentru respectarea drepturilor elevilor. Un olimpic reclama abuzuri din partea conducerii Petitie la un liceu din Galati, pentru respectarea drepturilor elevilor. Tudor-Cristian Gheorghe, elev la Colegiul National „Vasile Alecsandri” din Galati, a decis sa se adreseze autoritatilor statului si mass-media in vederea corectarii unei nereguli din scoala sa. Mai mult, a lansat si o petitie in acest sens. Acesta precizeaza ca este olimpic la Engleza (castigator […] Post-ul Petitie la un liceu din Galati, pentru respectarea drepturilor elevilor. Un olimpic reclama... ...continuare.

Alina Dobrin s-a accidentat grav si a fost dusa cu salvarea la spital!

publicat 2017-10-21 18:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
Alina Dobrin s-a accidentat grav si a fost dusa cu salvarea la spital! Alina Dobrin, cea mai în vârsta jucatoare din Liga Nationala (41 de ani) a suferit o luxatie la umar, în meciul cu Danubius Galati. Minutul 19 al partidei dintre Rapid si Danubius Galati, disputata în Sala din Giulesti a fost unul cu ghinion pentru Alina Dobrin, cea mai în vârsta jucatoare care evolueaza în Liga Nationala. ... ...continuare.

Salonul Inovarii si Cercetarii, Galati: masina cu aer comprimat, printre vedete

publicat 2017-10-21 09:30:06 (ProTV)
Masina care merge cu aer comprimat, bicicleta cu 5 roti, sau scanner-ul 3D: sunt doar câteva dintre inventiile prezentate vineri la Salonul Inovarii si Cercetarii, de la Universitatea Dunarea de Jos din Galati. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA