Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Magazin din Arad, pradat de doua ori de hoti. Au folosit aceeasi metoda, fara sa fie prinsi

publicat 2018-02-06 08:45:26 (ProTV)
Magazin din Arad, pradat de doua ori de hoti. Au folosit aceeasi metoda, fara sa fie prinsi Patronii unui magazin de haine pentru copii, din Arad, au fost pradati, din nou, de hoti. Metoda este aceeasi cu cea folosita în acelasi magazin acum 5 ani. ...continuare.

70.988 de lei adunati in Arad, in scop umanitar, in campania "Cutia cu monede"

publicat 2018-02-05 19:30:24 (Libertatea)
70.988 de lei adunati in Arad, in scop umanitar, in campania Cutia cu monede Campania "Cutia cu monede", care s-a desfasurat la Ard, in perioada 22 noiembrie 2017 - 3 ianuarie 2018, a dus la strangerea a 70.988 de lei, aproximativ doua tone de monede. Peste doua tone de monede au fost adunate de la oameni prin intermediul unei campanii umanitare, "Cutia cu monede", derulate de Asociatia Centrul de […] Post-ul 70.988 de lei adunati in Arad, in scop umanitar, in campania "Cutia cu monede" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cod galben de inundatii pe rauri din Satu Mare, Hunedoara si Arad

publicat 2018-02-04 13:30:24 (Mediafax)
Cod galben de inundatii pe rauri din Satu Mare, Hunedoara si Arad Hidrologii au pus sub avertizare cod galben de inundatii rauri din judetele Satu Mare, Hunedoara si Arad, pana luni la ora 9.00. ...continuare.

Profesor universitar din Arad condamnat cu suspendare pentru luare de mita, urmare a unui acord de recunoastere

publicat 2018-02-04 12:15:28 (Romania-TV)
Profesor universitar din Arad condamnat cu suspendare pentru luare de mita, urmare a unui acord de recunoastere O prima condamnare a fost pronuntata in procesul in care mai multe cadre didactice de la o universitate aradeana au fost acuzate pentru faptul ca ar fi pretins si primit diferite sume de bani din partea unor studenti straini, pentru a-i trece la examene, a informat Tribunalul Arad, potrivit Agerpres. ...continuare.

Cum arata primul tren de lux din Romania. "Chiar nu merita oboseala si riscul de a face 7-8 ore pe drum, cu masina"

publicat 2018-02-03 19:30:29 (Ziarul-Financiar)
Cum arata primul tren de lux din Romania. "Chiar nu merita oboseala si riscul de a face 7-8 ore pe drum, cu masina Astra Vagoane Calatori a prezentat la inceputul lui 2017 primul tren de lux fabricat la Arad, Transcarpatic. Trenul are vagoane de lux si de clasa, cuseta, si a preluat de la modelele de vagoane pentru export tipul de grup sanitar.Pe Facebook, Mihaela Nedelcu Luncan a adaugat fotografii cu mesajul: "Cu Transcarpatic. Foarte tare trenul asta privat! Chiar nu merita oboseala si riscul de a face 7-8 ore pe drum, cu masina. Din pacate, nu circula decat pe rutele Bucuresti-Brasov-Sighisoara-Alba... ...continuare.

Politist local din Arad, lovit cu masina de un sofer nemultumit ca urma sa fie amendat

publicat 2018-02-03 11:45:26 (ProTV)
Politist local din Arad, lovit cu masina de un sofer nemultumit ca urma sa fie amendat Un agent al Politiei Locale Arad a fost lovit cu masina de un barbat, dupa ce acesta urma sa-i aplice o amenda. ...continuare.

A dardait doua ore in mijlocul raului. Calugar blocat cu bacul pe Mures. Salvarea nu a venit de la Iisus, ci de la... ISU

publicat 2018-02-02 19:15:04 (CanCan)
A dardait doua ore in mijlocul raului. Calugar blocat cu bacul pe Mures. Salvarea nu a venit de la Iisus, ci de la... ISU Ramas doua ore blocat cu bacul pe o ridicatura de pamant, in mijlocul Raului Mures, un calugar de la Manastirea Bodrog, din judetul Arad, a fost salvat de pompieri, dupa ce trei pastori care au auzit strigatele sale de ajutor au sunat la 112. Pana sa fie salvat, calugarul a rabdat de frig si a trimis vorba la Manastire, numai ca ajutorul nu a venit de la Iisus, ci de la ISU. (VEZI SI: Cutremurator! Ce a postat omul de afaceri care a plonjat cu masina intr-un lac din Arad inainte sa se omoare:... ...continuare.

SCENE DE COȘMAR la Arad! Un politist a fost CALCAT de un sofer cu masina, cand a aflat ca va fi amendat

publicat 2018-02-02 16:45:04 (Evenimentul-Zilei)
SCENE DE COȘMAR la Arad! Un politist a fost CALCAT de un sofer cu masina, cand a aflat ca va fi amendat Momente socante, in Arad, vineri! Un agent de politie a fost lovit de un sofer in zona pietei Mihai Viteazu. ...continuare.

Politist lovit cu masina de un sofer nervos

publicat 2018-02-02 16:00:27 (Romania-TV)
Politist lovit cu masina de un sofer nervos Un agent al Politiei Locale Arad a fost lovit de masina vineri, 2 februarie, in zona Pietei Mihai Viteazul din municipiu. ...continuare.

Prima condamnare in dosarul "Diplome de licenta fara studii". Profesorul care lua bani de la arabi, condamnat cu suspendare

publicat 2018-02-02 10:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Prima condamnare in dosarul Diplome de licenta fara studii. Profesorul care lua bani de la arabi, condamnat cu suspendare Peofesorul universitar Lucian Paiusan, de la Arad, e primul vcare si-a aflat condamnarea. Acesta e acuzat de luare de mita, si anume ca dadea note mari studentilor arabi contra cost. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA