Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Regele Mihai a murit! Orasul regal Curtea de Arges, in asteptarea ultimului suveran al Romaniei. Ultima dorinta a Majestatii Sale a fost implinita!

publicat 2017-12-06 17:00:02 (Antena-1)
Regele Mihai a murit! Orasul regal Curtea de Arges, in asteptarea ultimului suveran al Romaniei. Ultima dorinta a Majestatii Sale a fost implinita! Municipiul Curtea de Arges poarta titlul de "oras regal", conferit in numele regelui Mihai de principesa mostenitoare Margareta, in cadrul unei ceremonii care a avut loc pe 29 octombrie 2014 la Palatul Elisabeta. ...continuare.

Barbat ucis de un urs in Arges. Animalul nu i-a dat nicio sansa

publicat 2017-12-06 17:00:02 (Antena3)
Barbat ucis de un urs in Arges. Animalul nu i-a dat nicio sansa Un barbat a fost ucis de un urs la o vânatoare organizata în judetul Arges. Vânatorul, în vârsta de 40 de ani, din comuna Vladesti, judetul Arges, era împreuna cu alti ... ...continuare.

De Mos Nicolae, politistii din Arges l-au salvat de la spanzuratoare pe Mos… Vasile

publicat 2017-12-06 14:45:07 (Libertatea)
Politistii din Albota, Arges au avut, in urma cu putin timp o misiune cu totul deosebita. Oamenii legii l-au salvat de la spanzuratoare pe Mos… Vasile, un barbat in varsta de 66 de ani. Un apel primit la 112 i-a pus pe jar pe agentii Secsiei de Politie din Albota. Un barbat a anuntat la […] Post-ul De Mos Nicolae, politistii din Arges l-au salvat de la spanzuratoare pe Mos… Vasile apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Ucis de urs, la o partida de vanatoare

publicat 2017-12-06 14:15:10 (Realitatea-TV)
Ucis de urs, la o partida de vanatoare Un barbat de 40 de ani din Arges a murit, miercuri, dupa ce a fost sfasiat de un urs. ...continuare.

Vanator omorat de urs intr-o padure din apropierea localitatii Aninoasa, judetul Arges

publicat 2017-12-06 13:15:07 (Libertatea)
Un barbat de 40 de ani care participa la o partida de vanatoare si-a gasit sfarsitul intr-o padure din apropierea localitatii Aninoasa, judetul Arges, dupa ce a fost atacat de un urs. Primele informatii ale politistilor care au fost anuntati de incident prin numarul 112 arata ca la partida de vanatoare care era autorizata participau […] Post-ul Vanator omorat de urs intr-o padure din apropierea localitatii Aninoasa, judetul Arges apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Un barbat din Arges a murit dupa ce a sfasiat de un urs, in timpul unei partide de vanatoare

publicat 2017-12-06 12:45:07 (Mediafax)
Un barbat din Arges a murit dupa ce a sfasiat de un urs, in timpul unei partide de vanatoare Un barbat in varsta de 40 de ani din Arges a murit, miercuri, dupa ce a sfasiat de un urs, in zona Valea Stilistii, in timpul unei partide de vanatoare, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Trupul neinsufletit al Regelui Mihai I va fi adus in tara miercuri. Se fac pregatiri la Castelul Peles si la Curtea de Arges

publicat 2017-12-06 11:45:09 (Romania-TV)
Trupul neinsufletit al Regelui Mihai I va fi adus in tara miercuri. Se fac pregatiri la Castelul Peles si la Curtea de Arges Se fac pregatiri la Castelul Peles, acolo unde va fi depus trupul neinsufletit al Regelui Mihai I. Drapelul regal si drapelul national au fost coborate in berna, in semn de doliu, si este deschisa si o carte de condoleante, unde cei care doresc pot aduce un ultim omagiu. Pregatirile sunt in toi si la Curtea de Arges, acolo unde va fi inmormantat Regele Mihai I. Majestatea Sa va fi ingropat in noua catedrala Arhiepiscopala si Regala. ...continuare.

Programul funeraliilor Regelui Mihai I al Romaniei. Majestatea Sa va fi inmormantat pe 16 decembrie la Curtea de Arges

publicat 2017-12-06 11:45:08 (ProTV)
Regele Mihai I al României va fi înmormântat în Necropola Regala de la Catedrala Arhiepiscopala din Curtea de Arges, lânga Regina Ana, cea care i-a stat alaturi mai bine de 70 de ani. ...continuare.

Cod galben de viscol in Arges si alte patru judete. Vant de peste 100 km/h

publicat 2017-12-06 10:00:07 (Libertatea)
Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari cod galben de viscol in Arges, Buzau, Prahova, Dambovita si Suceava. Fenomenele se vor manifesta cu precadere in zona de munte a judetelor. Pana la ora 14:00, in Buzau, Prahova, Arges si Dambovita, la altitudini de peste 1.700 m, se vor semnala intensificari ale vantului care […] Post-ul Cod galben de viscol in Arges si alte patru judete. Vant de peste 100 km/h apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

ULTIMA ORA. Cod galben de ninsori si viscol in Romania. Meteorologii au facut anuntul in urma cu putin timp

publicat 2017-12-06 09:30:02 (Antena-1)
ULTIMA ORA. Cod galben de ninsori si viscol in Romania. Meteorologii au facut anuntul in urma cu putin timp Administratia Nationala de Meteorologie a emis, miercuri, doua atentionari nowcasting de viscol valabile in orele urmatoare in zona de munte a judetelor Buzau, Prahova, Arges, Dambovita si Suceava. ...continuare.