Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Sfanta Parascheva. Vesti proaste pentru multi pelerini care au mers la Iasi. Autoritatile, in alerta

publicat 2017-10-14 11:30:07 (Realitatea-TV)
Sfanta Parascheva. Vesti proaste pentru multi pelerini care au mers la Iasi. Autoritatile, in alerta Peste 220 de persoane care au venit la Iasi zilele acestea, in pelerinaj la Sfanta Parascheva, au avut nevoie de ingrijiri medicale, din cauza frigului, nealimentatiei si a oboselii, potrivit purtatorului de cuvant al Gruparii de Jandarmi Mobile Bacau, Ionut Catana. ...continuare.

Descoperire macabra in bagajele unor italieni veniti sa viziteze Romania! Ce au gasit autoritatile

publicat 2017-10-14 11:30:01 (Antena-1)
Descoperire macabra in bagajele unor italieni veniti sa viziteze Romania! Ce au gasit autoritatile Situatie socanta pe aeroportul din Bergamo, dupa ce in bagajele unor italieni intorsi de la Bacau s-au descoperit lucruri ingrozitoare! ...continuare.

Tentativa de rapire la Bacau! Un barbat a acostat o fetita de clasa a treia pe care a incercat sa o ia fortat "la Bucuresti"

publicat 2017-10-13 14:00:02 (Antena3)
Tentativa de rapire la Bacau! Un barbat a acostat o fetita de clasa a treia pe care a incercat sa o ia fortat la Bucuresti O tentativa de rapire a unui copil a avut loc vineri dimineata, în apropierea Școlii Alexandru Ioan Cuza, din Bacau. În jurul orei 8:00, o fetita de clasa a treia, lasata de mama în dreptul... ...continuare.

Profi a deschis patru magazine

publicat 2017-10-13 13:45:01 (Bursa)
Profi a deschis patru magazine Profi a deschis saptamana aceasta cate un magazin in judetele Suceava, Prahova, Braila si Bacau. ...continuare.

CUPA ROMANIEI. Steaua merge la Cluj, iar Dinamo, la Bacau. DERBY-SOC la Timisoara VEZI PROGRAMUL COMPLET

publicat 2017-10-11 11:45:07 (Romania-TV)
CUPA ROMANIEI. Steaua merge la Cluj, iar Dinamo, la Bacau. DERBY-SOC la Timisoara VEZI PROGRAMUL COMPLET CUPA ROMANIEI. Competitia KO a ajuns in faza 16-imilor de finala, iar miercuri a avut loc tragerea la sorti. ...continuare.

Tanarul care si-a batut calul cu coasa nu a fost sanctionat si isi poate pastra animalul

publicat 2017-10-10 17:15:07 (ProTV)
La trei saptamâni dupa ce un barbat din judetul Bacau si-a snopit în bataie calul din gospodarie, politistii s-au blocat în cercetari, iar calul a fost lasat în aceeasi curte în care a fost schiungiuit. ...continuare.

Sotul Nicoletei Guta, amendat de Politie! A contestat decizia la tribunal, dar a pierdut procesul

publicat 2017-10-10 13:45:02 (CanCan)
Dealer de masini second-hand, Ionica Bangala a circulat frecvent prin tara cu autoturismele sale. Anul trecut, el a fost amendat de Inspectoratul Judetean de Politie Bacau, cel mai probabil pentru viteza excesiva. ...continuare.

200 de persoane in varsta din regiunea judetului Bacau vor beneficia de monitorizare si asistenta permanenta asigurata cu ajutorul tehnologiei

publicat 2017-10-10 12:15:01 (AgoraNews)
200 de persoane in varsta din regiunea judetului Bacau vor beneficia de monitorizare si asistenta permanenta asigurata cu ajutorul tehnologiei În cadrul proiectului „Butonul care salveaza vieti”, prin care va fi lansat in regiunea judetului Bacau un serviciu inovator, integrat, de teleasistenta si telemonitorizare medicala permanenta, 200 de persoane in varsta din orasele Buhusi si Bacau, precum si din zonele limitrofe, vor beneficia de servicii imbunatatite de ingrijire si asistenta medica ...continuare.

Caz ȘOCANT in Bacau! Batrana imobilizata la pat, batuta si sugrumata chiar de propriul nepot

publicat 2017-10-09 20:30:08 (Realitatea-TV)
Caz ȘOCANT in Bacau! Batrana imobilizata la pat, batuta si sugrumata chiar de propriul nepot O femeie din Bacau, in varsta de 76 de ani, a fost gasita decedata in casa, in conditii suspecte, asa ca anchetatorii au decis sa declanseze cercetarile. Principalul suspect este nepotul femeii, care o ingrijea de cateva luni. ...continuare.