Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Criza de tigle in judetul Bihor. Oamenii isi acopera casele cu folie

publicat 2017-09-20 08:00:35 (ProTV)
Ca si cum nu le-ar fi fost de ajuns ca vântul puternic le-a distrus acoperisurile, oamenii dintr-o comuna din Bihor au acum o alta problema - în magazine si depozite nu se mai gasesc tigle. ...continuare.

Un loc din Romania este la un pas de dezastru ecologic. "Prezinta un pericol iminent pentru mediu si pentru locuitorii din zona"

publicat 2017-09-13 12:30:01 (Antena3)
Un loc din Romania este la un pas de dezastru ecologic. Prezinta un pericol iminent pentru mediu si pentru locuitorii din zona Comuna Derna, din Bihor se afla la un pas de un dezastru ecologic. Primarul Florin Magui spunr ca „la prima rupere de nori, batalele de deseuri periculoase de la Derna se pot revarsa peste dispensar si peste... ...continuare.

Un loc din Romania, la un pas de DEZASTRU ECOLOGIC: "Se poate intampla la prima rupere de nori"

publicat 2017-09-13 11:30:07 (Realitatea-TV)
Un loc din Romania, la un pas de DEZASTRU ECOLOGIC: "Se poate intampla la prima rupere de nori" Comuna Derna, din Bihor se afla la un pas de un dezastru ecologic, ale carui consecinte sunt greu de cuantificat. "La prima rupere de nori, batalele de deseuri periculoase de la Derna se pot revarsa peste dispensar si peste case!", este avertismentul primarului Florin Magui. ...continuare.

Pistol si arbalete, gasite la un barbat din Bihor

publicat 2017-09-12 11:45:08 (ProTV)
Pistol si arbalete, gasite la un barbat din Bihor O arma cu gaz, arbalete, arcuri si sageti, detinute ilegal de un barbat au fost confiscate de politistii din Bihor în urma a trei perchezitii domiciliare. ...continuare.

Alerta in Bihor. Haite de lupi au coborat din munti si au ucis zeci de oi. Reactia ciobanilor

publicat 2017-09-11 18:00:11 (ProTV)
Alerta in Bihor. Haite de lupi au coborat din munti si au ucis zeci de oi. Reactia ciobanilor Ciobanii din zonele de munte sunt în alerta dupa ce lupii încep sa coboare periculos de mult spre stâne. ...continuare.

Taxa pe apa de rau, intr-un sat din Bihor. Autoritatile nu stiu cum o vor contoriza

publicat 2017-09-09 08:00:07 (ProTV)
Taxa pe apa de rau, intr-un sat din Bihor. Autoritatile nu stiu cum o vor contoriza Agricultorii din Bihor care îsi uda culturile cu apa din Crisul Repede ar putea fi buni de plata. Si asta pentru ca autoritatile vor sa puna o taxa. Cei mai afectati sunt producatorii de varza din zona. ...continuare.

Seful unei institutii publice, acuzat ca a furat o masina dupa ce a baut. Incredibil ce pedeapsa a primit

publicat 2017-09-08 11:30:08 (Romania-TV)
Seful unei institutii publice, acuzat ca a furat o masina dupa ce a baut. Incredibil ce pedeapsa a primit Scene de cascadorii rasului cu seful unei institutii publice. Baut bine, directorul Achizitiilor de la Spitalul Judetean Bihor a furat o masina din centrul Oradei. Culmea, judecatorii apoi au fost mai mult decat blanzi: i-au dat doar o amenda, pe care nici macar nu trebuie s-o plateasca. ...continuare.

Un sat intreg a fost revendicat! Satenii se tem ca ar putea fi expulzati

publicat 2017-09-08 08:00:07 (Realitatea-TV)
Un sat intreg a fost revendicat! Satenii se tem ca ar putea fi expulzati Urmasii unui fost proprietar de terenuri din Bihor cer retrocedarea unui sat intreg. Au fost refuzati in Comisia locala a aplicare a Legii fondului Funciar si de cea de la judet. Mostenitorii isi cer acum drepturile in instanta. ...continuare.

Adolescent, decapitat de tren la Oradea

publicat 2017-09-01 15:00:02 (CanCan)
Adolescent, decapitat de tren la Oradea Socant! Un adolescent de 16 ani si-a pus capul pe linia de tren si s-a sinucis.In noaptea de joi spre vineri, un baiat de 16 ani si-a pus capul pe liniile de tren. Incidentul a avut loc in jurul orei 02:55. Mecanicul a sunat la numarul de urgenta 112 si a anuntat ca pe podul CFR din Velenta, este o persoana care a fost lovita de tren. "La fata locului s-au deplasat politistii de la Serviciul Judetean de Politie Transporturi Bihor, postul TF Oradea Est, care au descoperit corpul unui tanar... ...continuare.

Ministrul Sanatatii trimite corpul de control la CAS Bihor, dupa cazul pacientilor imobilizati adusi cu targa la sediu pentru o adeverinta

publicat 2017-09-01 00:15:01 (Antena3)
Ministrul Sanatatii trimite corpul de control la CAS Bihor, dupa cazul pacientilor imobilizati adusi cu targa la sediu pentru o adeverinta Reprezentantii Ministerului Sanatatii (MS) califica drept ”derapaj deosebit de grav” situatia înregistrata la Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate (CJAS) Bihor, unde doi pacienti... ...continuare.