Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




LIVE CFR Cluj - Botosani (20:45)

publicat 2017-10-15 19:15:06 (OnlineSport)
Liderul CFR Cluj primeste vizita celor de la FC Botosani in primul meci al returului din Liga 1 Betano. Meciul este live text in aceasta pagina si poate fi urmarit cu live stream legal aici. ...continuare.

Avertizare de fenomene periculoase. Ce judete sunt vizate

publicat 2017-10-15 11:15:01 (Antena3)
Avertizare de fenomene periculoase. Ce judete sunt vizate Meteorologii au emis, duminica, o atentionare nowcasting Cod galben de intensificari de vânt pentru judetele Iasi si Botosani, valabila pâna la ora 15:00.  Potrivit Administratiei... ...continuare.

Inca n-ati vazut nimic: Laurentiu Bus despre Catalin Golofca: "Rezista la tratamentul la care e supus pentru ca e calit bine!"

publicat 2017-10-15 09:45:02 (CanCan)
Pus la zid atat de finantatorul Gigi Becali cat si de antrenorul Niolae Dica, Catalin Golofca este aparat de fostii coechipieri dela FC Botosani. Citeste despre:laurentiu bus, catalin golofca, andrei burca, fcsb, fc botosani ...continuare.

CFR Cluj se poate distanta astazi la sase puncte de FCSB!

publicat 2017-10-15 09:45:02 (CanCan)
CFR Cluj va primi astazi de la ora 20:45 in Gruia vizita revelatiei Ligii i, FC Botosani. In cazul unui succes in fata moldovenilor, elevii lui Dan Petrescu se vor distanta la 6 puncte in fruntea clasamentului fata de FCSB si CSU Craiova, echipe aflate pe locurile 2 si 3 in Liga I cu 29 de puncte, cele doua fiind despartite de golaveraj. In tur, la debutul pe banca ardelenilor, Dan Petrescu nu a reusit la Botosani decat o remiza, 1-1.In celalalt meci al zilei, nou-promovata Sepsi OSK Sfantu... ...continuare.

Moldova, sub ATENȚIONARE de VANT PUTERNIC

publicat 2017-10-14 12:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Moldova, sub ATENȚIONARE de VANT PUTERNIC Judetele Iasi, Vaslui, Botosani, Neamt si Suceava se afla, pana la ora 14:00, sub atentionare Cod Galben de vant puternic, au anuntat meteorologii. ...continuare.

Dinamo a gasit inlocuitorul lui Nemec » Miriuta vrea sa aduca un atacant cu un gol in 13 meciuri

publicat 2017-10-14 10:45:04 (Gazeta-Sporturilor)
Dinamo a gasit inlocuitorul lui Nemec » Miriuta vrea sa aduca un atacant cu un gol in 13 meciuri Dinamo l-ar putea pierde pe atacantul Adam Nemec, 32 de ani, caruia îi expira contractul în vara si care este dorit de FCSB. Pentru a nu ramâne doar cu Jeremy Bokila în lot, Vasile Miriuta vrea sa îl aduca pe Daniel Popa, atacantul dinamovist împrumutat la FC Botosani. Popa, 23 de ani, are contract cu FC Botosani pâna în vara 2018, iar "câinii" trebuie sa achite 10.000 de euro pentru a-l aduce. ... ...continuare.

Dan Petrescu, extrem de nemultumit dupa tragerea la sorti din Cupa Romaniei: "N-am inteles nimic, care au fost criteriile?"

publicat 2017-10-13 22:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
Dan Petrescu, extrem de nemultumit dupa tragerea la sorti din Cupa Romaniei: N-am inteles nimic, care au fost criteriile? Dan Petrescu a fost foarte nemultumit de tragerea la sorti din Cupa României, unde CFR Cluj întâlneste în saisprezecimile de finala acelasi adversar din etapa aceasta, FC Botosani. Tehnicianul liderului sustine ca nu întelege criteriile pe baza carora echipa sa a fost repartizata într-o urna, în timp ce FC Botosani a fost în alta urna. ... ...continuare.

Enache, multumit de statutul de outsider al FC Botosani in Gruia!

publicat 2017-10-13 17:15:02 (CanCan)
Costel Enache, antrenorul principal al revelatiei Ligii I, a declarat, intr-o conferinta de presa, ca partida de duminica, din Gruia, cu CFR Cluj, va fi una foarte grea pentru elevii sai. Tehnicianul moldovenilor sustine ca statutul de outsider pe care FC Botosani il are in acest meci ii motiveaza foarte mult pe elevii sai, acestia fiind decisi sa faca o partida mare impotriva formatiei pregatite de Dan Petrescu."Suntem foarte motivati si cred ca putem sa ne indeplinim obiectivul. Prima... ...continuare.

Absenta importanta pentru revelatia Ligii I in Gruia!

publicat 2017-10-13 08:30:03 (CanCan)
Costel Enache, antrenorul FC Botosani, revelatia Ligii I, nu va putea conta in meciul de duminica, din Gruia, cu liderul CFR Cluj pe serviciile lui George Miron. Avertizat cu galben in ultimul meci al turului, pierdut de FC Botosani la Medias in fata celor de la Gaz Metan cu 1-0, Geroge Miron va fi suspendat pentru partida cu echipa lui Dan Petrescu, avand patru cartonase galbene.Locul lui Miron in centrul defensivei botosanene ar putea fi luat de Florin Plamada, acesta avand cele mai mari... ...continuare.

EXCLUSIV Conditia pusa de FC Botosani pentru a-l aduce pe Golofca inapoi!

publicat 2017-10-12 19:30:04 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Conditia pusa de FC Botosani pentru a-l aduce pe Golofca inapoi! Gigi Becali nu l-a iertat pe Catalin Golofca pentru viata extrasportiva pe care mijlocasul ajuns de la FC Botosani a avut-o din momentul în care a ajuns în Bucuresti. L-a criticat public pe acesta, i-a reprosat si fata în fata derapajele pe care le-a avut, iar Nicolae Dica l-a scos din lot la ultimele meciuri ale FCSB-ului. Se vorbeste tot mai mult despre o despartire a fotbalistului de FCSB în aceasta iarna. ... ...continuare.