Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Guvernul a decis numirea unor noi prefecti la Braila si Galati

publicat 2017-12-06 18:45:02 (Bursa)
Guvernul a decis numirea unor noi prefecti la Braila si Galati Guvernul a adoptat, astazi, o hotarare care vizeaza exercitarea, cu caracter temporar, prin detasare in conditiile legii, a functiei publice de prefect al judetului Braila de catre Paladi George-Adrian, se arata intr-un comunicat al Executivului. ...continuare.

Sute de oameni s-au inghesuit la moastele Sfantului Nicolae, in fata unei biserici din Braila

publicat 2017-12-04 20:00:07 (Mediafax)
Sute de oameni s-au inghesuit la moastele Sfantului Nicolae, in fata unei biserici din Braila Sute de oameni participa, luni, la traditionalul pelerinaj de Sfantul Nicolae, ocrotitorul orasului Braila. Participantii stau la coada pentru a atinge si a se ruga la moastele depuse in fata bisericii, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

AMENZI la Spitalul de Urgenta Braila. Pacientii proaspat operati, plimbati pe hol

publicat 2017-12-04 13:15:06 (Romania-TV)
AMENZI la Spitalul de Urgenta Braila. Pacientii proaspat operati, plimbati pe hol Managerul Spitalului Judetean de Urgenta Braila a fost amendat cu 1.000 de lei de catre inspectorii DSP, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe holuri, printre vizitatori. O amenda de 500 de lei a primit si asistenta care coordoneaza Serviciul de limitare a infectiilor. ...continuare.

Spitalul de Urgenta Braila, AMENDAT dupa ce pacientii proaspat operati au fost plimbati pe holuri

publicat 2017-12-04 12:30:15 (Realitatea-TV)
Spitalul de Urgenta Braila, AMENDAT dupa ce pacientii proaspat operati au fost plimbati pe holuri Managerul Spitalului Judetean de Urgenta Braila a fost amendat cu 1.000 de lei de catre inspectorii DSP, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe holuri, printre vizitatori. O amenda de 500 de lei a primit si asistenta care coordoneaza Serviciul de limitare a infectiilor. ...continuare.

Managerul Spitalului de Urgenta din Braila, amendat. Ce au nereguli descoperit inspectorii

publicat 2017-12-04 12:15:02 (Antena3)
Managerul Spitalului de Urgenta din Braila, amendat. Ce au nereguli descoperit inspectorii Managerul Spitalului Judetean de Urgenta Braila s-a trezit cu o amenda de 1.000 de lei de la inspectorii DSP. Motivul a fost faptul ca mai multi pacienti abia operati au fost plimbati pe holuri, unde se aflau... ...continuare.

AMENZI la Spitalul de Urgenta din Braila, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe hol

publicat 2017-12-04 11:15:06 (Mediafax)
AMENZI la Spitalul de Urgenta din Braila, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe hol Managerul Spitalului Judetean de Urgenta Braila a fost amendat cu 1.000 de lei de catre inspectorii DSP, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe holuri, printre vizitatori. O amenda de 500 de lei a primit si asistenta care coordoneaza Serviciul de limitare a infectiilor. ...continuare.

Accident tragic in Buzau! Masina zdrobita de un TIR: doi tineri au murit in urma impactului violent

publicat 2017-12-04 09:30:02 (CanCan)
Accident tragic in Buzau! Masina zdrobita de un TIR: doi tineri au murit in urma impactului violent Un accident rutier teribil s-a petrecut in aceasta dimineata in judetul Buzau! Doi tineri si-au pierdut viata, dupa ce masina in care erau a fost izbita de un tir. Incidentul rutier s-a petrecut pe DN 2B, drumul care leaga Buzaul de Braila, in zona localitatii Cilibia. Din primele cercetari facute la fata locului, se pare ca o autoutilitara, care era condusa de un tanar de 23 de ani pe DN 2B, din directia Buzau catre Braila, a intrat in coliziune cu un autocamion ce se deplasa in aceeasi... ...continuare.

Accident ingrozitor in Braila. O masina a fost spulberata de tren, iar soferul a murit pe loc

publicat 2017-12-04 08:45:02 (Antena3)
Accident ingrozitor in Braila. O masina a fost spulberata de tren, iar soferul a murit pe loc Un accident teribil a avut loc în Braila. O masina a fost lovita de un tren, iar în urma impactului soferul automobilului si-a pierdut viata. Masina, o Dacia Break, a fost lovit de acceleratul... ...continuare.

Accident grav in judetul Buzau: Doua persoane au murit, dupa ce autoutilitara in care se aflau s-a lovit de un TIR

publicat 2017-12-04 08:30:02 (Antena3)
Accident grav in judetul Buzau: Doua persoane au murit, dupa ce autoutilitara in care se aflau s-a lovit de un TIR Doua persoane au decedat luni dimineata in urma impactului intre o autoutilitara si un TIR pe DN 2B Buzau-Braila, pe raza localitatii Cilibia. Traficul rutier in zona a fost complet blocat... ...continuare.

Doi tineri au murit intr-un accident pe DN 2B Buzau-Braila

publicat 2017-12-04 08:00:05 (Libertatea)
Accident grav, luni dimineata, pe drumul national DN 2B, care leaga Buzaul de Braila. Doi tineri care se aflau intr o autoutilitara au murit dupa ce s-au infipt cu masina intr un tir. Accidentul s a produs in localitatea Balhacu, pe raza comunei buzoiene Cilibia. Autoutilitara in care se aflau cei doi tineri, ambii barbati de […] Post-ul Doi tineri au murit intr-un accident pe DN 2B Buzau-Braila apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.