Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Nedelcearu acuzat ca i-a instigat pe suporterii lui Sepsi

publicat 2017-12-05 12:45:08 (OnlineSport)
O faza petrecuta dupa golul doi marcat de Dinamo, luni seara, in meciul cu Sepsi de la Brasov a starnit controverse. ...continuare.

Spectacol la turneul caritabil din campania pentru Imre Janko! Detalii de la eveniment + ce tricouri mai sunt scoase la licitatie

publicat 2017-12-04 17:45:04 (Gazeta-Sporturilor)
Spectacol la turneul caritabil din campania pentru Imre Janko! Detalii de la eveniment + ce tricouri mai sunt scoase la licitatie Fotbalul juvenil din Brasov s-a reunit joi si vineri pentru o cauza nobila. La 4 luni de la teribilul accident, în care si-a pierdut sotia si un picior, Imre Janko a zâmbit din nou, la evenimentul care i-a fost dedicat. Toate cluburile din Brasov au participat la un superturneu organizat de Florin Milasan. Sub titulatura "Fotbal din suflet pentru copii", copiii nascuti în 2007, 2008, 2009 si 2010 au oferit un adevarat spectacol. ... ...continuare.

A murit Valer Șulea, fostul fundas de la FCM Brasov si Poli Timisoara

publicat 2017-12-03 15:15:04 (Libertatea)
A murit Valer Șulea, fostul fundas de la FCM Brasov si Poli Timisoara. Anuntul a fost facut de fostul coleg Ioan Mandoca. Fost fotbalist de mare valoare, Valer Șulea a debutat pe prima scena pe data de 2 august 1980, intr-un meci FCM Brasov – FCM Galati 2-1. Nascut pe 9 februarie 1957, Valer Șulea […] Post-ul A murit Valer Șulea, fostul fundas de la FCM Brasov si Poli Timisoara apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Doliu in sportul romanesc! Un cunoscut fotbalist s-a stins din viata

publicat 2017-12-03 15:00:02 (CanCan)
Doliu in sportul romanesc! Un cunoscut fotbalist s-a stins din viata Liga Profesionsita de Fotbal a anuntat cu tristete trecerea in nefiinta a celui care a fost Valer Sulea, membru in corpul de observatori LPF. Fost fotbalist de mare valoare, Valer Sulea a debutat pe prima scena pe data de 2 august 1980, intr-un meci FCM Brasov - FCM Galati 2-1.Nascut la 9 februarie 1957, Valer Sulea a jucat 169 de meciuri in Liga 1, marcand 16 goluri. A evoluat pentru FCM Brasov (1980 -1984 si 1986-1989) si pentru Politehnica Timisoara (1984-1986) in prima liga, dar si in... ...continuare.

GALERIE FOTO Cat te costa sa petreci Revelionul cu Gigi Becali » Lutu si Argaseala, printre invitatii speciali

publicat 2017-12-02 19:15:03 (Gazeta-Sporturilor)
GALERIE FOTO Cat te costa sa petreci Revelionul cu Gigi Becali » Lutu si Argaseala, printre invitatii speciali Gigi Becali va petrece Revelionul la Poiana Brasov, unde a închiriat deja mai multe camere pentru familie si apropiati. Patronul de la FCSB îi va avea lânga el pe Ionut Lutu, Vasile Geambazi, Valeriu Argaseala si alti prieteni, anunta Fanatik. Omul de afaceri s-a cazat la hotelul Teleferic, unde a facut rezervare pentru patru zile. Hotelul va fi full în perioada în care Gigi Becali va petrece sarbatorile la Poiana Brasov. ... ...continuare.

Spitalul Militar de Urgenta din Brasov a atribuit un contract cadru de 9,14 milioane lei pentru furnizarea de aparatura medicala

publicat 2017-12-02 15:45:01 (Capital)
Spitalul Militar de Urgenta din Brasov a atribuit un contract cadru de 9,14 milioane lei pentru furnizarea de aparatura medicala Spitalul Militar de Urgenta Regina Maria din Brasov a incheiat cu 18 firme un acord cadru de 9,14 milioane lei (2 milioane euro), fara TVA, pentru furnizarea de aparatura medicala, potrivit News.ro. ...continuare.

Trafic ingreunat pe DN1 Ploiesti-Brasov din cauza ploii si a apei de pe carosabil. Canalizarea, depasita de situatie

publicat 2017-12-02 13:15:07 (Romania-TV)
Trafic ingreunat pe DN1 Ploiesti-Brasov  din cauza ploii si a apei de pe carosabil. Canalizarea, depasita de situatie Traficul este ingreunat, sambata, pe DN1 Ploiesti - Brasov, in Sinaia, din cauza apei de pe carosabil, in conditiile in care ploua neintrerupt, iar canalizarea nu face fata. ...continuare.

Spitalul Militar Brasov a atribuit un contract de 9 milioane lei pentru furnizarea de aparatura medicala

publicat 2017-12-02 12:45:01 (Bursa)
Spitalul Militar Brasov a atribuit un contract de 9 milioane lei pentru furnizarea de aparatura medicala Spitalul Militar de Urgenta Regina Maria din Brasov a incheiat cu un numar de optsprezece firme un acord cadru de 9,14 milioane lei (2 milioane euro), fara TVA, pentru furnizarea de aparatura medicala, potrivit unui anunt publicat astazi pe Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP). ...continuare.

Trafic ingreunat pe DN1 Ploiesti - Brasov, in Sinaia, din cauza apei de pe carosabil. Ploua neintrerupt, iar canalizarea nu face fata

publicat 2017-12-02 12:30:06 (Mediafax)
Trafic ingreunat pe DN1 Ploiesti - Brasov, in Sinaia, din cauza apei de pe carosabil. Ploua neintrerupt, iar canalizarea nu face fata Traficul este ingreunat, sambata, pe DN1 Ploiesti - Brasov, in Sinaia, din cauza apei de pe carosabil, in conditiile in care ploua neintrerupt, iar canalizarea nu face fata. ...continuare.

Intarziere de zeci de minute a trenului Brasov-Sibiu, din cauza unei defectiuni

publicat 2017-12-01 14:15:09 (Romania-TV)
Intarziere de zeci de minute a trenului Brasov-Sibiu, din cauza unei defectiuni Trenul de calatori care circula pe relatia Brasov-Sibiu a avut, vineri, o intarziere de aproape 100 de minute, dupa ce s-a defectat in Gara Ucea, judetul Brasov. Calatorii au asteptat in vagoane pana cand o alta garnitura i-a preluat pentru a-i duce la destinatie. ...continuare.