Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Presedintele Consiliului Judetean Buzau, implicat intr-un accident rutier

publicat 2017-12-12 15:15:05 (Libertatea)
Marti cu ghinion pentru presedintele Consiliului Judetean Buzau, Petre Emanoil Neagu, care a fost implicat la primele ore ale diminetii de marti, intr-un accident rutier, in timp ce mergea spre serviciu. Petre Emanoil Neagu, care face zilnic naveta de acasa, de la Patarlagele, pana la Buzau, se afla la volanul autoturismului sau personal, o Mazda […] Post-ul Presedintele Consiliului Judetean Buzau, implicat intr-un accident rutier apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

La Buzau, serbarile scolare au fost amanate la finele saptamanii. In Vrancea, serbarile sa-i invete pe copii sa respecte traditiile strabune

publicat 2017-12-12 13:45:05 (Libertatea)
Serbarile de iarna programate in scolile si gradinitele din Buzau la finele acestei saptamani au fost amanate. Decizia a fost transmisa de catre seful ISJ Buzau, Florina Stoian, care recomanda unitatilor de invatamant care aveau programate manifestari specifice Craciunului sa le reprogrameze in ultima saptamana de scoala din acest an. In schimb, in Vrancea inspectorul […] Post-ul La Buzau, serbarile scolare au fost amanate la finele saptamanii. In Vrancea, serbarile sa-i invete pe copii... ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea de 3,9 grade pe scara Richter in judetul Buzau

publicat 2017-12-12 09:15:02 (Bursa)
Un cutremur cu magnitudinea de 3,9 grade pe scara Richter s-a produs la miezul noptii, in zona seismica Vrancea, judetul Buzau, la ora locala 00:15, potrivit Institutului National de Cercetare- Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

Cutremur, marti dimineata, in judetul Buzau. Alte doua seisme au avut loc in Vrancea

publicat 2017-12-12 07:30:06 (Libertatea)
Cutremur de 3,9 in judetul Buzau, pe 12 decembrie. Un cutremur cu magnitudinea de 3,9 grade pe scara Richter s-a produs la miezul noptii, in zona seismica Vrancea, judetul Buzau, la ora locala 00:15, la o adancime de 128,1 kilometri, potrivit Institutului National de Cercetare- Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). Seismul s-a produs in apropierea […] Post-ul Cutremur, marti dimineata, in judetul Buzau. Alte doua seisme au avut loc in Vrancea apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cutremur in judetul Buzau

publicat 2017-12-12 07:15:03 (Cotidianul)
Potrivit Institutului National de Cercetare- Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP), un cutremur cu [...] The post Cutremur in judetul Buzau appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Cutremur in judetul Buzau

publicat 2017-12-12 07:00:07 (ProTV)
Un cutremur cu magnitudinea de 3,9 grade pe scara Richter s-a produs la miezul noptii, în zona seismica Vrancea, judetul Buzau, la ora locala 00:15, potrivit Institutului National de Cercetare- Dezvoltare pentru Fizica Pamântului (INFP). ...continuare.

Doua CUTREMURE intr-o singura noapte in Romania

publicat 2017-12-12 06:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Un cutremur cu magnitudinea de 3,8 grade pe scara Richter a avut loc, in noaptea de luni spre marti, la in zona seismica Vrancea, judetul Buzau, la adancimea de 125.5 kilometri, potrivit Institutului National pentru Fizica Pamantului. ...continuare.

Boxerul Bogdan Dinu, mesaj pentru colegul sau taiat cu sabia de interlop: "Dedic victoria lui Ciprian si ii doresc sa se faca bine!"

publicat 2017-12-12 05:30:06 (Libertatea)
Bogdan Dinu, luptator in trupele speciale ale Politiei Buzau, a boxat in gala de acum cateva zile din orasul natal si cu gandul la colegul sau de la Suceava taiat cu sabia de interlop. "Dedic victoria lui Ciprian si ii doresc sa se faca bine!", a fost mesajul "colosului din Buzau" pentru politistul care se […] Post-ul Boxerul Bogdan Dinu, mesaj pentru colegul sau taiat cu sabia de interlop: "Dedic victoria lui Ciprian si ii doresc sa se faca bine!" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

CUTREMUR la miezul noptii. Ce magnitudine a avut

publicat 2017-12-12 00:45:02 (Capital)
Un cutremur cu magnitudinea de 4 grade pe scara Richter s-a produs la miezul noptii, ora locala 0:15, in judetul Buzau, potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului. ...continuare.

Cum arata trecerea de pietoni "3D" din Ploiesti, copiata dupa cea din Buzau

publicat 2017-12-11 19:15:07 (ProTV)
Ideea viceprimarului din Ploiesti de a face si în orasul sau o trecere de pietoni 3D, dupa modelul din Buzau, s-a soldat cu un esec. ...continuare.