Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Inundatii si avarii electrice inregistrate in mai multe judete si Bucuresti

publicat 2017-10-07 19:45:11 (Realitatea-TV)
Inundatii si avarii electrice inregistrate in mai multe judete si Bucuresti Un copac a cazut in judetul Args in localitatea Moraresti pe o sosea, mai multe curti au fost inundate in localitatea Potlogi din Dambovita si in localitatea Budesti din Judetul Calarasi. Totodata, au fost inregistrate mai multe avarii in alimentarea cu energie electrica in localitati din Bistrita, Orsova, Mehedinti, in urma manifestarii fenomenelor hidro-meteorologice din ultimele ore. ...continuare.

Ce a facut astazi Mutu, intre o intalnire cu Burleanu si treburile de la Dinamo

publicat 2017-10-07 18:00:04 (Gazeta-Sporturilor)
Ce a facut astazi Mutu, intre o intalnire cu Burleanu si treburile de la Dinamo Adrian Mutu a asistat astazi la meciul din Liga a 2-a în care Dunarea Calarasi s-a impus clar, scor 6-0, cu Stiinta Miroslava. Adrian Mutu a fost însotit de Pompiliu Popescu, fostul medic al nationalei, si de Florin Prunea. "Nu cred ca Adrian s-a uitat catre banca de rezerve a echipei noastre. ... ...continuare.

Liga 2: Rezultatele etapei a 11-a. Dunarea Calarasi face scorul rundei

publicat 2017-10-07 14:30:07 (OnlineSport)
Vedeti mai jos rezultatele inregistrate, sambata de la ora 11:00, in etapa a 11-a din Liga 2. ...continuare.

liveSCORE ACUM » Continua lupta pentru promovare » Azi se joaca 8 meciuri tari

publicat 2017-10-07 11:00:04 (Gazeta-Sporturilor)
liveSCORE ACUM » Continua lupta pentru promovare » Azi se joaca 8 meciuri tari Astazi, de la ora 11:00, se joaca opt meciuri din etapa a 11-a din Liga a 2-a. De la ora 15:00 se joaca meciul Hermannstadt - Ripensia Timisoara. Dunarea Calarasi, locul 2, joaca pe terenul celor de la Știinta Miroslava, locul 17, în timp ce Chindia Târgoviste, locul 3, primeste vizita celor de la CS Snagov, locul 9. ... ...continuare.

Alte trei aeronave F-16 Fighting Falcon intra vineri oficial in dotarea Fortele Aeriene Romane

publicat 2017-10-06 07:30:07 (ProTV)
Alte trei aeronave F-16 Fighting Falcon intra vineri în dotarea Fortele Aeriene Române, ceremonia de receptie fiind programata sa se desfasoare în Baza 86 Aeriana „Locotenent aviator Gheorghe Mociornita” de la Borcea, judetul Calarasi. ...continuare.

Alte trei aeronave F-16 Fighting Falcon intra vineri oficial in dotarea Fortele Aeriene Romane

publicat 2017-10-06 07:00:08 (Romania-TV)
Alte trei aeronave F-16 Fighting Falcon intra vineri oficial in dotarea Fortele Aeriene Romane Alte trei aeronave F-16 Fighting Falcon intra vineri in dotarea Fortele Aeriene Romane, ceremonia de receptie fiind programata sa se desfasoare in Baza 86 Aeriana "Locotenent aviator Gheorghe Mociornita" de la Borcea, judetul Calarasi. ...continuare.

Secretul lui Dan Alexa! Cum a transformat Dunarea Calarasi intr-o candidata la promovare

publicat 2017-10-02 19:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
Secretul lui Dan Alexa! Cum a transformat Dunarea Calarasi intr-o candidata la promovare Dunarea Calarasi este cea mai în forma echipa de la Liga a 2-a, având 7 victorii în ultimele 7 partide, adica perioada care coincide cu venirea lui Dan Alexa. Formatia se afla pe locul 2, cu 22 de puncte, cu 3 în spatele lui Hermannstadt si 4 peste Chindia, ASA si Clinceni. Alexa a explicat secretul acestei reveniri. "Pentru mine e un început foarte bun. De când am venit, am câstigat toate meciurile si acum suntem pe loc promovabil. ... ...continuare.

Adevarul despre vanzarea fierului vechi provenit din cele 2.450 vagoane casate de CFR Marfa (P)

publicat 2017-10-02 09:15:06 (Evenimentul-Zilei)
Adevarul despre vanzarea fierului vechi provenit din cele 2.450 vagoane casate de CFR Marfa (P) In mai 2017, au aparut in spatiul public informatii cu privire la devalizarea CFR Marfa, cu echivalentul a aproximativ 6 milioane euro, ca urmare a vanzarii a 2.450 vagoane de marfa la fier vechi, la un pret sub-evaluat, catre Remat S.A. Calarasi. ...continuare.

Alexa a facut minuni la Calarasi, unde e la 3 puncte de lider si viseaza la promovare: "Cand le-am spus, au inceput sa rada"

publicat 2017-09-30 22:45:04 (Gazeta-Sporturilor)
Alexa a facut minuni la Calarasi, unde e la 3 puncte de lider si viseaza la promovare: Cand le-am spus, au inceput sa rada Dan Alexa a ajuns pe banca formatiei Dunarea Calarasi în etapa a patra a Ligii 2, când echipa avea doar un punct si era pe loc retrogradabil, însa acum este la doar trei puncte de liderul AFC Hermannstadt si viseaza la promovare. Cu Alexa pe banca, Dunarea are o serie de sapte victorii din sapte meciuri, iar tehnicianul sustine ca la început oficialii au râs în momentul în care le-a promis promovarea la finalul acestui sezon. ... ...continuare.

Alexa a facut minuni la Calarasi, unde e la trei puncte de lider si viseaza la promovare: "Cand le-am spus, au inceput sa rada"

publicat 2017-09-30 22:30:04 (Gazeta-Sporturilor)
Alexa a facut minuni la Calarasi, unde e la trei puncte de lider si viseaza la promovare: Cand le-am spus, au inceput sa rada Dan Alexa a ajuns pe banca formatiei Dunarea Calarasi în etapa a patra a Ligii 2, când echipa avea doar un punct si era pe loc retrogradabil, însa acum este la doar trei puncte de liderul AFC Hermannstadt si viseaza la promovare. Cu Alexa pe banca, Dunarea are o serie de sapte victorii din sapte meciuri, iar tehnicianul sustine ca la început oficialii au râs în momentul în care le-a promis promovarea la finalul acestui sezon. ... ...continuare.