Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Seif plin cu bani, furat dintr-o agentie de pariuri din Resita

publicat 2017-12-08 11:15:07 (ProTV)
Jaf uluitor anchetat de politia din Caras-Severin. ...continuare.

Mai multi milionari europeni participa la o partida de vanatoare organizata de Ion Țiriac

publicat 2017-12-08 08:30:16 (ProTV)
Partida de vânatoare organizata anual de omul de afaceri Ion Tiriac si devenita o traditie, va avea loc de aceasta data pe domeniul sau din judetul Caras-Severin. ...continuare.

Partida anuala de vanatoare a lui Țiriac nu va mai avea loc la Bals! Ce implicatii are printul Paul in aceasta decizie

publicat 2017-12-07 23:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Partida anuala de vanatoare a lui Țiriac nu va mai avea loc la Bals! Ce implicatii are printul Paul in aceasta decizie Cunoscuta partida anuala de vanatoare, organizata de Ion Țiriac, nu va mai avea loc la Bals, asa cum s-a intamplat pana acum, ci la la Ersig, in Caras-Severin. ...continuare.

Studiu: mai putin de un sfert dintre IMM-uri au activitati la export

publicat 2017-12-05 14:15:15 (Ziarul-Financiar)
Studiu: mai putin de un sfert dintre IMM-uri au activitati la export Doar 20% dintre IMM-urile romanesti desfasoara in prezent activitati de export, contribuind cu 25% la exporturile totale din Romania, releva un studiu realizat recent de catre compania de logistica si curierat UPS si de catre firma cea de cercetare Kantar Millward Brown. Conform studiului, majoritatea IMM-urilor exportatoare este localizata in Bucuresti si Regiunea de dezvoltare Vest, care include judetele Timis, Arad, Hunedoara si Caras Severin.Din cele 52.000 de IMM-uri analizate in studiul... ...continuare.

In prag de Sarbatori, se fac angajari! Peste 16.000 de locuri de munca pentru romani

publicat 2017-12-05 08:45:01 (Antena-1)
In prag de Sarbatori, se fac angajari! Peste 16.000 de locuri de munca pentru romani Peste 16.750 de locuri de munca sunt vacante la nivel national, potrivit datelor Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM), cele mai multe fiind in Bucuresti si in judetele Arad, Prahova si Sibiu, iar cele mai putine sunt in Giurgiu, Caras-Severin si Bacau, in acest ultim judet fiind vacante doar 12 locuri de munca. ...continuare.

ANOFM: Peste 16.750 de locuri de munca sunt vacante la nivel national

publicat 2017-12-05 08:15:01 (Bursa)
ANOFM: Peste 16.750 de locuri de munca sunt vacante la nivel national Peste 16.750 de locuri de munca sunt vacante la nivel national, potrivit datelor Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM), cele mai multe fiind in Bucuresti si in judetele Arad, Prahova si Sibiu, iar cele mai putine sunt in Giurgiu, Caras-Severin si Bacau, in acest ultim judet fiind vacante doar 12 locuri de munca, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Avocatul Poporului recomanda ocuparea posturilor vacante la centrul de plasament din Caras-Severin unde un copil a fost gasit spanzurat

publicat 2017-12-04 21:00:10 (Romania-TV)
Avocatul Poporului recomanda ocuparea posturilor vacante la centrul de plasament din Caras-Severin unde un copil a fost gasit spanzurat Avocatul Poporului (AP) recomanda ocuparea posturilor vacante la centrul de plasament "Casa Noastra" Zagujeni, judetul Caras-Severin, unde un copil a fost gasit spanzurat pe 10 octombrie. ...continuare.

Șeful PSD Caras Severin, audiat in dosarul Tel Drum

publicat 2017-12-04 16:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Șeful PSD Caras Severin, audiat in dosarul Tel Drum Presedintele PSD Caras-Severin, deputatul Ion Mocioalca, a fost audiat luni la DNA in dosarul Tel Drum. Considerat un adevarat baron local, Mocioalca a fost audiat in calitate de martor, timp de o ora. ...continuare.

Scandalul Tel Drum. Un important lider PSD, apropiat al lui Liviu Dragnea, a fost audiat la DNA

publicat 2017-12-04 13:45:06 (ProTV)
Liderul PSD Caras Severin, deputatul Ion Mocioalca, a fost audiat la DNA în dosarul Tel Drum. ...continuare.