Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Situatie disperata in judetul Cluj. Zeci de mii de oameni nu au apa de trei zile

publicat 2017-12-08 17:00:08 (Romania-TV)
Situatie disperata in judetul Cluj. Zeci de mii de oameni nu au apa de trei zile Peste 60 de mii de oameni din judetul Cluj nu au apa de trei zile. Desi in cursul noptii avaria a fost remediata, conducta a cedat inainte ca apa sa ajunga in casele oamenilor. ...continuare.

Unul din 11 angajati din Cluj-Napoca lucreaza in domeniul IT

publicat 2017-12-08 14:30:03 (Capital)
Unul din 11 angajati din Cluj-Napoca lucreaza in domeniul IT Cel putin unul din 11 angajati din Cluj-Napoca lucreaza in domeniul IT, potrivit unui studiu dat publicitatii, vineri, de Clusterul IT ARIES Transilvania. ...continuare.

Studiu: Un angajat din 11 din Cluj-Napoca lucreaza in IT. Numarul companiilor din domeniu a crescut cu 75% fata de 2011

publicat 2017-12-08 13:00:09 (Ziarul-Financiar)
Studiu: Un angajat din 11 din Cluj-Napoca lucreaza in IT. Numarul companiilor din domeniu a crescut cu 75% fata de 2011 Un angajat din 11 din Cluj-Napoca lucreaza in IT, numarul companiilor care activeaza in acest domeniu crescand in municipiu cu 75% fata de anul 2011, releva datele unui studiu national realizat de Clusterul IT ARIES Transilvania, transmite corespondentul MEDIAFAX.Presedintele ARIES Transilvania, Voicu Oprean, a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa, in care a prezentat rezultatele Studiului National al Pietei de IT, ca in cele 1.235 de companii din IT din Cluj-Napoca lucreaza 14.036... ...continuare.

FCSB - LUGANO ONLINE STREAM: Gigi Becali, dureri de cap tot cu Liga 1. Avertisment pentru CFR Cluj

publicat 2017-12-07 13:00:18 (Romania-TV)
FCSB - LUGANO ONLINE STREAM: Gigi Becali, dureri de cap tot cu Liga 1. Avertisment pentru CFR Cluj FCSB - LUGANO ONLINE STREAM: Finantatorul FCSB, Gigi Becali, a declarat, joi, ca vrea ca toate la meciurile echipei CFR Cluj sa fie arbitraj video. Insa la partidele echipei CSU Craiova nu e nevoie de ajutorul tehnologiei, considera omul de afaceri. ...continuare.

Peste 200 de persoane protesteaza la Cluj, unde oamenii sunt impotriva adoptarii legilor justitiei in Parlament

publicat 2017-12-06 21:00:08 (Mediafax)
Peste 200 de persoane protesteaza la Cluj, unde oamenii sunt impotriva adoptarii legilor justitiei in Parlament Peste 200 de oameni au protestat, miercuri seara, pe Bulevardul Eroilor din Cluj-Napoca, vizavi de sediul PSD Cluj. Manifestantii au cerut respingerea legilor justitiei in Parlament si alegeri anticipate, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Prima aparitie publica a Regelui Mihai in Cluj. "Era un copil", spune istoricul Cornel Jurju

publicat 2017-12-05 22:00:09 (Realitatea-TV)
Prima aparitie publica a Regelui Mihai in Cluj. Era un copil, spune istoricul Cornel Jurju Istoricul Cornel Jurju a dezvaluit pentru Realitatea.net ca prima aparitie publica a Regelui Mihai in Cluj a avut loc in anul 1932. Fotografia care surprinde vizita face parte parte din expozitia "Casa Regala a Romaniei in viata Clujului", organizata de Biblioteca Centrala Universitara ,,Lucian Blaga", Clubul Monarhistilor Clujeni si Alianta Nationala pentru Restaurarea Monarhiei - Filiala Cluj. Istoricul Cornel Jurju a explicat pentru Realitatea.net ca in anii interbelici Casa Regala a avut... ...continuare.

CFR Cluj iese la cumparaturi! Testeaza din nou piata sud-americana! Mara a fost acolo: "Am vazut"

publicat 2017-12-05 20:00:06 (Gazeta-Sporturilor)
CFR Cluj iese la cumparaturi! Testeaza din nou piata sud-americana! Mara a fost acolo: Am vazut Bogdan Mara a vorbit despre politica de transferuri de la CFR Cluj. Recent a fost plecat în Brazilia de unde a cautat jucatori interesanti pentru ardeleni, pe care liderul din Liga 1 i-ar putea lua în aceasta iarna.  "Am fost în Brazilia sa ne facem o ideea. Și la câteva echipe din Europa. Urmarim sa avem o idee exacta fata de ceea ce o sa luam. Trebuie sa cunoastem persoanele respective, care ne ofera jucatori. ... ...continuare.

HOTARARE! Magiunul de Topoloveni transat la Curtea Suprema

publicat 2017-12-05 17:15:05 (Evenimentul-Zilei)
HOTARARE! Magiunul de Topoloveni transat la Curtea Suprema Magiunul de prune de la Topoloveni a ajuns pe masa judecatorilor care au transat povestea celor care pot sa-l produca. Disputa a porit de la Tribunalul Cluj si s-a terminat la Inalta Curte de Casatie si Justitie. Patroana firmei Sonimpex Topoloveni SRL, Bibiana Stanciulov, din Cluj se comporta ca o autoritate care apara magiunul de prune si a atacat in ultimii ani alti producatori din tara, noteaza cei de la clujust.ro. Intre acestia si firma MIB Prodcom din Cluj, care detine brandul si... ...continuare.

Care sunt singurele locuinte din Cluj-Napoca pentru care preturile au scazut in ultima luna

publicat 2017-12-05 15:15:07 (Libertatea)
  In ciuda faptului ca in ultimul an preturile apartamentelor din Cluj-Napoca au crescut semnificativ, pe parcursul lunii trecute s-au inregistrat o serie de ieftiniri in cazul unor tipuri de locuinte scoase la vanzare in acest oras. In noiembrie, pretul mediu solicitat de catre proprietari pentru apartamentele vechi scoase la vanzare in Cluj-Napoca a scazut […] Post-ul Care sunt singurele locuinte din Cluj-Napoca pentru care preturile au scazut in ultima luna apare prima data in... ...continuare.

Sute de persoane cu venituri reduse din Cluj, la coada pentru a primi pachete cu alimente gratuite

publicat 2017-12-04 14:30:09 (Romania-TV)
Sute de persoane cu venituri reduse din Cluj, la coada pentru a primi pachete cu alimente gratuite Sute de persoane cu venituri reduse, someri sau care au un anumit grad de handicap stau, luni, la cozi la sediile cluburilor pensionarilor sau ale unor primarii de cartier pentru a primi pachete gratuite cu alimente oferite cu ocazia Craciunului de Primaria Cluj-Napoca. ...continuare.