Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Finantare europeana de 1,3 miliarde de euro pentru modernizarea unei sectiuni din coridorul feroviar care leaga Curtici de Constanta

publicat 2018-02-19 15:45:28 (Libertatea)
Finantare europeana de 1,3 miliarde de euro pentru modernizarea unei sectiuni din coridorul feroviar care leaga Curtici de Constanta Comisarul Corina Cretu a aprobat o finantare europeana de 1,3 miliarde euro pentru modernizarea unei sectiuni din coridorul feroviar Curtici-Constanta Astfel, suma de 1,3 miliarde de euro va fi investita din Fondul de coeziune in modernizarea unei sectiuni din coridorul feroviar care leaga localitatea Curtici, aflata la granita dintre Romania si Ungaria, de municipiul Constanta, […] Post-ul Finantare europeana de 1,3 miliarde de euro pentru modernizarea unei sectiuni din coridorul... ...continuare.

Coridorul feroviar Curtici-Constanta va fi modernizat cu o finantare europeana de 1,3 miliarde euro

publicat 2018-02-19 15:30:30 (Ziarul-Financiar)
Coridorul feroviar Curtici-Constanta va fi modernizat cu o finantare europeana de 1,3 miliarde euro Modernizarea unei sectiuni din coridorul feroviar ce leaga localitatea Curtici, aflata la granita dintre Romania si Ungaria, de municipiul Constanta, de la malul Marii Negre, va fi facuta cu 1,3 miliarde de euro din Fondul de coeziune, suma fiind recent aprobata de comisarul european Corina Cretu. ...continuare.

Sondaj crucial despre Cazinoul din Constanta. Vreti sa fie muzeu, teatru, bar sau altceva?

publicat 2018-02-17 12:00:01 (Antena3)
Sondaj crucial despre Cazinoul din Constanta. Vreti sa fie muzeu, teatru, bar sau altceva? Primaria Constanta intreaba cetatenii care sa fie soarta Cazinoului din Constanta. Constantenii sunt intrebati daca este oportun sa se realizeze reabilitarea si daca sunte de acord ca o parte din... ...continuare.

"Ramasitele bantuite ale celui mai mare cazinou al Romaniei". Ce scrie presa din Australia despre cadirea din Constanta

publicat 2018-02-17 10:15:25 (ProTV)
Ramasitele bantuite ale celui mai mare cazinou al Romaniei. Ce scrie presa din Australia despre cadirea din Constanta Un fotojurnalist australian ajuns în România a fost impresionat de cladirea cazinoului din Constanta - ”una dintre cele mai frumoase din Europa de Est, potrivita pentru un rege” - dar s-a aratat dezamagit de starea în care se afla.  ...continuare.

Accident grav in judetul Constanta. O femeie a murit, iar alta se zbate intre viata si moarte dupa ce o masina a dat peste ele

publicat 2018-02-16 22:30:30 (Romania-TV)
Accident grav in judetul Constanta. O femeie a murit, iar alta se zbate intre viata si moarte dupa ce o masina a dat peste ele Un accident cumplit a avut loc vineri seara, in judetul Constanta. Doua femei au fost spulberate de o masina, in timp ce traversau printr-un loc nepermis. In urma impactului, unda dintre cele doua victime a murit pe loc. ...continuare.

Simona Halep s-a retras din turneul de la Doha. Sportiva din Constanta acuza o tendinita

publicat 2018-02-16 20:15:24 (Libertatea)
Simona Halep s-a retras din turneul de la Doha. Sportiva din Constanta acuza o tendinita Simona Halep s-a retras din turneul de la Doha. Accidentarea la glezna a facut-o sa renunte. Simona Halep a decis sa se retraga de la turneul unde se calificase in semifinale, unde urma sa joace maine cu Garbine Muguruza. Simona Halep s-a vaitat de dureeri chiar din timpul meciului de azi cu Bellis. Se pare […] Post-ul Simona Halep s-a retras din turneul de la Doha. Sportiva din Constanta acuza o tendinita apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Constanta: Doua femei, spulberate de o masina. Se intorceau de la biserica si au traversat prin loc nepermis/FOTO

publicat 2018-02-16 19:45:26 (Libertatea)
Constanta: Doua femei, spulberate de o masina. Se intorceau de la biserica si au traversat prin loc nepermis/FOTO Doua femei au fost spulberate de o masina, vineri seara, in apropierea localitatii Mihail Kogalniceanu, judetul Constanta. Femeile se intorceau de la biserica si au trecut strada prin loc nepermis. Una dintre ele a fost lovita atat de puternic incat a fost sfartecata si a murit pe loc, iar cealalta a suferit rani grave. Tragedia […] Post-ul Constanta: Doua femei, spulberate de o masina. Se intorceau de la biserica si au traversat prin loc nepermis/FOTO apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Distrugatorul USS Ross, escala in portul Constanta

publicat 2018-02-16 14:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Distrugatorul USS Ross, escala in portul Constanta O nava militara americana, distrugatorul USS Ross, va ancora in portul Constanta pentru a participa la activitati comune cu Fortele Navale Romane. Nava a mai fost de trei ori in Romania la diverse exercitii NATO in Marea Neagra. ...continuare.

Autoritatile au decis! Ce se intampla in curand cu Cazinoul din Constanta!

publicat 2018-02-16 14:00:01 (Antena-1)
Autoritatile au decis! Ce se intampla in curand cu Cazinoul din Constanta! Veste excelenta pentru romani, dupa ce autoritatile au anuntat ce intentioneza sa faca in viitorul apropiat cu vestitul Cazinou din Constanta! ...continuare.

Incendiu puternic la o locuinta din Constanta. Pompierii, socati: cum au gasit trupul unei femei

publicat 2018-02-16 12:00:29 (Realitatea-TV)
Incendiu puternic la o locuinta din Constanta. Pompierii, socati: cum au gasit trupul unei femei Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Dobrogea al Judetului Constanta au fost solicitati, vineri dimineata, sa intervina pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins o locuinta din Negru Voda, judetul Constanta. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA