Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

SCANDALUL din Odorheiu Secuiesc. ALDE critica DUR un lider UDMR: "Este revoltator..."

publicat 2017-09-07 15:45:03 (Evenimentul-Zilei)
SCANDALUL din Odorheiu Secuiesc. ALDE critica DUR un lider UDMR: Este revoltator... Vicepresedintele Autoritatii Nationale pentur Protectia Consumatorilor (ANPC), Liliana Minca (ALDE), a lansat un atac dur impotriva presedintelui UDMR Covasna, Tamás Sándor, dupa ce acesta a declarat ca "unii de la OPC se comporta ca acum 100 de ani in America cei de la Ku Klux Klan". Afirmatiile lui Minca vin in contextul in care marti, intre Tamás Sándor, care este si seful Consiliului Judetean Covasna si cel al Comisariatului Judetean pentru Protectia Consumatorilor, Mircea Diacon s-a... ...continuare.

Razboi intre autoritati in Tinutul Secuiesc, dupa scandalul micilor: "Țara nu e numai a romanilor"

publicat 2017-09-06 20:30:08 (Realitatea-TV)
Razboi intre autoritati in Tinutul Secuiesc, dupa scandalul micilor: "Țara nu e numai a romanilor" Scandalul micilor de la Kaufland a declansat un adevarat razboi al declaratiilor la Covasna. Seful Consiliului Judetean face acuzatii grave la adresa sefului Protectiei Consumatorilor Covasna, pe care il compara cu membrii Ku Klux Klan. ...continuare.

Incredibil, dar ADEVARAT! Șeful ANPC, BATUT in secuime - VIDEO

publicat 2017-09-05 11:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Incredibil, dar ADEVARAT! Șeful ANPC, BATUT in secuime - VIDEO Șeful regional al ANPC Brasov, Sorin Susanu, se plange intr-un interviu ca ar fi fost supus la presiuni imense si ca institutia pe care o conduce trebuie sa infrunte ostilitatea locuitorilor din judetele Harghita si Covasna. ...continuare.

Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Covasna - Cum sta situatia in intregul judet

publicat 2017-08-31 22:15:06 (Realitatea-TV)
Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Covasna - Cum sta situatia in intregul judet Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Covasna - Apar primele informatii si note ale elevilor care au sustinut examenul de Bacalaureat in cea de-a doua sesiune a anului. ...continuare.

Tanara inecata in Olt. A cazut din caruta in timp ce traversa raul. Trupul i-a fost recuperat de pompieri dupa 4 ore de cautari

publicat 2017-08-28 00:00:09 (Romania-TV)
Tanara inecata in Olt. A cazut din caruta in timp ce traversa raul. Trupul i-a fost recuperat de pompieri dupa 4 ore de cautari O femeie din Covasna s-a inecat in Olt, duminica, in timp ce incerca sa traverseze raul cu o caruta. La un moment dat, a cazut din atelaj si a luat luata de curenti. Trupul ei a fost recuperat de pompieri dupa aproape patru ore. ...continuare.

Restrictii de circulatie pe DN 10. Aluviunile au ajuns pe sosea, se circula pe un singur sens

publicat 2017-08-21 20:00:09 (Romania-TV)
Restrictii de circulatie pe DN 10. Aluviunile au ajuns pe sosea, se circula pe un singur sens Traficul rutier pe DN 10, in judetul Covasna, se desfasoara, luni seara, alternativ pe un singur sens, dupa ce pe sosea au ajuns aluviuni, ca urmare a ploilor abundente. ...continuare.

COD GALBEN de INUNDATII. Vezi raurile vizate

publicat 2017-08-21 17:30:11 (Romania-TV)
COD GALBEN de INUNDATII. Vezi raurile vizate Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) a emis, luni, o atentionare Cod galben de inundatii, valabila pana la miezul noptii, in patru bazine hidrografice de pe raza judetelor Neamt, Harghita, Covasna, Bacau si Buzau. ...continuare.

Cod Galben de inundatii pe mai multe rauri, pana la miezul noptii

publicat 2017-08-21 17:00:08 (Realitatea-TV)
Cod Galben de inundatii pe mai multe rauri, pana la miezul noptii Hidrologii au emis, luni, o atentionare Cod Galben de inundatii, valabila pana la miezul noptii, in patru bazine hidrografice de pe raza judetelor Neamt, Harghita, Covasna, Bacau si Buzau. ...continuare.

AVERTIZARE de ultima ora: COD GALBEN de inundatii pentru mai multe JUDEȚE

publicat 2017-08-21 17:00:03 (Evenimentul-Zilei)
AVERTIZARE de ultima ora: COD GALBEN de inundatii pentru mai multe JUDEȚE Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) anunta un cod galben de inundatii in patru bazine hidrografice de pe raza judetelor Neamt, Harghita, Covasna, Bacau si Buzau. ...continuare.

Producatorul agricol Maxagro din Timis mizeaza pe afaceri de 30 mil. euro in 2017

publicat 2017-08-21 00:15:10 (Ziarul-Financiar)
Producatorul agricol Maxagro din Timis mizeaza pe afaceri de 30 mil. euro in 2017 Citeste si: Imperiul agricol al Agricost Braila, vanat de investitori nemti, britanici si arabi OTP Bank Romania lanseaza doua credite pentru domeniul agricol, in parteneriat cu Groupama Asigurari Producatorul agricol Solfarm din Covasna vinde 3.500 de tone de cartofi pe an in Auchan si Cora Familia Zifceak din judetul Timis, care controleaza grupul de firme Maxagro, mizeaza pe afaceri de 30 mil. euro in 2017 din cultivarea si comertul cu cereale, zootehnie, ser­vicii agri­cole si de... ...continuare.