Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Doi muncitori au fost surprinsi de un mal de pamant in judetul Dolj| FOTO/VIDEO

publicat 2017-12-04 12:45:09 (Libertatea)
Doi muncitori au fost surprinsi, luni la pranz, de un mal de pamant care a cazut peste ei in timp ce executau lucrari de constructie pe o proprietate privata, in municipiul Craiova. Victimele sunt acoperite in totalitate de pamant. Potrivit Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta, la aceasta ora, la locul accidentului au fost trimise mai […] Post-ul Doi muncitori au fost surprinsi de un mal de pamant in judetul Dolj| FOTO/VIDEO apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Accident de munca in Dolj: Un mal de pamant s-a surpat peste doi muncitori. Mai multe echipe intervin pentru salvarea lor

publicat 2017-12-04 12:30:14 (Mediafax)
Doi muncitori au fost prinsi, luni la amiaza, sub un mal de pamant in timp ce executau lucrari de constructie pe o proprietate privata din Craiova. Mai multe echipaje de pompieri intervin. ...continuare.

Accident de munca in Dolj: Un mal de pamant s-a surpat peste doi muncitori. Mai multe echipe incearca salvarea lor

publicat 2017-12-04 12:15:08 (Mediafax)
Accident de munca in Dolj: Un mal de pamant s-a surpat peste doi muncitori. Mai multe echipe incearca salvarea lor Doi muncitori au fost prinsi, luni la amiaza, sub un mal de pamant in timp ce executau lucrari de constructie pe o proprietate privata din Craiova. Mai multe echipaje de pompieri intervin. ...continuare.

"Hai la Universitate,/Sa le spunem ca #AJUNGE"- primul miting de amploare organizat de PSD

publicat 2017-12-04 09:45:08 (Realitatea-TV)
"Hai la Universitate,/Sa le spunem ca #AJUNGE"- primul miting de amploare organizat de PSD Mitingul organizat la Craiova de catre PSD Dolj in data de 9 decembrie a fost autorizat de primarie si, potrivit anuntului postat pe retelele de socializare de catre organizatori, manifestarea a fost denumita "Hai la Universitate,/Sa le spunem ca #AJUNGE". ...continuare.

VIDEO FC U Craiova a jucat ultimul meci al anului in Liga 5 Dolj » Echipa lui Mititelu ramane lider

publicat 2017-12-02 15:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO FC U Craiova a jucat ultimul meci al anului in Liga 5 Dolj » Echipa lui Mititelu ramane lider FC U Craiova, echipa lui Adrian Mititelu, s-a impus pe teren propriu în ultimul meci disputat în acest an, scor 5-3 cu Viitorul Carcea. Alb-albastrii încheie anul pe primul loc în Liga 4 Dolj. Dupa ce scorul a fost 1-1 la pauza, craiovenii si-au asigurat victoria înj repriza a doua. Golurile celor de la FC U Craiova au fost marcate de Raicea, Dina, Firan si Girbita, care a reusita o "dubla". ... ...continuare.

Pericol de inundatii in 14 judete. Unde vor iesi raurile din matca

publicat 2017-12-01 23:45:02 (CanCan)
Pericol de inundatii in 14 judete. Unde vor iesi raurile din matca Hidrologii au emis, vineri, o avertizare cod galben de inundatii valabil pentru bazine hidrografice din 14 judete, pana duminica la ora 10.00. Sunt prognozate inundatii locale, scurgeri de pe versanti, torenti, paraie si depasiri ale cotelor de atentie.Potrivit hidrologilor, de vineri dupa-amiaza, pana sambata la ora 14.00, avertizarea cod galben este valabila pe raurile din bazinele hidrografice: Desnatui (judetele: Mehedinti si Dolj), Motru-bazin superior si afluenti (judetele Gorj si... ...continuare.

O casa din Dolj A INFIORAT intreaga COMUNA. Incredibil, ce a iesit de sub daramaturi!

publicat 2017-11-29 19:45:10 (Romania-TV)
O casa din Dolj A INFIORAT intreaga COMUNA. Incredibil, ce a iesit de sub daramaturi! O imagine de groaza a fost descoperita la o casa batraneasca dintr-o comuna din Dolj. ...continuare.

O pensionara si un barbat din Dolj au gasit pe strada 6500 de euro. Reactia lor, de milioane!

publicat 2017-11-29 00:00:10 (Realitatea-TV)
O pensionara si un barbat din Dolj au gasit pe strada 6500 de euro. Reactia lor, de milioane! O femeie si un barbat din comuna Negoi, judetul Dolj, au gasit, azi, pe strada, 6.500 de euro si i-au polititilor, care i-au redat celui care ii pierduse, un barbat din localitate care stransese acesti bani dupa mai multe luni de munca in Spania. ...continuare.

Mii de euro au fost gasiti pe un drum comunal din Dolj

publicat 2017-11-28 21:30:05 (Libertatea)
Mii de euro au fost gasiti in aceasta dimineata pe un drum communal din Dolj. Portofelul cu cei 5900 de euro fusese pierdut de  un tanar care se intorsese in tara dupa ce muncise ca zilier in Spania. Marti dimineata, o femeie de 71 de ani a venit la politie pentru a prezenta un portofel […] Post-ul Mii de euro au fost gasiti pe un drum comunal din Dolj apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Mii de euro, gasiti de doi sateni din Dolj pe ulita lor. Cum au ajuns banii pe jos

publicat 2017-11-28 20:15:09 (ProTV)
Incident uimitor într-un sat din Dolj, unde doi oameni au venit la politie cu sume mari de bani, gasite pe jos. ...continuare.