Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Atac armat intr-o biserica din Romania, in timpul slujbei de Sf. Nicolae! Jandarmii au intervenit imediat

publicat 2017-12-07 15:00:02 (CanCan)
Atac armat intr-o biserica din Romania, in timpul slujbei de Sf. Nicolae! Jandarmii au intervenit imediat Un atac armat a avut loc intr-o biserica din judetul Galati, unde un barbat a intrat si i-a amenintat pe preoti si pe enoriasi. Jandarmii au intervenit in forta si l-au retinut pe agresor.Un barbat in varsta de 62 din Tecuci a intrat intr-o biserica si i-a amenintat pe preoti si pe enoriasi, la slujba de Sf. Nicolae. Barbatul a fost retinut si transportat cu o ambulanta la Spitalul de Psihiatrie din Galati, in acest caz fiind intocmit un dosar pentru savarsirea infractiunii de port ilegal de... ...continuare.

Piroman prins de politisti; barbatul din Galati, banuit ca a incendiat subsolul si podul unui bloc

publicat 2017-12-06 14:00:07 (Libertatea)
Un barbat de 33 de ani, din judetul Galati, banuit ca a incendiat subsolul si podul unui bloc, dar si patru toalete ecologice, a fost prins de politisti. El va ajunge in fata instantei cu propunere de arestare preventiva, politistii continuand cercetarile in acest caz pentru distrugere prin incendiere si violare de domiciliu. Politisti din […] Post-ul Piroman prins de politisti; barbatul din Galati, banuit ca a incendiat subsolul si podul unui bloc apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

REPORTAJ/O pensionara, o controloare de bilete si un inginer sunt voluntari la Politia Locala Galati

publicat 2017-12-06 12:15:07 (Libertatea)
Douazeci de galateni care si-au dorit din tot sufletul sa devina voluntari la Politia Locala si-au implinit acest vis, iar de curand au avut ocazia sa participe si la primele misiuni in strada. Sunt oameni obisnuiti, din toate categoriile sociale, iar printre ei se numara un inginer de 40 de ani, o tanara de 29 de […] Post-ul REPORTAJ/O pensionara, o controloare de bilete si un inginer sunt voluntari la Politia Locala Galati apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cutremurator! Ce a aparut pe Facebook dupa moartea Denisei, adolescenta care a decedat in accidentul teribil din Galati

publicat 2017-12-04 17:00:02 (CanCan)
Cutremurator! Ce a aparut pe Facebook dupa moartea Denisei, adolescenta care a decedat in accidentul teribil din Galati Doi tineri, Claudiu si Denisa, au murit in urma unui accident teribil in Galati. Alte doua fete, de 17 ani si 14 ani, care erau pe bancheta din spate, sunt in stare grava la spital.Dupa moartea Denisei, care avea 17 ani, pe Facebook au aparut mesaje cutremuratoare din partea prietenelor sale. "Spune Deni... Cum sa uit? Atatea zile, atatia ani cu tine si acum? Acum noi? Cei care te iubim? Ce ne-ai facut tu noua Deni...", a scris una dintre prietenele Denisei pe Facebook. "Aproape 4 ani si o... ...continuare.

Galati: Un barbat recent eliberat din inchisoare si-a violat pentru a doua oara mama

publicat 2017-12-04 16:15:06 (Mediafax)
Galati: Un barbat recent eliberat din inchisoare si-a violat pentru a doua oara mama Un barbat de 49 de ani din localitatea Izvoarele, judetul Galati, a fost arestat preventiv, dupa ce si-a violat mama. Acesta iesise din inchisoare in septembrie, unde a ispasit o pedeapsa pentru aceeasi fapta. ...continuare.

Un barbat din Galati care si-a violat mama pentru a doua oara a ajuns din nou in spatele gratiilor

publicat 2017-12-04 14:30:06 (Libertatea)
Un barbat in varsta de 49 de ani, din localitatea galateana Izvoarele, care si-a violat pentru a doua oara mama, o femeie de 75 de ani, a ajuns din nou in spatele gratiilor. Individul iesise in luna septembrie din inchisoare, unde a stat cinci ani si patru luni tot pentru ca si-a violat mama.  Politistii […] Post-ul Un barbat din Galati care si-a violat mama pentru a doua oara a ajuns din nou in spatele gratiilor apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Masina lovita de tren la Galati. Mecanicul spune ca a fost sinucidere

publicat 2017-12-04 09:00:05 (Libertatea)
O masina a fost lovita de tren, duminica seara, in Gara Lacu Sarat, accident in urma caruia soferul a murit pe loc, potrivit informatiilor furnizate de IPJ Braila, informeaza Agerpres. O masina marca Dacia Break a fost lovita de acceleratul Galati – Bucuresti si, potrivit declaratiei conductorului de tren, soferul ar fi vrut sa se […] Post-ul Masina lovita de tren la Galati. Mecanicul spune ca a fost sinucidere apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Masina lovita de tren, in gara Lacu Sarat. Soferul ar fi vrut sa se sinucida

publicat 2017-12-04 08:00:06 (ProTV)
Tragedie cu multe semne de întrebare, pe calea ferata Galati-Bucuresti. ...continuare.

Cod galben de ceata pana la ora 10.00 in trei judete

publicat 2017-12-04 07:45:06 (Mediafax)
Cod galben de ceata pana la ora 10.00 in trei judete Judetele Vrancea, Vaslui si Galati se afla, luni, pana la ora 10.00, sub cod galben de ceata, potrivit unei atentionari nowcasting emise de Administratia Nationala de Meteorologie (ANM). ...continuare.