Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




A nins la munte. Transalpina, acoperita de un strat subtire de zapada

publicat 2017-10-07 11:00:01 (Antena3)
A nins la munte. Transalpina, acoperita de un strat subtire de zapada Traficul rutier pe DN 67 C se desfasoara, sâmbata, în conditii de iarna, între Novaci si Rânca, judetul Gorj. Transalpina, între Rânca, judetul Gorj, si Obârsia... ...continuare.

Taxa pe asfalt, ultima inventie olteneasca. Unde se colecteaza ciudatul impozit

publicat 2017-10-06 15:45:16 (Romania-TV)
Taxa pe asfalt, ultima inventie olteneasca. Unde se colecteaza ciudatul impozit Autoritatile din Gorj au inventat o noua taxa, cea pe asfalt. Intr-o comuna din judet s-a turnat asfalt pe ulite, astfel ca primaria s-a decis sa taxeze localnicii pentru ca au acest privilegiu. Indiferent daca trec pe acolo sau nu, pe jos sau cu masina, toti trebuie sa plateasca o taxa de 28 de lei. ...continuare.

Peste 100 de pensionari s-au trezit cu pensiile SUSPENDATE! Aflati cauza

publicat 2017-10-06 13:30:02 (Evenimentul-Zilei)
Peste 100 de pensionari s-au trezit cu pensiile SUSPENDATE! Aflati cauza Pentru ca au muncit ca pensionari au intrat in vizorul Casei Judetene de Pensii Gorj desi, conform legii, nu mai au voie sa munceasca. Este vorba despre cei care au iesit la pensie anticipat, dar si despre pensionarii incadrati in gradele I sau II de invaliditate. Iar acum raman fara pensie. ...continuare.

Un dosar in care Darius Valcov e acuzat de coruptie, transferat de la Tribunalul Olt la Gorj

publicat 2017-10-06 11:45:10 (Romania-TV)
Un dosar in care Darius Valcov e acuzat de coruptie, transferat de la Tribunalul Olt la Gorj Curtea de Apel Craiova a hotarat joi ca un dosar al lui Darius Valcov in care este inculpat pentru fapte de coruptie sa fie stramutat de la Tribunalul Olt la Tribunalul Gorj. ...continuare.

Curtea de Apel Craiova a hotarat stramutarea unui dosar al lui Darius Valcov de la Tribunalul Olt la Gorj

publicat 2017-10-05 21:00:12 (Romania-TV)
Curtea de Apel Craiova a hotarat stramutarea unui dosar al lui Darius Valcov de la Tribunalul Olt la Gorj Curtea de Apel Craiova a hotarat joi ca un dosar al lui Darius Valcov in care este inculpat pentru fapte de coruptie sa fie stramutat de la Tribunalul Olt la Tribunalul Gorj. ...continuare.

Batrana spulberata pe trecere, in Gorj, de un om de afaceri

publicat 2017-10-05 13:45:06 (ProTV)
O batrâna din Gorj a fost spulberata joi dimineata de o masina de teren, pe o trecere de pietoni din localitatea Motru. Victima, de 78 de ani, mergea mai încet, sprijinindu-se în baston, si a murit pe loc, din cauza ranilor grave. ...continuare.

Incendiu la un restaurant din Gorj. Pompirii au intervenit de urgenta

publicat 2017-10-05 09:00:08 (Romania-TV)
Un incendiu de proportii a izbucnit joi dimineata, la un restaurant din judetul Gorj. Pompierii au intervenit de urgenta pentru stingerea flacarilor. ...continuare.

Marturia unui roman care a fost in moarte clinica: "Am vazut chipul lui Dumnezeu"

publicat 2017-10-03 20:15:07 (Realitatea-TV)
Marturia unui roman care a fost in moarte clinica: "Am vazut chipul lui Dumnezeu" Un barbat din Gorj povesteste experienta pe care a avut in urma cu cativa ani. Acesta sustine ca a fost in lumea de dincolo, dupa ce a suferit un infarct in noaptea de Revelion. ...continuare.

Producatorul de carne Carmistin preia Avicola Targu Jiu, o companie in care vrea sa investeasca 20 mil. euro

publicat 2017-09-28 17:15:12 (Ziarul-Financiar)
Producatorul de carne Carmistin preia Avicola Targu Jiu, o companie in care vrea sa investeasca 20 mil. euro Grupul agricol Carmistin, specializat in productia, procesarea si comercializarea carnii, a preluat Avicola Targu Jiu, din judetul Gorj, o companie aflata intr-o starea avansata de degradare care a ramas fara autorizatii de functionare in 2015. Unitate din Gorj detine un abator cu o capacitate 4000 capete/ora, 9 ferme pentru cresterea pasarilor, un parc auto nefunctional, un bloc pentru birouri, platforma de gunoi si 66 de hectare de teren, potrivit reprezentantilor companiei."Avand in vedere... ...continuare.

Cum a fost pedepsita o femeie din Gorj care s-a apucat sa renoveze blocul din propriile economii. Vecinii au reclamat-o la Politie, deranjati de zgomot

publicat 2017-09-27 21:15:01 (Adevarul)
Cum a fost pedepsita o femeie din Gorj care s-a apucat sa renoveze blocul din propriile economii. Vecinii au reclamat-o la Politie, deranjati de zgomot O pensionara din municipiul Targu Jiu care a investit banii familiei pentru a face o serie de renovari in blocul in care locuieste in folosul tuturor locatarilor a fost amendata de Politia Locala, dupa ce unii vecini au reclamat ca lucratorii fac zgomot. ...continuare.