Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




A cerut-o in casatorie pe Principesa Maria! El e barbatul care vrea sa fie noul Rege al Romaniei

publicat 2017-12-09 13:45:02 (CanCan)
A cerut-o in casatorie pe Principesa Maria! El e barbatul care vrea sa fie noul Rege al Romaniei Un barbat din Slobozia (judetul Ialomita) a cerut-o in casatorie pe Principesa Maria, dorind sa fie noul rege al Romaniei. Barbatul a precizat, pe contul sau de Facebook, si ce solicitari are pentru a deveni monarhul Romaniei."Cine este de acord ca eu, Bogdan I Viorel, Omul Iluminarii, Pacii, Armoniei si Echilibrului din Romania, Municipiul Slobozia, Judetul Ialomita, sa o iau de sotie pe Principesa Maria, fiica Regelui Mihai si sa devin Noul Rege al Romaniei si sa aduc Pacea si Lumina in... ...continuare.

Perchezitii domiciliare in mai multe judete pentru inselaciune prin metoda 'Accidentul'

publicat 2017-12-06 14:00:01 (Bursa)
Perchezitii domiciliare in mai multe judete pentru inselaciune prin metoda 'Accidentul' Politistii de investigatii criminale bihoreni au efectuat marti noua perchezitii domiciliare, pe raza judetelor Ilfov, Botosani, Ialomita si in Capitala, pentru a documenta si proba activitatea infractionala a 11 persoane, banuite de comiterea infractiunilor de inselaciune si complicitate la inselaciune prin metoda 'Accidentul', potrivit unui comunicat de presa al Inspetoratului General al Politiei Romane (IGPR). ...continuare.

A rugat un necunoscut sa-l ajute sa scoata bani de la bancomat. In loc sa faca asta, strainul l-a jefuit

publicat 2017-12-05 16:15:07 (Libertatea)
Ghinion incredibil pentru un batran de 68 de ani dintr-o comuna din Ialomita. A mers la un bancomat sa scoata o suma de bani care pentru el insemna traiul pe o luna. Fiindca nu se pricepea, a rugat un trecator sa-l ajute. In loc sa faca asta, necunoscutul i-a furat banii. Acum, acesta este cautat […] Post-ul A rugat un necunoscut sa-l ajute sa scoata bani de la bancomat. In loc sa faca asta, strainul l-a jefuit apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Autocar plin cu pasageri, cuprins de flacari in mers

publicat 2017-12-04 08:30:19 (Romania-TV)
Autocar plin cu pasageri, cuprins de flacari in mers Panica printre pasagerii unui autocar, in judetul Ialomita. Acesta a fost cuprins de flacari in timpul mersului. ...continuare.

Autocar in flacari pe DN2. O cursa de pasageri Buzau-Bucuresti a luat foc din senin VIDEO

publicat 2017-12-03 22:15:09 (Romania-TV)
Autocar in flacari pe DN2. O cursa de pasageri Buzau-Bucuresti a luat foc din senin VIDEO Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca circulatiarutiera a fost oprita pe DN2, intre localitatile Ciocarlia si Cotorca, judetul Ialomita, din cauza unui incendiu care a izbucnit ls un autocar cu pasageri ...continuare.

Incendiu izbucnit intr-un autocar cu pasageri aflat in trafic in Ialomita

publicat 2017-12-03 21:30:08 (Mediafax)
Incendiu izbucnit intr-un autocar cu pasageri aflat in trafic in Ialomita Un incendiu a izbucnit, duminica seara, in judetul Ialomita, intr-un autocar cu pasageri care circula pe ruta Buzau - Bucuresti. Nimeni nu a fost ranit, insa circulatia rutiera este oprita pe DN2. ...continuare.

Hotii sunt inventivi in judetul Ialomita. Prin ce metoda fura acum. "Un furtun..."

publicat 2017-11-27 12:15:02 (CanCan)
Hotii sunt inventivi in judetul Ialomita. Prin ce metoda fura acum. Un furtun... Infractorii din judetul Ialomita au gasit o noua metoda de a fura. Acestia au legat, dintr-o parte in cealalta a soselei, un furtun care sa ii determine pe soferi sa coboare din autoturisme si sa se lase nesupravegheate. Pe contul personal de socializare, o femeie a postat un mesaj prin care ii atentioneaza pe soferi sa nu se lase pacaliti. De asemenea, aceasta a urcat si mai multe imagini cu capcana."In judetul Ialomita, la cativa kilometri de Slobozia, pe drumul Fetesti-Tandarei, la iesirea... ...continuare.

Infractorii au gasit o noua metoda de a fura: Capcane puse noaptea in drumul soferilor

publicat 2017-11-26 15:45:06 (Romania-TV)
Infractorii au gasit o noua metoda de a fura: Capcane puse noaptea in drumul soferilor Pe un drum din judetul Ialomita a fost legat, dintr-o parte in cealalta a soselei, un furtun, care sa ii determine pe soferi sa coboare din masini si sa le lase nesupravegheate. Astfel, hotii ar putea lua diverse bunuri din autoturismele oprite. ...continuare.

Sudul Romaniei, acoperit de ceata joasa. Cat va dura fenomenul

publicat 2017-11-25 20:30:02 (CanCan)
Sudul Romaniei, acoperit de ceata joasa. Cat va dura fenomenul Meteorologii au emis, sambata seara, o avertizare cod galben de ceata pentru mai multe zone din opt judete ale tarii, fiind anuntata ceata densa ce va scadea vizibilitatea chiar si sub 50 de metri. In unele zone se va semnala, de asemenea, burnita.Potrivit meteorologilor, sambata, de la ora 19.15 pana la ora 23.00, se va semnala ceata ce determina scaderea vizibilitatii, local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri.Avertizarea cod galben vizeaza intreg teritoriul judetelor Ilfov,... ...continuare.

Avertismentul care circula pe Facebook. Ce "capcane" au aparut pe un drum din Romania

publicat 2017-11-25 17:15:09 (Libertatea)
Un avertisment pentru soferi circula pe Facebook, persoana care l-a postat precizand ca este vorba de un drum din judetul Ialomita unde un furtun fusese legat peste sosea. Astfel, spune autoarea postarii, in judetul Ialomita,la cativa km de Slobozia, pe drumul Fetesti-Tandarei, la iesirea din localitea Progresu spre localitatea Vladeni, sunt CAPCANE pe drum. "Noi […] Post-ul Avertismentul care circula pe Facebook. Ce "capcane" au aparut pe un drum din Romania apare prima data in... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA