Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Exercitiu de alarmare publica, in Bucuresti si Ilfov. Cand vor suna sirenele

publicat 2017-12-06 09:30:09 (Libertatea)
Exercitiu de alarmare publica pe 6 decembrie, in Bucuresti si Ilfov. Inspectoratul pentru Situatii de Uregnta Bucuresti-Ilfov (ISU-BIF) anunta, prin intermediul unui comunicat, ca miercuri, 6 decembrie, in intervalul orar 10:00-11:00, va avea loc exercitiul pentru transmiterea mesajelor de instiintare/prealarmare si verificare a functionarii sirenelor de alarmare publica, in Bucuresti si Ilfov. Pentru informarea populatiei, […] Post-ul Exercitiu de alarmare publica, in Bucuresti si... ...continuare.

Gabriel Sandu ramane in inchisoare. Tribunalul Ilfov a respins cererea fostului ministru

publicat 2017-12-04 18:15:07 (Mediafax)
Gabriel Sandu ramane in inchisoare. Tribunalul Ilfov a respins cererea fostului ministru Fostul ministru al Comunicatiilor Gabriel Sandu va ramane in inchisoare, dupa ce Tribunalul Ilfov a decis, luni, in mod definitiv, respingerea cerererii sale de eliberare conditionata, fiind astfel modificata solutia data in prima instanta de Judecatoria Sectorului 4. ...continuare.

Lovitura pentru fostul ministru Gabriel Sandu. Ramane dupa gratii cel putin inca un an

publicat 2017-12-04 17:45:02 (Antena3)
Lovitura pentru fostul ministru Gabriel Sandu. Ramane dupa gratii cel putin inca un an Tribunalul Ilfov a respins definitiv, luni, cererea de liberare conditionata din inchisoare a fostului ministru al Comunicatiilor Gabriel Sandu, care executa o pedeapsa de trei ani de detentie in... ...continuare.

Adevaruri de viata. Motivul halucinant pentru care fac infarct tinerii - e o greseala banala!

publicat 2017-12-03 19:15:01 (Antena3)
Adevaruri de viata. Motivul halucinant pentru care fac infarct tinerii - e o greseala banala! Alis Grasu, managerul Serviciului Judetean de Ambulanta Bucuresti-Ilfov si medicul Monica Pop, managerul Spitalului Clinic de Urgente Oftalmologice din Bucuresti, au explicat în emisiunea Adevaruri de... ...continuare.

Alis Grasu: Am readus oameni la viata, dar cel mai greu e cand pierzi pe cineva si trebuie sa dai vestea familei

publicat 2017-12-03 18:45:02 (Antena3)
Alis Grasu: Am readus oameni la viata, dar cel mai greu e cand pierzi pe cineva si trebuie sa dai vestea familei Alis Grasu, managerul Serviciului Judetean de Ambulanta Bucuresti-Ilfov a fost invitata Danei Grecu, în prima editie a emisiunii Adevaruri de viata, care a debutat duminica la Antena 3.  Alis... ...continuare.

Liga 2, etapa a 20-a. Liderul Hermannstadt joaca in Ilfov, la Balotesti. Olimpia Satu Mare, penalizata cu patru puncte

publicat 2017-12-02 07:45:04 (Libertatea)
Liga 2, etapa a 20-a. Liderul Hermannstadt joaca in Ilfov, la Balotesti. Olimpia Satu Mare, penalizata cu patru puncte. Etapa a 20-a Sambata, 2 decembrie, ora 11:00 Sportul Snagov – Luceafarul Oradea Olimpia Satu Mare – Metaloglobus Bucuresti Pandurii Targu Jiu – FC Arges ASU Politehnica Timisoara – Dacia Unirea Braila Știinta Miroslava – ASA […] Post-ul Liga 2, etapa a 20-a. Liderul Hermannstadt joaca in Ilfov, la Balotesti. Olimpia Satu Mare, penalizata... ...continuare.

Prim-ministrul Mihai Tudose: Sunt insuficiente statiile pentru Ambulante si Pompieri pe Bucuresti si Ilfov

publicat 2017-11-30 20:15:10 (Romania-TV)
Prim-ministrul Mihai Tudose: Sunt insuficiente statiile pentru Ambulante si Pompieri pe Bucuresti si Ilfov Premierul Mihai Tudose a discutat, joi, la Palatul Victoria, cu secretarul de stat in MAI Raed Arafat despre sistemul de urgenta, seful Executivului precizand ca punctele de plecare pentru salvari si pompieri din Bucuresti si Ilfov sunt insuficiente. ...continuare.

Politistii au luat la "puricat" compexele comerciale din Bucuresti si Ilfov si au dat amenzi de 250.000 de lei

publicat 2017-11-30 10:30:06 (Romania-TV)
Politistii au luat la "puricat" compexele comerciale din Bucuresti si Ilfov si au dat amenzi de 250.000 de lei Politistii specializati in investigarea criminalitatii economice au aplicat amenzi in valoare de 250.000 de lei si au indisponibilizat bunuri in valoare de peste 200.000 de lei, in urma unor controale efectuate in complexe comerciale din Bucuresti si Ilfov. ...continuare.

Dan Diaconescu, primele atacuri dupa iesirea din inchisoare

publicat 2017-11-30 10:30:01 (Antena3)
Dan Diaconescu, primele atacuri dupa iesirea din inchisoare Dan Diaconescu a fost eliberat din inchisoare, miercuri seara, ca urmare a deciziei luate de magistratii Tribunalului Ilfov, care i-au admis cererea de eliberare conditionata, decizia fiind... ...continuare.

Dan Diaconescu va fi eliberat din inchisoare

publicat 2017-11-29 16:45:07 (Mediafax)
Dan Diaconescu va fi eliberat din inchisoare Dan Diaconescu va fi eliberat conditionat, potrivit unei decizii a Tribunalului Ilfov, dupa ce a executat aproape trei ani de inchisoare pentru santaj. Decizia instantei este definitiva, astfel ca omul de afaceri urmeaza sa paraseasca penitenciarul. ...continuare.