Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Trafic oprit pe DN 13A, la Chibet in judetul Mures. Un stalp a cazut pe partea carosabila

publicat 2017-11-28 09:30:06 (Libertatea)
Trafic oprit pe DN 13A, la Chibet in judetul Mures. Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca la aceasta ora circulatia rutiera este oprita pe DN13A, pe ambele sensuri de mers, din cauza unui stalp electric cazut pe suprafata carosabila, in localitatea Chibet, judetul Mures, la numarul 524. Se estimeaza ca in […] Post-ul Trafic oprit pe DN 13A, la Chibet in judetul Mures. Un stalp a cazut pe partea carosabila apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

COD PORTOCALIU de ninsoare in vigoare: Care este situatia drumurilor/ Traficul feroviar pe magistrala Brasov - Targu Mures, reluat

publicat 2017-11-28 08:00:10 (Mediafax)
COD PORTOCALIU de ninsoare in vigoare: Care este situatia drumurilor/ Traficul feroviar pe magistrala Brasov - Targu Mures, reluat Autoritatile monitorizeaza situatia circulatiei pe drumurile din judetele aflate sub atentionare cod portocaliu de ninsori, pana la aceasta ora nefiind sesizate probleme de fluenta a traficului, potrivit Politiei Romane. ...continuare.

Aproape 3.000 de familii din Mures au ramas fara energie electrica din cauza ninsorii

publicat 2017-11-28 07:45:20 (Mediafax)
Aproape 3.000 de familii din Mures au ramas fara energie electrica din cauza ninsorii Aproape 3.000 de familii din zona de deal si munte a judetului Mures sunt, marti dimineata, fara energie electrica, din cauza ninsorii, iar circulatia a trei trenuri a fost oprita cateva ore din cauza unor arbori cazuti pe liniile de cale ferata, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Loti Bölöni vorbeste in neerlandeza: "Orasul meu, Tirgu Mures, sustine acum Antwerp" / VIDEO

publicat 2017-11-28 00:15:04 (Libertatea)
Loti Bölöni vorbeste in neerlandeza. Antrenorul roman s-a adresat fanilor echipei sale, Royal Antwerp, in principala limba vorbita in regiunea Flandra. Loti Bölöni, 64 de ani, le-a multumit suporterilor pentru sustinerea din prima parte a sezonului si a spus ca orasul sau natal Tirgu Mures este alaturi de formatia pe care o pregateste. "Scuzati-mi limba […] Post-ul Loti Bölöni vorbeste in neerlandeza: "Orasul meu, Tirgu Mures, sustine acum Antwerp" / VIDEO apare prima data in... ...continuare.

Le-ati vazut vreodata pe acest doua fete? Sunati urgent la Politie!

publicat 2017-11-25 13:00:09 (Realitatea-TV)
Le-ati vazut vreodata pe acest doua fete? Sunati urgent la Politie! Politistii din Mures cauta 2 fete, de 14 si 17 ani, din Sighisoara, care au plecat impreuna de la domiciliu si nu s-au intors pana in prezent. ...continuare.

Cum arata cea mai scumpa casa de vanzare in Targu Mures? Costa mai bine de 1 milion de euro

publicat 2017-11-24 16:30:07 (Libertatea)
Cea mai scumpa casa de vanzare in Targu Mures costa 1,1 milioane de euro si se afla in zona Livezeni. Locuinta cu 10 camere este extrem de spatioasa, avand o suprafata utila de 940 de mp, si se afla pe un teren de 16.000 de mp. Vezi AICI MAI MULTE IMAGINI cu cea mai scumpa […] Post-ul Cum arata cea mai scumpa casa de vanzare in Targu Mures? Costa mai bine de 1 milion de euro apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata

publicat 2017-11-24 09:15:09 (Ziarul-Financiar)
Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata Capitala si 21 de judete sunt, vineri dimineata, sub avertizare cod galben de ceata. Ceata reduce vizibilitatea local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri.Avertizarea emisa de Administratia Nationala de Meteorologie este valabila pentru municipiul Bucuresti si judetele Neamt, Suceava, Gorj, Olt, Valcea, Dolj, Buzau, Ilfov, Ialomita, Teleorman, Prahova, Arges, Dambovita, Giurgiu, Calarasi, Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Covasna si Mures.Avertizarea este in vigoare pana la ora 9.00 pentru... ...continuare.

Decesul unui tanar impuscat in padure a dus la inmultirea controalelor la hotii de lemne din Mures

publicat 2017-11-23 18:00:09 (ProTV)
Controalele la hotii de lemne s-au înmultit pe soselele din Mures, dupa moartea unui tânar împuscat în padure si ranirea unui padurar. De data aceasta politistii au gasit un camion plin cu busteni si au confiscat imediat încarcatura. ...continuare.

Gradina terapeutica si sera cu plante exotice, la Muzeul de Stiintele Naturii din Targu Mures

publicat 2017-11-21 07:45:29 (Mediafax)
Gradina terapeutica si sera cu plante exotice, la Muzeul de Stiintele Naturii din Targu Mures Alei senzoriale, gradina terapeutica cu plante aromatice si spatiu de tip sera pentru expunerea unor plante exotice vor fi amenajate la Muzeul de Stiintele Naturii din Targu Mures, contractul de finantare pentru reabilitare fiind semnat luni, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.