Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Convergenta dintre OPTEX si Bosch, pentru un nivel maxim de securitate

publicat 2017-10-18 18:15:02 (AgoraNews)
Convergenta dintre OPTEX si Bosch,  pentru un nivel maxim de securitate OPTEX, lider mondial in dezvoltarea de solutii de detectie, anunta integrarea senzorilor OPTEX RLS3060SH, a seriei de detectori de exterior Redwall SIP-IP si a encoder-ului PIE-1 cu solutia de video management Bosch DIP3000. ...continuare.

O mare COMPANIE din Romania SE VINDE

publicat 2017-10-18 18:00:03 (Evenimentul-Zilei)
O mare COMPANIE din Romania SE VINDE Companiile Chimcomplex Borzesti, Dynamic Selling Group si White Tiger Wealth Management au achizitionat pachete de active ale combinatului petrochimic Oltchim Ramnicu Valcea, potrivit unui comunicat transmis miercuri Bursei de Valori Bucuresti. ...continuare.

Bianca Rus a fost ceruta de nevasta. Ce a pus iubitul ei la cale

publicat 2017-10-18 17:30:04 (Libertatea)
Bianca Rus a fost ceruta de nevasta. Ce a pus iubitul ei la cale Bianca Rus este in culmea fericirii. Iubitul ei a cerut-o in casatorie. Bianca Rus care in urma cu ani a reusit sa slabeasca spectaculos, are toate motivele sa fie fericita. Bruneta, care este posesoarea unui decolteu ametitor, a fost ceruta de nevasta de iubitul ei, Antonio. Cei doi au fost invitati la emisiunea pe care […] Post-ul Bianca Rus a fost ceruta de nevasta. Ce a pus iubitul ei la cale apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cand flirtul online inseamna infidelitatea in relatie?

publicat 2017-10-18 16:45:09 (Romania-TV)
Cand flirtul online inseamna infidelitatea in relatie? Flirtul discret sau tachinarile in joaca cu o persoana din afara relatiei sunt considerate, de cele mai multe ori, manifestari normale ale unei personalitati dezinvolte si atractive si pot ramane inofensive pentru relatia in sine, daca sunt respectate anumite limite. ...continuare.

Fabrica de Arme Cugir a realizat un nou tip de arma de asalt, care se incadreaza in normele NATO

publicat 2017-10-18 15:30:14 (Mediafax)
Fabrica de Arme Cugir a realizat un nou tip de arma de asalt, care se incadreaza in normele NATO Fabrica de Arme Cugir a realizat un nou tip de arma de asalt, ce dezvolta o viteza la gura tevii de peste 800 de metri pe secunda si se incadreaza in normele NATO. Reprezentantii fabricii asteapta comenzi de la Armata Romana dupa ce va fi omologata, transmite corespondentul Mediafax. ...continuare.

Directorul INFP, anunt alarmant privind un viitor cutremur in Romania. Directorul INFP, anunt alarmant privind un viitor cutremur in Romania. Detaliul criminal mai putin cunoscut de romani

publicat 2017-10-18 15:30:01 (Antena3)
Directorul INFP, anunt alarmant privind un viitor cutremur in Romania. Directorul INFP, anunt alarmant privind un viitor cutremur in Romania. Detaliul criminal mai putin cunoscut de romani Constantin Ionescu, director general al Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamantului, a transmis un mesaj ingrijorator in cadrul forumului pe tema riscurilor... ...continuare.

Intesa vrea sa faca afaceri in Rusia, inclusiv in sectorul energetic

publicat 2017-10-18 14:45:05 (Income-Magazine)
Intesa vrea sa faca afaceri in Rusia, inclusiv in sectorul energetic Intesa Sanpaolo SpA, cea mai mare banca de retail din Italia, este interesata de privatizarile din Rusia si ar putea finanta proiecte de anvergura, cum ar fi proiectul dezvoltat de Novatek ce vizeaza producerea de gaz natural lichefiat (LNG) din regiunea arctica, a declarat seful subsidiarei ruse, Antonio Fallico, într-un interviu acordat agentie RIA Novosti. ...continuare.

Decizie de ultima ora! Meciul dintre CSU si FCSB nu se va juca pe noul stadion din Craiova

publicat 2017-10-18 14:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Decizie de ultima ora! Meciul dintre CSU si FCSB nu se va juca pe noul stadion din Craiova Oltenii sperau sa inaugureze noul stadion ”Ion Oblemenco” în meciul din etapa a 16-a din Liga 1 dintre CSU Craiova si FCSB. Acest lucru nu se va întâmpla! Actele pentru deschiderea arenei din Banie n-au fost înca semnate, iar meciul mai sus mentionat se va juca, cel mai probabil, tot la Severin, anunta TV Telekom Sport. ... ...continuare.

CDR: Sistemul de plata defalcata a TVA trebuie sa ramana optional

publicat 2017-10-18 14:45:02 (Bursa)
CDR: Sistemul de plata defalcata a TVA trebuie sa ramana optional Un studiu realizat in luna septembrie de Coalitia pentru Dezvoltarea Romaniei (CDR) confirma dificultatea implementarii sistemului de plata defalcata a TVA si intareste concluziile la care a ajuns si Guvernul Romaniei, si anume ca acest sistem trebuie sa fie optional, se arata intr-un comunicat al CDR trimis Redactiei. ...continuare.

Studiu Coalitia pentru Dezvoltarea Romaniei: sistemul de plata defalcata a TVA trebuie sa ramana optional

publicat 2017-10-18 14:30:06 (Mediafax)
Studiu Coalitia pentru Dezvoltarea Romaniei: sistemul de plata defalcata a TVA trebuie sa ramana optional Sistemul de plata defalcata a TVA trebuie sa ramana optional, iar implementarea acestuia ar urma sa se realizeze cu dificultate, potrivit unui studiu realizat in luna septembrie de Coalitia pentru Dezvoltarea Romaniei (CDR). ...continuare.