Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




SCENE SOCANTE. Un fotbalist roman a incercat sa se sinucida cu lantul de la caine

publicat 2017-09-19 17:15:07 (Romania-TV)
SCENE SOCANTE. Un fotbalist roman a incercat sa se sinucida cu lantul de la caine Dani I., un fotbalist in varsta de 27 de ani, a vrut sa se spanzure cu lantul propriului caine, dar a fost salvat in ultimul moment de doi prieteni. Barbatul este legitimat la echipa Largiana Romanasi, iar tentativa de suicid a avut loc in comuna Mirsid, judetul Salaj. ...continuare.

Cursurile au fost suspendate, iar elevii raman acasa! Mai multe scoli au fost inchise din cauza furtunilor

publicat 2017-09-18 10:00:01 (Antena-1)
Cursurile au fost suspendate, iar elevii raman acasa! Mai multe scoli au fost inchise din cauza furtunilor Fenomenele meteo extreme de duminica seara au lasat 95 de localitati din Salaj fara energie electrica, Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta luand decizia suspendarii temporare a cursurilor in sapte unitati de invatamant ale caror cladiri au fost afectate de furtuna. ...continuare.

VIDEO. Doua biserici din Salaj, distruse de furtuna cumplita

publicat 2017-09-18 09:15:08 (Realitatea-TV)
VIDEO. Doua biserici din Salaj, distruse de furtuna cumplita Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Salaj transmite ca, in Salaj, au fost zeci de copaci cazuti, doua imobile inundate, 15 acoperisuri afectate, 13 stalpi prabusiti, 425 posturi transformatoare afectate. ...continuare.

Doua cutremure, luni dimineata, in Romania. Primul, in zona seismica Vrancea, al doilea, in judetul Salaj

publicat 2017-09-11 09:00:02 (Antena3)
Doua cutremure, luni dimineata, in Romania. Primul, in zona seismica Vrancea, al doilea, in judetul Salaj Un cutremur cu magnitudinea de 3 grade pe scara Richter s-a produs in noaptea de duminica spre luni, la ora 0:50, in judetul Buzau, zona seismica Vrancea, iar luni dimineata, la ora 6:22, a avut loc un... ...continuare.

Romania s-a cutremurat! Doua seisme au avut loc in tara noastra in ultimele 12 ore

publicat 2017-09-11 09:00:01 (Antena-1)
Romania s-a cutremurat! Doua seisme au avut loc in tara noastra in ultimele 12 ore Un cutremur cu magnitudinea de 3 grade pe scara Richter s-a produs in noaptea de duminica spre luni, la ora 0:50, in judetul Buzau, zona seismica Vrancea, iar luni dimineata, la ora 6:22, a avut loc un seism de 2,5 grade in judetul Salaj, zona Transilvaniei, potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

MASACRUL impotriva ROMANILOR, comemorat fara oficiali ai Guvernului. "Adevarul trebuie spus!"

publicat 2017-09-09 23:00:03 (Evenimentul-Zilei)
MASACRUL impotriva ROMANILOR, comemorat fara oficiali ai Guvernului. Adevarul trebuie spus! Masacrul armatei hortyste impotriva romanilor nevinovati a fost comemorat in localitatea Traznea, din judetul Salaj. Acolo au fost impuscati 86 de localnici, iar in localitatea Ip au fost omorati alti 157 de romani, in toamna anului 1940, imediat dupa intrarea in vigoare a Diktatului de la Viena care prevedea cedarea Ardealului de Nord catre Ungaria. In doar 11 zile, ungurii au ucis aproximativ 1.000 de romani. Prezent la comemorare, prefectul judetului a declarat ca "adevarul trebuie spus si... ...continuare.

Fotbalist de 19 ani, spulberat de o masina pe trecerea de pietoni! Tanarul se afla in stare critica

publicat 2017-09-06 20:45:01 (Antena3)
Fotbalist de 19 ani, spulberat de o masina pe trecerea de pietoni! Tanarul se afla in stare critica Un tânar fotbalist a ajuns în stare critica la spital dupa ce a fost spulberat de o masina pe trecerea de pietoni în Cluj Napoca. Paul Markus, un tânar fotbalist din Salaj, a fost lovit... ...continuare.

Un fotbalist roman de 19 ani, spulberat de o masina pe trecerea de pietoni! E in stare critica

publicat 2017-09-06 20:00:08 (Realitatea-TV)
Un fotbalist roman de 19 ani, spulberat de o masina pe trecerea de pietoni! E in stare critica Un tanar fotbalist in varsta de 19 ani din Salaj se afla la terapie intensiva dupa ce o masina a dat peste el pe trecerea de pietoni. Evenimentul s-a produs sambata in Cluj-Napoca. ...continuare.

Tanar de 19 ani, spulberat pe trecerea de pietoni

publicat 2017-09-02 17:00:08 (Realitatea-TV)
Tanar de 19 ani, spulberat pe trecerea de pietoni Un tanar de 19 ani din judetul Salaj a fost spulberat de un sofer pe trecerea de pietoni de la magazinul Polus din Cluj. ...continuare.

EDU.RO - REZULTATE BAC 2017 - SESIUNEA de TOAMNA. Notele obtinute de elevi la BACALAUREAT in SALAJ

publicat 2017-09-01 09:45:02 (Antena3)
EDU.RO - REZULTATE BAC 2017 - SESIUNEA de TOAMNA. Notele obtinute de elevi la BACALAUREAT in SALAJ REZULTATE FINALE BAC 2017 EDU.RO. Notele dupa contestatii din SALAJ la BACALAUREAT. Rezultatele finale, dupa rezolvarea contestatiilor, la prima sesiune a examenului de Bacalaureat vor fi publicate... ...continuare.