Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Incendiu de amploare intr-o gospodarie din Satu Mare. Peste 30 de animale au murit

publicat 2017-10-03 12:00:14 (Romania-TV)
Incendiu de amploare intr-o gospodarie din Satu Mare. Peste 30 de animale au murit Peste 35 de animale au murit, in noaptea de luni spre marti, intr-un incendiu provocat intentionat de o persoana intr-o gospodarie din localitatea Dacia, judetul Satu Mare, au anuntat reprezentantii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Somes Satu Mare ...continuare.

Iencsi, prima reactie dupa ce a fost a parasit a patra echipa in doar 9 luni: "Am nevoie de o pauza"

publicat 2017-10-02 17:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Iencsi, prima reactie dupa ce a fost a parasit a patra echipa in doar 9 luni: Am nevoie de o pauza Adrian Iencsi (42 de ani) s-a despartit de Pandurii Târgu Jiu dupa esecul, 0-1, înregistrat pe teren propriu cu Olimpia Satu Mare. Tehnicianul venise la Târgu Jiu dupa ce condusese în prima etapa din sezonul actual echipa Dunarea Calarasi. "Plecarea de la Craiova poate fi un regret, dar am ales sa fac asta pentru ca mi-am dorit sa fiu antrenor principal. Poate ca sunt si un pic naiv acceptând ofertele cu mare usurinta. ... ...continuare.

Iencsi, prima reactie dupa ce a fost a parasit a 4-a echipa in doar 9 luni: "Am nevoie de o pauza"

publicat 2017-10-02 17:30:05 (Gazeta-Sporturilor)
Iencsi, prima reactie dupa ce a fost a parasit a 4-a echipa in doar 9 luni: Am nevoie de o pauza Adrian Iencsi (42 de ani) s-a despartit de Pandurii Târgu Jiu dupa esecul, 0-1, înregistrat pe teren propriu cu Olimpia Satu Mare. Tehnicianul venise la Târgu Jiu dupa ce condusese, doar o etapa, prima, echipa Dunarea Calarasi în actualul sezon. "Plecarea de la Craiova poate fi un regret, dar am ales sa fac asta pentru ca mi-am dorit sa fiu antrenor principal. Poate ca sunt si un pic naiv acceptând ofertele cu mare usurinta. ... ...continuare.

Cel mai mare siloz din Romania se extinde

publicat 2017-10-02 12:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Cel mai mare siloz din Romania se extinde Cel mai mare hub agribusiness din tara anunta o noua investitie, de un milion de euro. Cu acesti bani la Silozul Carani din judetul Timis se implementeaza una din cea mai mare uscatoare de cereale din Romania, cu o capacitate de minim 2.000 de tone pe zi. ...continuare.

Reteta de prajitura a unei romance face furori in Portugalia. Ce ingredient secret foloseste femeia

publicat 2017-10-02 11:00:01 (Antena3)
Reteta de prajitura a unei romance face furori in Portugalia. Ce ingredient secret foloseste femeia O romanca din Portugalia a transformat gatitul intr-un spectacol. O prajitura populara in Peninsula Iberica este servita flambata cu palinca de Satu Mare. Specialitatea casei este desertul... ...continuare.

Trei cetateni asiatici, prinsi la frontiera cu Ungaria

publicat 2017-09-30 16:00:06 (Romania-TV)
Trei cetateni asiatici, prinsi la frontiera cu Ungaria Politistii de frontiera din cadrul Serviciul Satu Mare au depistat trei cetateni asiatici care incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria, cu scopul de a ajunge intr-un stat din Spatiul Schengen. ...continuare.

Pandurii l-a demis si pe Adrian Iencsi » Gorjenii au indepartat 3 antrenori in 10 etape

publicat 2017-09-30 15:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Pandurii l-a demis si pe Adrian Iencsi » Gorjenii au indepartat 3 antrenori in 10 etape Pandurii Târgu Jiu a pierdut meciul cu Olimpia Satu Mare, scor 0-1, si Marin Condescu a decis sa-l demita pe Adrian Iencsi, dupa ce a avut o scurta sedinta cu acesta. "Acasa nu prea am reusit sa ne facem jocul, dar sa tinem cont ca la Motru nu este locul nostru obisnuit, pe acest teren ne antrenam cu o zi înainte de meci. Probabil ca atât putem în meciurile de pe acest teren. ... ...continuare.

Un numar de trei cetateni asiatici, depistati cand incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria

publicat 2017-09-30 14:00:01 (Bursa)
Un numar de trei cetateni asiatici, depistati cand incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria Politistii de frontiera din cadrul Serviciului Teritorial al Politiei de Frontiera Satu Mare au depistat trei cetateni asiatici care incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria, cu scopul de a ajunge intr-un stat din Spatiul Schengen, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Accident dramatic in Satu Mare! Un copil de sapte luni a murit, iar mama si fratele au fost raniti

publicat 2017-09-29 21:15:01 (Antena3)
Accident dramatic in Satu Mare! Un copil de sapte luni a murit, iar mama si fratele au fost raniti Un copil de sapte luni a murit într-un accident rutier produs vineri seara pe DN 19 în localitatea Certeze, mama acestuia si fratele de patru ani fiind internati la spitalul din Negresti Oas, a declarat... ...continuare.

Greseala uriasa: Romania pierde un tezaur in valoare de 360 de miliarde de euro

publicat 2017-09-29 01:00:02 (Click)
Greseala uriasa: Romania pierde un tezaur in valoare de 360 de miliarde de euro Romania are mare nevoie de bani pentru salarii si pensii, dar face o mare gafa din care pierde sute de milioane de euro. Tara noastra este pusa fata in fata cu o mare problema ce ar putea duce la o gaura uriasa. Un important tezaur este in mare pericol. Citeste mai departe... ...continuare.