Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Intarziere de zeci de minute a trenului Brasov-Sibiu, din cauza unei defectiuni

publicat 2017-12-01 14:15:09 (Romania-TV)
Intarziere de zeci de minute a trenului Brasov-Sibiu, din cauza unei defectiuni Trenul de calatori care circula pe relatia Brasov-Sibiu a avut, vineri, o intarziere de aproape 100 de minute, dupa ce s-a defectat in Gara Ucea, judetul Brasov. Calatorii au asteptat in vagoane pana cand o alta garnitura i-a preluat pentru a-i duce la destinatie. ...continuare.

Povestea zecilor de mii de steaguri ce pleaca dintr-un orasel din Sibiu spre toata Romania. "Imi place mult, mai ales perioada aceasta. Suntem toti foarte mandri sa stim ca si noi contribuim la bucuria oamenilor"

publicat 2017-12-01 14:00:09 (Mediafax)
Povestea zecilor de mii de steaguri ce pleaca dintr-un orasel din Sibiu spre toata Romania. Imi place mult, mai ales perioada aceasta. Suntem toti foarte mandri sa stim ca si noi contribuim la bucuria oamenilor Zeci de mii de steaguri sunt lucrate inca din luna septembrie la o fabrica din Marsa, judetul Sibiu, pentru ca fiecare dintre romanii care doresc sa arboreze drapelul de Ziua Nationala sa poata face acest lucru. ...continuare.

Va ninge ca-n povesti! Cod galben de viscol in zona montana a judetului Sibiu, la altitudini de peste 2.000 de metri

publicat 2017-12-01 14:00:02 (Antena-1)
Va ninge ca-n povesti! Cod galben de viscol in zona montana a judetului Sibiu, la altitudini de peste 2.000 de metri Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, vineri, o avertizare nowcasting Cod galben de viscol, valabila in zona montana a judetului Sibiu, pe durata urmatoarelor ore. ...continuare.

Intarziere de aproape o suta de minute a trenului Brasov-Sibiu, din cauza unei defectiuni

publicat 2017-12-01 13:30:07 (Mediafax)
Intarziere de aproape o suta de minute a trenului Brasov-Sibiu, din cauza unei defectiuni Trenul de calatori care circula pe relatia Brasov-Sibiu a avut, vineri, o intarziere de aproape 100 de minute, dupa ce s-a defectat in Gara Ucea, judetul Brasov. Calatorii au asteptat in vagoane pana cand o alta garnitura i-a preluat pentru a-i duce la destinatie. ...continuare.

Explozie in Sibiu. Doua persoane au scapat miraculos cu viata

publicat 2017-11-30 22:30:02 (Antena3)
Explozie in Sibiu. Doua persoane au scapat miraculos cu viata O explozie s-a produs, joi seara, într-o casa din Sibiu. Doua persoane au fost transportate la spital dupa ce au suferit arsuri. Potrivit ISU Sibiu, explozia s-a produs din cauza acumularilor de gaze,... ...continuare.

Explozie intr-o casa din Sibiu din cauza unei acumulari de gaze

publicat 2017-11-30 21:15:05 (Libertatea)
Explozie intr-o casa din Sibiu din cauza unei acumulari de gaze, doua persoane fiind ranite in urma deflagratiei. O explozie s-a produs, joi seara, intr-o casa din Sibiu, din cauza unei acumulari de gaze in locuinta. Doua persoane au fost transportate la spital dupa ce au suferit arsuri, conform MEDIAFAX. Potrivit ISU Sibiu, explozia s-a […] Post-ul Explozie intr-o casa din Sibiu din cauza unei acumulari de gaze apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Explozie intr-o casa din Sibiu. Doua persoane, ranite si transportate la spital

publicat 2017-11-30 19:45:09 (Romania-TV)
Explozie intr-o casa din Sibiu. Doua persoane, ranite si transportate la spital O explozie s-a produs, joi seara, intr-o casa din Sibiu, din cauza unei acumulari de gaze in locuinta. Doua persoane au fost transportate la spital dupa ce au suferit arsuri. ...continuare.

Explozie la o casa din Sibiu, doi oameni au fost raniti

publicat 2017-11-30 18:30:09 (ProTV)
Doua persoane, sot si sotie, au fost ranite, joi seara, în urma unei explozii care s-a produs într-un imobil din municipiul Sibiu si au fost transportate la spital. ...continuare.

Explozie intr-o casa din Sibiu. Doua persoane au fost ranite si au ajuns la spital

publicat 2017-11-30 18:15:08 (Mediafax)
Explozie intr-o casa din Sibiu. Doua persoane au fost ranite si au ajuns la spital O explozie s-a produs, joi seara, intr-o casa din Sibiu, din cauza unei acumulari de gaze in locuinta. Doua persoane au fost transportate la spital dupa ce au suferit arsuri, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Furnizorului de servicii si solutii software NTT DATA Romania a investit peste 100.000 de euro in amenajarea unui nou sediu la Sibiu

publicat 2017-11-29 17:45:10 (Ziarul-Financiar)
Furnizorului de servicii si solutii software NTT DATA Romania a investit peste 100.000 de euro in amenajarea unui nou sediu la Sibiu Furnizorul de servicii si solutii software NTT DATA Romania (fosta EBS Romania), parte a concernului japonez NTT DATA, a investit peste 100.000 de euro in amenajarea celui de-al treilea sediu de la Sibiu, cu o suprafata de 1.300 mp, repartizata pe trei etaje. Amenajarile interioare la standardele companiei au durat aproximativ 2 luni, locatia fiind pregatita pentru 128 de spatii individuale de lucru, zona de relaxare si sali pentru intalniri. In prezent, peste 50 de oameni lucreaza deja in... ...continuare.