Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




CJ Teleorman, raspuns in 13 pagini: 94 milioane euro virati catre TELDRUM, in timpul guvernarii PSD

publicat 2018-02-05 12:45:27 (Realitatea-TV)
CJ Teleorman, raspuns in 13 pagini: 94 milioane euro virati catre TELDRUM, in timpul guvernarii PSD In urma unei solicitari, Consiliul Judetean Teleorman a transmis realitatea.net, toate datele referitoare la contractele pe care firma Tel Drum le-a castigat in urma licitatiilor publice derulate de institutie, in guvernarea PSD, intre 2012-2017. Concret, vorbim de perioada in care PSD a fost la guvernare, presedinti ai PSD au fost Victor Ponta sau Liviu Dragnea, dar si de cativa ani in care Dragnea a fost seful CJ. Mai mult, ultimul contract a fost castigat de Teldrum in octombrie 2017, pe o... ...continuare.

Presa germana: "Partidul a dat, partidul a luat. Social-democratii romani sunt corupti"

publicat 2018-02-02 18:15:26 (Libertatea)
Presa germana: Partidul a dat, partidul a luat. Social-democratii romani sunt corupti Cotidianul german Frankfurter Allgemeine Zeitung a publicat un amplu material despre PSD, in care scrie ca social-democratii sunt corupti, prezentand viata din Teleorman, "una dintre cele mai sarace zone ale Romaniei". Faz.net publica un reportaj despre Teleorman, zona din Romania pe care o descriu ca imaginea Romaniei condusa de PSD, un partid cu multi corupti. […] Post-ul Presa germana: "Partidul a dat, partidul a luat. Social-democratii romani sunt corupti" apare prima data in... ...continuare.

Detaliul mai putin cunoscut despre Teleorman. Ce obicei bizar practica unii oameni in prima zi din februarie

publicat 2018-02-01 10:15:02 (Antena3)
Detaliul mai putin cunoscut despre Teleorman. Ce obicei bizar practica unii oameni in prima zi din februarie In fiecare an de 1 februarie se desfasoara Zarezanul si constituie prima iesire a oamenilor la camp in noul an, in plaiul viilor. Zarezanul, denumit in unele vetre folclorice "Gurban" sau... ...continuare.

Obiceiul bizar practicat de 1 februarie in unele sate din Teleorman

publicat 2018-02-01 10:00:03 (Antena3)
Obiceiul bizar practicat de 1 februarie in unele sate din Teleorman În fiecare an de 1 februarie se desfasoara Zarezanul si constituie prima iesire a oamenilor la camp in noul an, in plaiul viilor. Zarezanul, denumit in unele vetre folclorice "Gurban" sau... ...continuare.

Eleva filmata in timp ce snopeste in bataie o colega. Nimeni nu a intervenit

publicat 2018-01-31 18:30:29 (Realitatea-TV)
Eleva filmata in timp ce snopeste in bataie o colega. Nimeni nu a intervenit Politistii din Teleorman au deschis un dosar de cercetare penala dupa ce o eleva de la o scoala din Alexandria a fost filmata snopind in bataie o colega, pe o strada din centrul Alexandriei, fara ca cineva sa intervina. Imaginile au fost postate pe Facebook. ...continuare.

Inca o BATAIE la ȘCOALA. O eleva a fost filmata in timp ce era BATUTA fara MILA de o alta colega

publicat 2018-01-31 17:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Inca o BATAIE la ȘCOALA. O eleva a fost filmata in timp ce era BATUTA fara MILA de o alta colega Politistii din Teleorman au deschis un dosar de cercetare penala dupa ce o eleva de la o scoala din Alexandria a fost filmata snopind in bataie o colega. ...continuare.

Scenele incredibile! Bataie crunta intre doua eleve de liceu, din Teleorman. Colegii au asistat ca la un spectacol (VIDEO)

publicat 2018-01-31 14:15:01 (Antena-1)
Incidentul s-a petrecut in afara scolii, la colt de strada, acolo unde una dintre fete a fost trantita la pamant, trasa de par, lovita de mai multe ori si injurata. ...continuare.

Nou caz de violenta in scoli: o eleva din Alexandria, batuta crunt de o alta. Totul a fost filmat!

publicat 2018-01-31 13:45:25 (Realitatea-TV)
Nou caz de violenta in scoli: o eleva din Alexandria, batuta crunt de o alta. Totul a fost filmat! Politistii din Teleorman au deschis un dosar de cercetare penala dupa ce o eleva de la o scoala din Alexandria a fost filmata snopind in bataie o colega, pe o strada din centrul Alexandriei, fara ca cineva sa intervina. Imaginile au fost postate pe Facebook. ...continuare.

Tribunalul Teleorman admite deschiderea procedurii de insolventa a Tel Drum. Decizia nu este definitiva, dar e executorie

publicat 2018-01-29 20:00:26 (Libertatea)
Tribunalul Teleorman admite deschiderea procedurii de insolventa a Tel Drum. Decizia nu este definitiva, dar e executorie Tribunalul Teleorman a admis, luni, cererea societatii Tel Drum Alexandria de deschidere a procedurii de insolventa. Decizia magistratilor, luata in ziua in care Guvernul Dancila a primit votul in Parlament si depune juramantul la Palatul Cotroceni, nu este definitiva, dar este executorie. Potrivit deciziei de luni a magistratilor teleormaneni, administrator judiciar provizoriu a fost desemnat […] Post-ul Tribunalul Teleorman admite deschiderea procedurii de insolventa a Tel Drum.... ...continuare.

Tribunalul Teleorman a decis deschiderea procedurii de insolventa pentru Tel Drum

publicat 2018-01-29 19:45:27 (Realitatea-TV)
Tribunalul Teleorman a decis  deschiderea procedurii de insolventa pentru Tel Drum Tribunalul Teleorman a dispus, luni, deschiderea procedurii de insolventa a societatii Tel Drum, administrator judiciar provizoriu fiind desemnat CITR Filiala Ilfov SPRL. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA