Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Munitie din Al Doilea Razboi Mondial, descoperita in Timis. Alerta a fost data de niste muncitori

publicat 2017-12-05 19:45:08 (Libertatea)
Munitie din Al Doilea Razboi Mondial, descoperita in judetul Timis. Interventie pirotehnica riscanta in comuna Dudestii Vechi, sat Cheglevici, judetul Timis, dupa ce muncitorii care sapau un canal au descoperit munitie cel de-al II-lea Razboi Mondial. Au fost gasite: o bomba aruncator calibru 120 mm, 7 bucati lovitura neacuplata de tun calibru 76 mm, 13 […] Post-ul Munitie din Al Doilea Razboi Mondial, descoperita in Timis. Alerta a fost data de niste muncitori apare prima data in... ...continuare.

Alerta intr-un sat din Timis! Iata ce au gasit mai multi muncitori in timp ce sapau un canal

publicat 2017-12-05 18:45:01 (Antena3)
Alerta intr-un sat din Timis! Iata ce au gasit mai multi muncitori in timp ce sapau un canal Echipa pirotehnica a Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) „Banat” a intervenit marti în satul timisean Cheglevici, comuna Dudestii Vechi, dupa ce o echipa de muncitori a gasit,... ...continuare.

O bomba de aruncator si mai multe proiectile descoperite de o echipa de muncitori, in Timis

publicat 2017-12-05 17:45:10 (ProTV)
Echipa pirotehnica a Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) ''Banat'' a intervenit marti în satul timisean Cheglevici, comuna Dudestii Vechi, dupa ce o echipa de muncitori a gasit mai multe elemente de munitie. ...continuare.

Cristina Timis la Gala Capital: Sa fii antreprenor in Romania este egal cu a fi extraterestru

publicat 2017-12-05 15:30:02 (Capital)
Cristina Timis la Gala Capital: Sa fii antreprenor in Romania este egal cu a fi extraterestru Antreprenorul Radu Timis a fost premiat in cadrul Galei Capital 25 de ani pentru cea mai sanatoasa crestere a businessului pe care l-a creat alaturi de sotia sa Cristina. ...continuare.

Pericol. Microbuzele scolare din Timis circula cu anvelope de vara desi afara a nins

publicat 2017-12-05 12:30:06 (Evenimentul-Zilei)
Pericol. Microbuzele scolare din Timis circula cu anvelope de vara desi afara a nins Vietile a sute de copii din judetul Timis sunt puse in pericol de douya ori pe zi. Autoritatile locale, adica primariile, nu au schimbat cauciucurile microbuzelor scolare pentru sezonul rece. Cu anvelope nepotrivite pe polei, orictnd acetea pot face accident. ...continuare.

Comuna din Romania cu zeci de asistati social: "Traiesc cu mana intinsa"

publicat 2017-12-04 16:15:07 (Realitatea-TV)
Comuna din Romania cu zeci de asistati social: Traiesc cu mana intinsa Intr-o comuna din Timis sunt 30 de asistati social. Autoritatile spun ca nu vor sa se angajeze, desi cei mai multi sunt tineri. ...continuare.

Top 300 cei mai bogati Romani. Ce averi au, cine a intrat si cine a iesit din top. „Fratii Dedeman”, Gigi Becali si Frank Timis, cele mai mari cresteri

publicat 2017-12-04 16:15:05 (Libertatea)
Ion Țiriac ramane, pentru al patrulea an consecutiv, cel mai bogat roman, cu o avere estimata la 1,7-1,8 miliarde de euro, potrivit Top 300 Capital, in urcare usoara fata de editia anterioara, cand averea sa era estimata la 1,6-1,65 miliarde de euro. Țiriac detine o cota de actiuni la asiguratorul Allianz Țiriac, dar si Țiriac […] Post-ul Top 300 cei mai bogati Romani. Ce averi au, cine a intrat si cine a iesit din top. „Fratii Dedeman”, Gigi Becali si Frank Timis, cele... ...continuare.

Accident grav in Timis: O tanara de 19 ani a murit, iar alti patru tineri au fost raniti dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat

publicat 2017-12-04 08:45:07 (Mediafax)
Accident grav in Timis: O tanara de 19 ani a murit, iar alti patru tineri au fost raniti dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat O tanara de 19 ani a murit, iar alti patru tineri din Gorj care mergeau la facultate in Timisoara au murit, in noaptea de duminica spre luni, dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat intr-un sens giratoriu de pe centura Lugojului, in judetul Timis, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

O masina in care se aflau 2 adulti si 3 copii s-a rasturnat, in Timis

publicat 2017-12-03 16:00:06 (ProTV)
O familie, doi adulti si trei copii, au tras, duminica dimineata, o sperietura zdravana, dupa ce masina lor s-a rasturnat în afara partii carosabile. ...continuare.

Accident in Timis: Un adult si un copil au ajuns la spital dupa ce s-au rasturnat cu masina

publicat 2017-12-03 11:45:07 (Romania-TV)
Accident in Timis: Un adult si un copil au ajuns la spital dupa ce s-au rasturnat cu masina Un adult si un copil au fost transportati, duminica, la spital, in urma unui accident produs in judetul Timis, dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat in afara partii carosabile. ...continuare.