Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Impact violent pe o sosea din Timis! Accidentul s-a soldat cu cinci victime

publicat 2017-10-12 20:00:02 (CanCan)
O soferita de 71 de ani a provocat un accident pe o sosea din judetul Timis. Mai multe persoane au ajuns la spital. Femeia nu a acordat prioritate cand a iesit din parcare si a intrat cu masina intr-un autoturism care circula regulamentar. "Toate victimele au fost constiente, cooperante. La locul interventiei s-au deplasat o autospeciala de stingere cu apa si spuma, o autospeciala cu modul de descarcerare, doua autosanitare SMURD, 12 subofiteri si o ambulanta SAJ", anunta ISU Timis. Victimele... ...continuare.

Mega culturi de cannabis descoperite in Timis si Caras Severin. Unul din cei implicati era comisar al Garzii de Mediu I VIDEO

publicat 2017-10-12 12:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Politia Timis face primele declaratii oficiale cu privire la destructurarea unei retele care cultiva si distribuia in tot vestul tarii cannabis. Politistii de combatere a criminalitatii organizate din Timis si ai Directiei Operatiuni Speciale, sub coordonarea procurorilor D.I.I.C.O.T., au destructurat un grup infractional specializat in operatiuni ilegale cu droguri de risc, saptamana trecuta. Au fost descoperite cinci culturi de cannabis de amploare si au fost ridicate 150 kg de droguri.... ...continuare.

Un senator de Timis va tine audiente publice, in strada

publicat 2017-10-11 12:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Un senator de Timis va tine audiente publice, in strada Unul din cei mai activi senatori de Timis va tine audientele in strada, la Timisoara. El a cerut deja autorizatie pentru prima intalnire cu cetatenii urbei. ...continuare.

Flagrant: infractor prins in timp ce mituia un politist cu 500 de euro I VIDEO

publicat 2017-10-10 22:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Flagrant: infractor prins in timp ce mituia un politist cu 500 de euro I VIDEO Un cetatean care a incercat sa mituiasca un politist fluturandu-i in fata cateva sute de euro, a fost incatusat de ofiterii de la Serviciul Judetean Anticoruptie Timis. ...continuare.

Captura anului: O TONA de cannabis a fost confiscata de DIICOT in Timis

publicat 2017-10-10 20:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Captura anului: O TONA de cannabis a fost confiscata de DIICOT in Timis O tona de muguri de cannabis a fost gasita de autoritati intr-un depozit din Timis. Intreaga cantitate a fost confiscata. ...continuare.

Perchezitii la 10 persoane acuzate de braconaj arheologic. Ce s-a gasit in casele lor

publicat 2017-10-10 17:45:05 (ProTV)
Zece persoane din vestul tarii sunt suspectate ca ar fi luat obiecte pretioase din situri arheologice. Perchezitiile în locuintele acestora din judetele Timis, Arad, Bihor si Caras-Severin au fost facute marti dimineata. ...continuare.

Politistii au descoperit o tona de cannabis, pus la uscat intr-o hala in Timis

publicat 2017-10-10 15:45:07 (ProTV)
Politistii din Timis si procurorii DIICOT au descoperit o tona de cannabis, pus la uscat într-o hala, cultura apartinând unui cetatean german de origine româna. Trei persoane vor fi duse la audieri. ...continuare.

22 de perchezitii, in trei judete, intr-un dosar cu prejudiciu de 2,1 milioane de lei

publicat 2017-10-10 10:45:07 (ProTV)
22 de perchezitii au loc, marti dimineata, la domiciliile unor persoane fizice si juridice din municipiul Bucuresti si din judetele Calarasi si Timis, într-un dosar de evaziune fiscala, în domeniul produselor de papetarie si birotica. ...continuare.

PERCHIZITII in CAPITALA. EVAZIONISTII au fost luati pe sus de MASCATI

publicat 2017-10-10 09:45:03 (Evenimentul-Zilei)
PERCHIZITII in CAPITALA. EVAZIONISTII au fost luati pe sus de MASCATI Mascatii de la DGPMB, sub supravegherea Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti, au demarat mai multe perchizitii in capitala, dar si in Calarasi si Timis. ...continuare.