Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Și-au inceput ziua zguduiti! Un nou cutremur in Vrancea

publicat 2018-04-10 07:30:14 (Realitatea-TV)
Și-au inceput ziua zguduiti! Un nou cutremur in Vrancea Seism de 3,1 pe scara Richter in zona seismica Vrancea. Cutremurul s-a produs la 03.00, informeaza Institutului National de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP). ...continuare.

CUTREMUR in ROMANIA. SEISMUL a avut peste 3 grade pe Richter

publicat 2018-04-10 07:00:04 (Evenimentul-Zilei)
CUTREMUR in ROMANIA. SEISMUL a avut peste 3 grade pe Richter Un cutremur de 3,1 grade pe scara Richter s-a produs in jurul orei 3:14 AM, marti dimineata, in zona Vrancea, judetul Buzau. ...continuare.

O alunecare de teren pune in pericol numeroase gospodarii dintr-o comuna din Vrancea

publicat 2018-04-09 09:45:02 (Antena3)
O alunecare de teren pune in pericol numeroase gospodarii dintr-o comuna din Vrancea O alunecare de teren produsa in comuna Chiojdeni din judetul Vrancea pune in pericol 19 gospodarii, dupa ce a blocat partial raul Ramnicu-Sarat. Mai multe terenuri agricole au fost deja inundate. Potrivit... ...continuare.

Situatie critica intr-o comuna din Vrancea - alunecare de teren: "Curge pamantul la vale tot timpul"

publicat 2018-04-09 09:15:14 (Realitatea-TV)
Situatie critica intr-o comuna din Vrancea - alunecare de teren: "Curge pamantul la vale tot timpul" Zile de cosmar pentru oamenii din comuna Chiojdeni, judetul Vrancea, dupa o alunecare de teren care a afectat mai multe gospodarii. ...continuare.

Alunecare de teren in Vrancea. 19 locuinte, in pericol

publicat 2018-04-08 16:15:16 (Realitatea-TV)
Alunecare de teren in Vrancea. 19 locuinte, in pericol O alunecare de teren din satul Luncile, comuna Chiojdeni, a obturat partial cursul raului Ramnicu-Sarat, formandu-se o acumulare de apa care a inundat mai multe terenuri agricole si ameninta gospodariile din zona, au anuntat duminica reprezentanti ai Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Vrancea. ...continuare.

Alunecare de teren in Vrancea, sunt in pericol mai multe gospodarii

publicat 2018-04-08 16:00:15 (Romania-TV)
Alunecare de teren in Vrancea, sunt in pericol mai multe gospodarii O alunecare de teren din satul Luncile, comuna Chiojdeni, a obturat partial cursul raului Ramnicu-Sarat, formandu-se o acumulare de apa care a inundat mai multe terenuri agricole si ameninta gospodariile din zona, au anuntat duminica reprezentanti ai Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Vrancea. "Au fost inundate unele terenuri agricole, iar locuintele din apropiere pot fi puse in pericol daca fenomenul va evolua. Este vorba despre 19 locuinte aflate in pericol. Situatia a fost anuntata... ...continuare.

SEMNE DIVINE de Paste sau O SIMPLA COINCIDENTA? Romanii au inceput sa-si puna primele intrebari

publicat 2018-04-08 15:00:09 (Evenimentul-Zilei)
SEMNE DIVINE de Paste sau O SIMPLA COINCIDENTA? Romanii au inceput sa-si puna primele intrebari In dimineata zilei de duminica, Institutul National de Cercetare si Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INFP) transmite ca a inregistrat doua cutremure produse in zona seismica Vrancea. ...continuare.

O alunecare de teren pune in pericol 19 gospodarii dintr-o comuna din Vrancea dupa ce a blocat partial raul Ramnicu-Sarat

publicat 2018-04-08 14:45:13 (Mediafax)
O alunecare de teren pune in pericol 19 gospodarii dintr-o comuna din Vrancea dupa ce a blocat partial raul Ramnicu-Sarat O alunecare de teren produsa in comuna Chiojdeni din judetul Vrancea pune in pericol 19 gospodarii, dupa ce a blocat partial raul Ramnicu-Sarat. Mai multe terenuri agricole au fost deja inundate. ...continuare.

Val de CUTREMURE de PASTE, PATRU in ultimele 24 de ore. Doua la interval de doua ore si jumatate

publicat 2018-04-08 13:00:14 (Puterea)
Val de CUTREMURE de PASTE, PATRU in ultimele 24 de ore. Doua la interval de doua ore si jumatate Doua cutremure s-au produs, duminica dimineata, la interval de doua ore si jumatate, in judetul Vrancea. Potrivit Institutului National de Cercetare, Dezvoltare pentru Fizica Pamantului, primul cutremur s-a produs la ora 07.28 in zona seismica Vrancea, judetul Vrancea, avand magnitudinea 2.3 pe scara Richter. Seismul s-a produs la o adancime de 82 de kilometri, in apropierea oraselor Odobesti (44km), Onesti (47km), Panciu (48km), Slanic-Moldova (49km) si Targu Ocna (49km). Un alt seism s-a... ...continuare.

Cutremure in serie in Romania chiar in ziua de Paste!

publicat 2018-04-08 13:00:14 (Realitatea-TV)
Cutremure in serie in Romania chiar in ziua de Paste! Doua cutremure s-au produs duminica dimineata, in zona seismica Vrancea. Un alt seism de 3,3 grade pe Richter a avut loc sambata seara, cu cateva ore inainte de Inviere. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro