Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Alerta in Satu Mare! Razvan a disparut fara urma! Ce au descoperit politistii dupa ce au intrat pe fir

publicat 2018-01-31 08:00:02 (CanCan)
Alerta in Satu Mare! Razvan a disparut fara urma! Ce au descoperit politistii dupa ce au intrat pe fir Razvan O., un angajat al uneia dintre cele mai cunoscute firme din judetul Satu Mare, este de negasit de aproape o saptamana. Cand nu a mai ajuns la serviciu, sefii lui s-au ingrijorat si au alertat politia. Oamenii legii au aflat un detaliu important despre satmareanul disparut, dar ancheta este inca la inceput.Conducerea uneia dintre cele mai cunoscute firme din judetul Satu Mare este foarte ingrijorata, dupa ce Razvan O., unul dintre angajatii firmei este de negasit de cateva zile,... ...continuare.

Autoritatile se pregatesc pentru cel mai mare cosmar al romanilor: cutremurul cel mare

publicat 2018-01-30 22:30:01 (Antena3)
Autoritatile se pregatesc pentru cel mai mare cosmar al romanilor: cutremurul cel mare Autoritatile se pregatesc pentru cel mai mare cosmar al românilor: cutremurul cel mare. Desi nu exista un semnal ca ar veni un astfel de seism prea curând, fiecare judet al tarii va avea... ...continuare.

Retragere din Liga 2! O formatie spune adio fotbalului in acest sezon si anunta infiintarea unui nou club

publicat 2018-01-30 17:15:09 (Gazeta-Sporturilor)
Retragere din Liga 2! O formatie spune adio fotbalului in acest sezon si anunta infiintarea unui nou club Olimpia Satu Mare nu va mai continua campionatul esalonului secund dupa ce gruparea condusa acum de Istvan Merkli a ajuns la o depunctare de minus 19 puncte. Fara puncte si fara bani, dupa ce oficialitatile locale au renuntat sa mai sprijine echipa, Olimpia pierduse, oricum, mai toti jucatorii care îmbracasera tricoul gruparii în acest sezon. ... ...continuare.

Olimpia Satu Mare s-a retras din campionat! Liga a 2-a, cu 19 echipe

publicat 2018-01-30 15:00:25 (Libertatea)
Olimpia Satu Mare s-a retras din campionat! Liga a 2-a, cu 19 echipe Olimpia Satu Mare s-a retras din campionat! Liga a 2-a, cu 19 echipe. Convinsi ca nu mai exista nici o posibilitate de a-si continua activitatea in mod oficial in competitiile organizate de FRF, oamenii din conducerea Olimpiei Satu Mare au trimis o adresa Federatiei prin care solicita retragerea din campionatul L2.  Adresa catre Federatie este […] Post-ul Olimpia Satu Mare s-a retras din campionat! Liga a 2-a, cu 19 echipe apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Accident mortal in Satu Mare: o masina a fost spulberata de un tren

publicat 2018-01-30 13:30:28 (Realitatea-TV)
Accident mortal in Satu Mare: o masina a fost spulberata de un tren O femeie in varsta de 48 de ani a decedat, marti dimineata, dupa ce masina in care se afla a fost spulberata de un tren, intre orasul Tasnad si localitatea Cig, din judetul Satu Mare. ...continuare.

Masina lovita de tren in Satu Mare. O femeie este in stare grava

publicat 2018-01-30 11:00:23 (Libertatea)
Masina lovita de tren in Satu Mare. O femeie este in stare grava O femeie a fost la un pas de moarte, dupa ce a fost proiectata dintr-o masina lovita de tren in Satu Mare. Din primele informatii, victima este in stare grava. Accidentul a avut loc, marti dimineata, intre orasul Tasnad si localitatea Cig, judetul Satu Mare. O soferita nu ar fi oprit la trecerea la nivel […] Post-ul Masina lovita de tren in Satu Mare. O femeie este in stare grava apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Sfintii Trei Ierarhi. Sarbatoare mare in Biserica Ortodoxa

publicat 2018-01-29 23:45:02 (Antena3)
Sfintii Trei Ierarhi. Sarbatoare mare in Biserica Ortodoxa Spre sfarsitul secolului al XI-lea, la Constantinopol se iscase o mare disputa legata de cei trei ierarhi, pe care ii praznuim pe 30 ianuarie, oamenii intrebandu-se care este mai mare: Sfantul Vasile cel Mare, Sfantul... ...continuare.

Are 80 de ani si a fost declarat "monument national". Povestea secreta a celui mai ciudat copac din Romania

publicat 2018-01-29 23:00:02 (CanCan)
Are 80 de ani si a fost declarat monument national. Povestea secreta a celui mai ciudat copac din Romania In municipiul Satu Mare exista un copac cu totul neobisbuit, care arata de parca ar fi fost "impletit" de o mana nevazuta. Arborele se afla pe Bulevardul Transilvania, langa Palatul Administrativ. Desi sunt oameni ai locului, zeci de satmareni trec zilnic pe langa aceasta minunatie a naturii, fara sa stie istoria ei. CANCAN.RO, SITE-UL NR. 1 DIN ROMANIA, va prezinta povestea fascinanta a copacului "impletit". (VEZI SI: Proprietarii lor le-au abandonat de frica unui... blestem! Am filmat... ...continuare.

Emanuel Gyenes, singurul roman la Raliul Dakar 2018, primit cu tort la locul de munca

publicat 2018-01-29 17:30:22 (Libertatea)
Emanuel Gyenes, singurul roman la Raliul Dakar 2018, primit cu tort la locul de munca Motociclistul Emanuel Gyenes, singurul roman care a concurat in acest an la Raliul Dakar, a fost primit luni, la locul de munca din municipiul Satu Mare, cu tort si aplauze, fiind felicitat de colegi. El a marturisit ca aceasta competitie a fost cea mai grea dintre editiile care au avut loc America de Sud si […] Post-ul Emanuel Gyenes, singurul roman la Raliul Dakar 2018, primit cu tort la locul de munca apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Accident din cauza unui sofer beat, trei persoane au fost ranite

publicat 2018-01-29 09:00:29 (Romania-TV)
Accident din cauza unui sofer beat, trei persoane au fost ranite Trei persoane au fost ranite dupa ce un sofer baut a pierdut controlul volanului si a intrat in plin intr-o masina. S-a intamplat in Satu Mare, iar barbatul care a provocat accidentul a fost gasit cu o alcoolemie de 1 in aerul expirat. Soferul a devenit agitat, astfel ca oamenii legii au fost nevoiti sa il incatuseze. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro