Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Paul Manafort si Rick Gates pledeaza nevinovat in ancheta privind ingerintele Rusiei / Casa Alba: Acuzatiile nu au legatura cu Donald Trump. Presedintele nu il va demite pe Robert Mueller

publicat 2017-10-30 21:00:07 (Mediafax)
Paul Manafort si Rick Gates pledeaza nevinovat in ancheta privind ingerintele Rusiei / Casa Alba: Acuzatiile nu au legatura cu Donald Trump. Presedintele nu il va demite pe Robert Mueller Acuzatiile care ii vizeaza pe Paul Manafort si Rick Gates nu au nicio legatura cu presedintele Donald Trump, iar acesta nu intentioneaza sa il demita pe procurorul special Robert Mueller, care ancheteaza ingerintele Rusiei in alegeri, anunta Casa Alba. ...continuare.

O primarie din Alba, amendata pentru ca a angajat "la negru" doua persoane

publicat 2017-10-30 19:45:07 (ProTV)
Primaria Vintu de Jos din judetul Alba a fost amendata de Inspectoratul Teritorial de Munca, cu 40.000 de mii de lei. ...continuare.

Iulia Vantur, despre o casatorie cu Salman Khan. "Mama, tu vrei sa ma vezi maritata sau fericita?"

publicat 2017-10-30 17:30:02 (Antena3)
Iulia Vantur, despre o casatorie cu Salman Khan. Mama, tu vrei sa ma vezi maritata sau fericita? Iulia Vântur va pleca într-o vacanta cu parintii ei, urmând ca apoi sa se întoarca în India. Mai mult, aceasta a recunoscut ca inelul pe care îl poarta l-a cumparat... ...continuare.

Fantomele de la Casa Alba. Resedinta prezidentiala americana ar fi bantuita de fosti lideri

publicat 2017-10-30 16:00:05 (Libertatea)
Fantomele de la Casa Alba. Resedinta prezidentiala americana ar fi bantuita de fosti lideri Casa Alba ar fi una dintre cele mai faimoase resedinte… bantuite din lume, noteaza History.com. Angajati ai resedintei prezidentiale americane au vorbit in repetate randuri despre experiente inexplicabile, zgomote misterioase, dar si despre … aparitii misterioase. Casa Alba este vizitata de fantomele fostilor presedinti. Cel putin asta sustin mai multi oaspecti de seama ai resedintei […] Post-ul Fantomele de la Casa Alba. Resedinta prezidentiala americana ar fi bantuita de... ...continuare.

Campanie de sterilizare gratuita a cainilor din Alba

publicat 2017-10-30 15:30:06 (ProTV)
Coplesiti de numarul tot mai mare de animale abandonate la margine de drum, membrii unei asociatii din Alba au început o campanie de sterilizare gratuita a câinilor din curtile oamenilor. ...continuare.

Transalpina, inchisa si intre Obarsia Lotrului si limita cu judetul Alba

publicat 2017-10-30 14:30:10 (Mediafax)
Transalpina, inchisa si intre Obarsia Lotrului si limita cu judetul Alba Drumul national 67 C - Transaplina a fost inchis, luni, si intre Obarsia Lotrului si limita cu judetul Alba, din cauza conditiilor meteo nefavorabile. ...continuare.

Pe unde umbla Iulia Vantur dua ce l-a lasat pe Salman Khan in India. „Acum e randul meu”

publicat 2017-10-30 14:30:09 (Libertatea)
Pe unde umbla Iulia Vantur dua ce l-a lasat pe Salman Khan in India. „Acum e randul meu” Iulia Vantur l-a lasat pe Salman Khan, iubitul ei, in India, si s-a intors in tara de cateva saptamani. Iulia Vantur, care a revenit pe meleagruile natale dupa ce i-a expirat viza de India, tara iubitului ei, salman Khan, este o prezentatoare de televiziune care s-a bucurat de mare suuces pe vremea cand lucra la […] Post-ul Pe unde umbla Iulia Vantur dua ce l-a lasat pe Salman Khan in India. „Acum e randul meu” apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Transalpina, inchisa si intre Obarsia Lotrului si limita cu judetul Alba

publicat 2017-10-30 14:15:09 (Ziarul-Financiar)
Transalpina, inchisa si intre Obarsia Lotrului si limita cu judetul Alba Drumul national 67 C - Transaplina a fost inchis, luni, si intre Obarsia Lotrului si limita cu judetul Alba, din cauza conditiilor meteo nefavorabile. ...continuare.

Au uitat sa inregistreze contractele si s-au ales cu o amenda de 40.000 de lei. O primarie din Alba a fost amendata pentru doua persoane angajate "la negru"

publicat 2017-10-30 14:00:06 (Libertatea)
Au uitat sa inregistreze contractele si s-au ales cu o amenda de 40.000 de lei. O primarie din Alba a fost amendata pentru doua persoane angajate la negru Primaria comunei Vintu de Jos, din judetul Alba, a fost amendata de Inspectoratul Teritorial de Munca dupa ce inspectorii de specialitate au descoperit, in urma unui control, ca institutia publica avea doua persoane angajate "la negru". Acest lucru s-a intamplat din cauza ca functionari din primarie au uitat sa inregistreze prin programul Revisal contractele celor […] Post-ul Au uitat sa inregistreze contractele si s-au ales cu o amenda de 40.000 de lei. O primarie din Alba a fost... ...continuare.

VIDEO/REPORTAJ: Viata unui barbat cu dizabilitati: "In Romania, doar in aeroport ne sunt respectate drepturile"

publicat 2017-10-30 12:15:06 (Libertatea)
VIDEO/REPORTAJ: Viata unui barbat cu dizabilitati: In Romania, doar in aeroport ne sunt respectate drepturile Dragos Zaharia este unul dintre cei peste 770.000 de romani cu dizabilitati. Tanarul din Alba Iulia lupta de peste 10 ani cu o boala rara care i-a declansat un handicap locomotor, dar si cu un sistem "cu dizabilitati", cum spune el, care este prea orb si prea surd ca sa vada sau sa auda problemele […] Post-ul VIDEO/REPORTAJ: Viata unui barbat cu dizabilitati: "In Romania, doar in aeroport ne sunt respectate drepturile" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.