Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Romanii ar putea fi obligati sa prezinte dovada incheierii politei obligatorii pentru locuinta la achitarea impozitului

publicat 2017-10-18 13:00:08 (Romania-TV)
Romanii ar putea fi obligati sa prezinte dovada incheierii politei obligatorii pentru locuinta la achitarea impozitului Romanii ar putea fi pusi in situatia de a nu avea posibilitatea sa-si plateasca impozitul pentru locuinta fara dovada existentei unei polite PAD. ...continuare.

Romanii ar putea fi obligati sa prezinte polita PAD cand platesc impozitul pentru locuinta

publicat 2017-10-18 12:00:11 (Realitatea-TV)
Romanii ar putea fi obligati sa prezinte polita PAD cand platesc impozitul pentru locuinta Romanii ar putea fi pusi in situatia de a nu avea posibilitatea sa-si plateasca impozitul pentru locuinta fara dovada existentei unei polite PAD. ...continuare.

Ministrul Turismului a facut ANUNTUL: Ce se intampla cu romanii blocati in strainatate. Nereguli de PROPORTII gasite la agentia Omnia

publicat 2017-10-18 12:00:02 (Click)
Ministrul Turismului a facut ANUNTUL: Ce se intampla cu romanii blocati in strainatate. Nereguli de PROPORTII gasite la agentia Omnia Ministrul Turismului, Mircea Titus Dobre, sustine ca romanii plecati in vacante cu agentia Omnia nu intampina probleme: pentru un grup din Thailanda s-a gasit solutia repatrierii, insa, spune el, multi dintre turisti au reusit sa-si plateasca singuri cazarea. Citeste mai departe... ...continuare.

O romanca a ȘOCAT Italia. Barbatul INVALID a DECIS sa spuna TOT

publicat 2017-10-18 09:00:04 (Evenimentul-Zilei)
O romanca a ȘOCAT Italia. Barbatul INVALID a DECIS sa spuna TOT O romanca a socat comunitatea din Italia dupa ce barbatul de care trebuia sa aiba grija a dezvaluit tot calvarul prin care a trecut, fiind abuzat de mai multe ori. ...continuare.

Florin Calinescu in doliu! Juratul "Romanii au talent" a facut anuntul dureros: "A murit profesoara mea, mama mea!"

publicat 2017-10-18 08:00:02 (CanCan)
Florin Calinescu in doliu! Juratul Romanii au talent a facut anuntul dureros: A murit profesoara mea, mama mea! Florin Calinescu trece prin momente cumplite! Juratul "Romanii au talent" si-a anuntat prietenii virtuali ca a pierdut o femeie extrem de iubita si draga, care i-a fost ca o mama.Florin Calinescu a suferit o pierdere cumplita! Juratul "Romanii au talent" a postat pe pagina oficiala de Facebook un mesaj prin intermediul caruia isi anunta prietenii virtuali ca Olga Tudorache s-a stins din viata. "Romani, a murit OLGA TUDORACHE...! O ARTISTA cat pamantul asta! Profesoara mea, mama mea!", a scris... ...continuare.

Ministrul pentru Mediul de Afaceri face dezvaluiri 'din interior' despre romanii plecati in strainatate: 'Peste 70% dintre ei...'

publicat 2017-10-18 00:00:03 (Click)
Ministrul pentru Mediul de Afaceri face dezvaluiri 'din interior' despre romanii plecati in strainatate: 'Peste 70% dintre ei...' Peste 70% dintre romanii de peste hotare doresc sa se intoarca in tara in urmatorii cinci ani, insa trebuie sa gaseasca in Romania conditiile necesare, a declarat, marti, ministrul pentru Mediul de Afaceri, Comert si Antreprenoriat, Ilan Laufer, intr-o conferinta pe tema Citeste mai departe... ...continuare.

O romanca a socat Italia! A devenit amanta unui italian invalid, pe care l-a terorizat: "M-a batut si m-a fortat sa..."

publicat 2017-10-17 17:45:01 (CanCan)
O tanara din Romania a ingrozit autoritatile din Italia, dupa ce au iesit la iveala faptele pe care le-a facut pe pamant italian. Femeia e acuzata ca l-a agresat verbal si fizic pe un italian invalid. Barbatul de 57 de ani le-a povestit anchetatorilor tot cosmarul trait alaturi de romanca.M.Z., tanara romanca, a ajuns in casa italianului invalid si ar fi trebuit doar sa ajute la treburile casnice si sa ofere servicii de ingrijire. Femeia a vrut sa profite de el si a pus la cale un plan... ...continuare.

O primarita din Italia spune ca romanii se comporta ca niste animale. Femeia a fost amenintata cu moartea

publicat 2017-10-17 17:30:02 (Antena3)
O primarita din Italia spune ca romanii se comporta ca niste animale. Femeia a fost amenintata cu moartea Anna Maria Cisint este o primarita din Italia, care a afirmat ca a primit amenintari cu moartea, dupa ce a spus ca romanii se comporta ca niste animale, potrivit ilfriuli.it. Primarita, din... ...continuare.

S-au stabilit meciurile din barajul pentru CM 2018! Duel de foc intre Suedia si Italia

publicat 2017-10-17 15:30:06 (Gazeta-Sporturilor)
S-au stabilit meciurile din barajul pentru CM 2018! Duel de foc intre Suedia si Italia Astazi, la Zurich, a avut loc tragerea pentru meciurile din barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018. Cel mai tare duel va fi cel dintre Suedia si Italia. Meciurile din baraj: Irlanda de Nord - ElvetiaDanemarca - IrlandaCroatia - GreciaSuedia - Italia Partidele tur vor avea loc pe 9 noiembrie, iar returul va avea loc pe 14 noiembrie. Meciurile vor fi liveTEXT pe GSP.RO si în direct pe TV Digi Sport. ... ...continuare.