Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice



Vor sa ne oblige sa votam!

publicat 2014-06-09 23:45:10 (Libertatea)
Vor sa ne oblige sa votam! Parlamentarii romani vor sa combata absenteismul electoral prin adoptarea unei legi prin care votul sa devina obligatoriu. Initiativa ii apartine deputatului PSD Ioan Munteanu, care spera ca in acest fel romanii sa constientizeze importanta alegerilor. Comisiile sectiilor de vot au putin de munca in timpul alegerilor din cauza slabei prezente la urne Ioan Munteanu Romanii si-au pierdut increderea in clasa politica. Din cauza faptului ca absolut toate partidele parlamentare care au ajuns la... ...continuare.

Restantele la credite au ajuns la 2,6 miliarde Euro!

publicat 2014-06-09 23:45:10 (Libertatea)
Restantele la credite au ajuns la 2,6 miliarde Euro! Desi oficial autoritatile au anuntat in urma cu mult timp ca am iesit din recesiune, romanii inca se lupta cu datoriile. Restantele populatiei au ajuns la 2,6 miliarde de euro! Cu greu mai ajung romanii la banca, sa isi achite ratele Potrivit celei mai recente statistici a Bancii Nationale a Romaniei (BNR), clientii persoane fizice aveau, la sfarsitul lunii aprilie, restante de 11,7 miliarde de lei - echivalentul a circa 2,6 miliarde euro - in contul creditelor contractate de la banci si... ...continuare.

Ciprian Tatarusanu a fost prezentat pe site-ul oficial al Fiorentinei! Portarul a oferit primele declaratii » Cine l-a sfatuit sa aleaga Italia

publicat 2014-06-09 22:00:11 (Gazeta-Sporturilor)
Ciprian Tatarusanu a fost prezentat pe site-ul oficial al Fiorentinei! Portarul a oferit primele declaratii » Cine l-a sfatuit sa aleaga Italia Ciprian Tatarusanu a trecut cu bine vizita medicala si a semnat cu Fiorentina. Mutarea este anuntata si pe site-ul oficial, unde a aparut si o poza cu fostul portar al Stelei cu tricoul echipei din Firenze.  Goalkeeperul a fost sfatuit si de Bogdan Lobont sa aleaga Italia, desi mai avea inca alte citeva oferte interesante. Tatarusanu a oferit si primele declaratii din postura de jucator al Fiorentinei. ... ...continuare.

Partea haioasa si spectaculoasa a turneului de la Roland Garros! Vezi un VIDEO cu cele mai interesante momente

publicat 2014-06-09 20:45:14 (Gazeta-Sporturilor)
Partea haioasa si spectaculoasa a turneului de la Roland Garros! Vezi un VIDEO cu cele mai interesante momente Rafael Nadal si Maria Sarapova sint marii cistigatori din acest an de la Roland Garros. Dupa doua saptamini pline de tenis, romanii au sperat pina in ultimul act ca Simona Halep va cistiga.  Nu a fost asa, insa sportiva noastra a facut un turneu grozav, iar romanii s-au bucurat de un spectacol total. Pe linga Simona, si ceilalti sportivi au oferit imagini de neuitat. Cele mai haioase sint prezentate in filmuletul care poate fi URMARIT AICI! ...continuare.

VIDEO Partea haioasa si spectaculoasa de la Roland Garros! Vezi un VIDEO cu cele mai interesante momente

publicat 2014-06-09 20:00:19 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Partea haioasa si spectaculoasa de la Roland Garros! Vezi un VIDEO cu cele mai interesante momente Rafael Nadal si Maria Sarapova sint cistigatorii din acest an de la Roland Garros. Dupa doua saptamini pline de tenis romanii au sperat pina in ultimul act ca Simona Halep va cistiga.  Nu a fost asa, insa sportiva noastra a facut un turneu grozav, iar romanii s-au bucurat de un spectacol total. Pe linga Simona, si ceilalti sportivi au oferit imagini de neuitat. Cele mai haioase sint prezentate in filmuletul care poate fi URMARIT AICI! ...continuare.

Parlamentarii propun ca romanii sa aiba inca patru zile libere pe an

publicat 2014-06-09 12:45:27 (Puterea)
Parlamentarii propun ca romanii sa aiba inca patru zile libere pe an Parlamentarii vor ca romanii sa aiba mai multe zile libere pe an. Alesii sunt de parere ca 13 zile nelucratoare nu sunt suficiente intr-un an de zile si propun cel putin patru noi sarbatori legale.Romanii ar putea avea astfel inca patru zile libere. Parlamentarii au propus doua zile libere in luna mai, pe 10 mai, Ziua Independentei, si pe 15 mai o zi propusa ca ziua dedicata familiei in care oamenii sa nu se duca la munca, dar sa se dedice unor manifestari familiale, potrivit romaniatv.net.... ...continuare.

GALERIE FOTO / Chiriches a cheltuit 500.000 de euro pentru o nunta imparateasca la un castel din Italia

publicat 2014-06-09 12:15:23 (Libertatea)
GALERIE FOTO / Chiriches a cheltuit 500.000 de euro pentru o nunta imparateasca la un castel din Italia Vlad Chiriches (24 de ani, Tottenham, Anglia) si iubita lui, Sabrina, s-au casatorit duminica in Italia, la un castel din apropierea orasului Florenta. "Chiri" si jumatatea lui si-au unit destinele intr-un cadru idilic, la Castello di Vincigliata, in prezenta a circa 400 de invitati. Mai multe pe sportnews.ro ...continuare.

ALARMANT: In 2013, romanii au avut aproape 4 milioane de concedii medicale

publicat 2014-06-09 11:45:35 (Romania-TV)
ALARMANT: In 2013, romanii au avut aproape 4 milioane de concedii medicale Romanii par sa fie tot mai bolnavi. Angajatii cu probleme de sanatate au avut aproape 4 milioane de concedii medicale, anul trecut. In total, au adunat peste 25 de milioane de zile de concediu pentru care statul a platit sume fabuloase. ...continuare.

Franta si Italia au facut spectacol in ultimele meciuri amicale inaintea Cupei Mondiale

publicat 2014-06-09 11:00:02 (Antena3)
Franta si Italia au facut spectacol in ultimele meciuri amicale inaintea Cupei Mondiale Franta si Italia si-au incheiat pregatirile pentru Cupa Mondiala din Brazilia cu doua meciuri spectaculoase, in care s-au marcat cate opt goluri.Pe Grand Stade din Lille, Franta a invins cu 8-0 Jamaica, cea... ...continuare.

Comparatie intre agricultura din Romania si cea din Italia in zece indicatori

publicat 2014-06-08 09:45:31 (Ziarul-Financiar)
Comparatie intre agricultura din Romania si cea din Italia in zece indicatori Italia si Romania detin o suprafata agricola totala comparabila, insa Italia ramane un jucator mult mai puternic in agricultura europeana. O serie de zece indicatori, printre care productivitatea medie la cereale, valoarea adaugata bruta din agricultura sau valoarea productiei agricole subliniaza principalele diferente intre agricultura celor doua economii.Cu suprafete agricole similare, Italia a reusit in 2013 sa genereze din agricultura incasari la nivel de economie de 50,7 mili­arde de... ...continuare.


Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

codul penal audi tion ialomita neamt bistrita nasaud harghita gopo policlinici bodog zmeura sibiu mehedinti vama moravita monica gabor tg mures ilfov statii scrisori lupte libere arges vrancea naruja film perchezitii accident ungaria guvernul boc evaluarea nationala 2014 colegul giurgiu ionut nicolae comunicare bloc anl accident rutier buzau prahova cioca sandra romain botosani program de calcul bilete vaslui chirila prison imagin perc timbrul de mediu timis salaj gazde