Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Trei morti si doi raniti, dupa ce un microbuz cu romani care se intorceau din Italia a fost izbit de un TIR

publicat 2015-12-22 08:30:22 (ProTV)
Trei morti si doi raniti, dupa ce un microbuz cu romani care se intorceau din Italia a fost izbit de un TIR Trei oameni au pierit luni noapte si alti doi se zbat intre viata si moarte pe patul de spital din Sibiu. Victimele veneau din Italia si urmau sa ajunga acasa, la Iasi. ...continuare.

Peste 100 de romani, blocati pe aeroport in Italia

publicat 2015-12-22 01:15:02 (Antena3)
Peste 100 de romani, blocati pe aeroport in Italia Peste 100 de romani care ar fi trebuit sa ajunga de luni dimineata in tara au ramas blocati pe aeroportul din Treviso, din Italia.  Cursa companiei Wizzair care urma sa-i aduca in tara a fost... ...continuare.

Si-a... imblanit fiica! Antonia, Mos Craciun scump si pufos pentru Maya

publicat 2015-12-21 23:45:31 (Libertatea)
Antonia nu s-a dus cu mana goala in Italia, la fiica sa, care locuieste cu familia fostului sot,... ...continuare.

Bun ii vinu' ghiurghiuliu! Romanii beau de sarbatori cat pentru o luna

publicat 2015-12-21 23:45:30 (Libertatea)
Bun ii vinu' ghiurghiuliu! Romanii beau de sarbatori cat pentru o luna Decembrie este luna in care bem cea mai mare cantitate de vin. Aproximativ 50 de milioane de euro vor cheltui romanii, luna aceasta, pe licoarea lui Bachus. Romanii beau in medie 25 de litri de vin pe an Publicitate Pe principiul "bautura- i temelie, iar mancarea-i fudulie", romanii obisnuiesc sa se aghesmuiasca bine de sarbatori. Si anul acesta, mesele vor fi udate in special cu vin rosu. "Comertul cu vin creste cu peste 50% fata de o luna normala. Si daca, de obicei, se beau vinurile albe -... ...continuare.

O romanca il va mosteni pe Licio Gelli, marele mason care a condus Italia din umbra

publicat 2015-12-21 20:15:02 (Antena3)
O romanca il va mosteni pe Licio Gelli, marele mason care a condus Italia din umbra Gabriela Vasile este numele romancei care a il va mosteni pe Licio Gelli, cel mai controversat om de afaceri din Italia, marele maestru al P2 (Propaganda Due), o loja masonica secreta, scrie... ...continuare.

Tarile unde romanii sunt oficial a doua nationalitate. N-am "invadat" Anglia, in schimb rusii au ajuns in Bulgaria

publicat 2015-12-21 14:45:17 (ProTV)
Tarile unde romanii sunt oficial a doua nationalitate. N-am invadat Anglia, in schimb rusii au ajuns in Bulgaria Daca noi ne plangem ca suntem din ce in ce mai putini in Romania, in alte tari oamenii se plang ca romanii sunt din ce in ce mai multi. Si asta pentru ca am putea fi principalul furnizor de emigranti al UE. ...continuare.

Romanii beau mult mai mult alcool de Sarbatori. Vinul rosu e preferat

publicat 2015-12-21 11:45:22 (Puterea)
Consumul de vin creste cu peste 50% in perioada Sarbatorilor de iarna fata de o luna normala, romanii preferand insa vinurile rosii in luna decembrie, transmite Patronatului National al Viei si Vinului. ...continuare.

Italia: O familie de romani a murit intr-un accident de masina

publicat 2015-12-21 11:00:21 (Romania-TV)
Italia: O familie de romani a murit intr-un accident de masina O familie de romani stabilita in Italia a fost spulberata in doar cateva clipe de neatentie. ...continuare.

INCHISOARE pentru un lucru pe care romanii il fac frecvent!

publicat 2015-12-21 11:00:18 (Libertatea)
INCHISOARE pentru un lucru pe care romanii il fac frecvent! INCHISOARE pentru un lucru pe care romanii il fac frecvent! Publicitate Mai multe pe realitatea.net ...continuare.

Cat vin beau romanii de sarbatori. Comertul cu aceasta bautura creste cu 50% fata de o luna normala

publicat 2015-12-21 09:45:22 (Realitatea-TV)
Cat vin beau romanii de sarbatori. Comertul cu aceasta bautura creste cu 50% fata de o luna normala Consumul de vin creste cu peste 50% in perioada sarbatorilor de iarna fata de o luna normala, romanii preferand insa vinurile rosii in luna decembrie, cu toate ca de obicei aleg vinurile albe, a declarat directorul general al Patronatului National al Viei si Vinului (PNVV), Ovidiu Gheorghe. ...continuare.