Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Doi romani, arestati in Italia. Pentru ce suma vindeau un copil de opt ani

publicat 2015-02-26 12:45:28 (Realitatea-TV)
Doi romani, arestati in Italia. Pentru ce suma vindeau un copil de opt ani Doi cetateni romani au fost arestati, in Italia, alaturi de alti sase italieni, fiind surprinsi atunci cand incercau sa vanda un baiat de 8 ani unei familii care dorea sa adopte un copil. ...continuare.

Drama unui fost legionar roman ciuruit intr-o discoteca din Italia! N-o sa crezi cum arata!

publicat 2015-02-26 12:45:02 (CanCan)
Drama unui fost legionar roman ciuruit intr-o discoteca din Italia! N-o sa crezi cum arata! Radu Mihai, un roman instruit in Legiunea Straina, a cazut victima intre doua grupari albaneze care s-au rafuit intr-un club din Italia. ...continuare.

Romani ARESTATI in Italia in timp ce vindeau un copil cu 30.000 de euro

publicat 2015-02-26 12:15:37 (Romania-TV)
Romani ARESTATI in Italia in timp ce vindeau un copil cu 30.000 de euro Sase italieni si doi romani au fost arestati in Italia dupa ce au incercat sa vanda un copil de 8 ani adus din Romania. ...continuare.

Biserica din Italia, amendata pentru ca polua fonic cu zgomotul clopotelor

publicat 2015-02-25 19:15:19 (Romania-TV)
Biserica din Italia, amendata pentru ca polua fonic cu zgomotul clopotelor O biserica din Italia a fost amendata din cauza nivelului ridicat de poluare sonora produs de clopotele bisericii. ...continuare.

Ponta raspunde producatorilor de medicamente: Romanii au dreptul sa plateasca acelasi pret ca in UE

publicat 2015-02-25 13:30:25 (Ziarul-Financiar)
Ponta raspunde producatorilor de medicamente: Romanii au dreptul sa plateasca acelasi pret ca in UE Premierul Victor Ponta i-a cerut ministrului Sanatatii, Nicolae Banicioiu, sa transmita firmelor producatoare de medicamente ca solicitarea de actualizare a preturilor la medicamente se bazeaza pe dreptul romanilor de a plati acelasi pret precum cel achitat de alti cetateni din state membre UE. "Va rog sa explicati ca suntem in Uniunea Europeana si ca romanii au dreptul sa plateasca medicamentele la preturile care sunt accesabile si pentru alti cetateni europeni: bulgari, maghiari, germani,... ...continuare.

Channel 4 a difuzat episodul 2 din documentarul "Vin romanii". "Starile se impart intre mila si indignare"

publicat 2015-02-25 13:00:23 (ProTV)
Channel 4 a difuzat episodul 2 din documentarul "Vin romanii". "Starile se impart intre mila si indignare" Postul britanic de televiziune a difuzat marti seara al doillea episod din documentarul Romanians are coming-Vin Romanii. ...continuare.

Documentarul "Vin romanii'', difuzat de Channel 4, criticat de realizatorii "Wild Carpathia": Suntem jenati de ignoranta lor

publicat 2015-02-25 08:30:21 (ProTV)
Documentarul "Vin romanii'', difuzat de Channel 4, criticat de realizatorii "Wild Carpathia": Suntem jenati de ignoranta lor Documentarul Vin romanii'' al postului de televiziune britanic Channel 4 a atras si criticile autorilor altui film apreciativ la adresa tarii noastre. ...continuare.

EXCLUSIV Eroul documentarului "Vin romanii": "Suntem mai rasisti decat englezii. Cel mai tare m-a durut cand romanii au sustinut ca nu sunt roman"

publicat 2015-02-25 07:45:01 (Adevarul)
Postul de televiziune britanic Channel 4 a prezentat marti seara al doilea episod al documentarului "Vin romanii". Jurnalistii "Adevarul" au stat de vorba cu Alex Fechete, unul dintre personajele din film si naratorul productiei. Barbatul povesteste peripetiile lui in Marea Britanie si vorbeste despre nemultumirile legate de concetatenii sai. ...continuare.

Ce tehnica de facut bani au hoatele romane in Italia!

publicat 2015-02-25 00:00:33 (Libertatea)
Cateva femei din Romania au gasit o metoda ingenioasa de a face bani usor, in Italia. Acestea au... ...continuare.

Adrian Anghel, cu probleme de vot pentru a fi ministru, numit de Ponta consilier pentru romanii SUA

publicat 2015-02-24 21:00:13 (Mediafax)
Adrian Anghel, cu probleme de vot pentru a fi ministru, numit de Ponta consilier pentru romanii SUA Senatorul PSD Adrian Anghel, care in decembrie a avut probleme de avizare pentru functia de ministru delegat pentru Romanii de Pretutindeni in noul Guvern, a fost numit, marti, de premierul Victor Ponta in postul de consilier onorific in domeniul dialogului cu romanii din Statele Unite ale Americii. ...continuare.