Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Adolescent roman, la un pas sa fie linsat in Italia dupa ce a jefuit o batrana. Martorii au vrut sa-l ia la bataie

publicat 2016-11-25 16:45:08 (ProTV)
Adolescent roman, la un pas sa fie linsat in Italia dupa ce a jefuit o batrana. Martorii au vrut sa-l ia la bataie Un adolescent roman, in varsta de 18 ani, a fost la un pas sa fie linsat in Roma, Italia dupa ce a jefuit o batrana, relateaza Il Messaggero. ...continuare.

Romanii sunt primii in Europa la intentia de a-si deschide propriul business. Cum iti transformi mica afacere intr-un succes

publicat 2016-11-25 12:15:15 (ProTV)
Romanii sunt primii in Europa la intentia de a-si deschide propriul business. Cum iti transformi mica afacere intr-un succes Romanii sunt europenii cu cele mai puternice intentii de a-si lansa o afacere pe cont propriu in viitorul imediat urmator. ...continuare.

"Monitorul Preturilor", platforma unde PRETURILE pot fi COMPARATE! Cum afla romanii ce magazine au cele mai BUNE OFERTE

publicat 2016-11-24 11:45:04 (Evenimentul-Zilei)
"Monitorul Preturilor", platforma unde PRETURILE pot fi COMPARATE! Cum afla romanii ce magazine au cele mai BUNE OFERTE Romanii pot accesa, incepand de astazi, "Monitorul preturilor", platforma care ofera posibilitatea cumparatorilor sa compare tarifele la produse alimentare de baza comercializate de catre retaileri. ...continuare.

S-a lansat "Monitorul Preturilor". Romanii pot compara preturile din marile supermarketuri

publicat 2016-11-24 10:00:01 (Antena3)
S-a lansat "Monitorul Preturilor". Romanii pot compara preturile din marile supermarketuri Romanii pot accesa, incepand de joi, "Monitorul preturilor", platforma care ofera posibilitatea cumparatorilor sa compare tarifele la produse alimentare de baza comercializate de catre... ...continuare.

Economie mondiala - Italia: Din 2017, TVA-ul va creste pana la 24%

publicat 2016-11-24 00:30:05 (Curierul-National)
Legea Stabilitatii 2016 din Italia prevede o crestere treptata a TVA-ului din aceasta tara in urmatorii doi ani. Astfel, incepand din 2017, taxa va fi majorata pana la 24%, urmand ca din 2018 sa ajunga la 25%.Cresterea TVA va avea loc &icirc ...continuare.

Uite cum se distrau romanii la mare pe vremea lui Ceausescu!

publicat 2016-11-23 21:15:15 (Realitatea-TV)
Uite cum se distrau romanii la mare pe vremea lui Ceausescu! Aproape toti romanii indragostiti de mare ajungeau pe Litoral, in perioada comunismului. Biletele se obtineau prin sindicat si nu erau scumpe. Pe langa romani, statiunile de la Marea Neagra era plina de turisti polonezi si est-germani care veneau incarcati cu obiecte de calitate ce nu se gaseau la noi: deodorante, sapunuri, sutiene, costume de baie. ...continuare.

ZILE LIBERE 2016: Cati bani trebuie sa scoata romanii din buzunar pentru mini-vacanta de 1 Decembrie

publicat 2016-11-23 12:15:11 (Romania-TV)
ZILE LIBERE 2016: Cati bani trebuie sa scoata romanii din buzunar pentru mini-vacanta de 1 Decembrie Anul acesta, romanii se pot declara norocosi intrucat vor avea parte de o mini-vacanta de cinci zile cu ocazia Zilei Nationale de 1 Decembrie. Dat fiind ca zilele de 30 octombrie si 1 decembrie sunt declarate zile nelucratoare, guvernul a luat decizia ca si ziua de 2 Decembrie, care pica in acest an vineri, sa fie zi libera, cu conditia sa fie recuperata ulterior. ...continuare.

Romanii asteapta o decizie din partea Guvernului. Șanse mari sa ramanem acasa si pe 2 decembrie

publicat 2016-11-23 11:15:02 (Antena-1)
Ziua de 2 decembrie 2016 ar putea fi libera pentru toti romanii. Guvernul a pregatit o hotarare, prin care ziua ce face puntea, intre Ziua Nationala si weekend, va fi declarata nelucratoare. ...continuare.