Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Copiii tatari, din Constanta, studiaza limba materna

publicat 2017-10-07 16:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Copiii tatari, din Constanta, studiaza limba materna Copiii de etnie tatara vor studia, si in acest an scolar, limba materna, cursurile urmand sa se defasoare in sediile din judetul Constanta ale Uniunii Democrate a Tatarilor Turco Musulmani din Romania (UDTTMR). ...continuare.

PEDEAPSA pentru medicul care a VIOLAT 3 fetite: Cati ani va sta in PUȘCARIE

publicat 2017-10-07 01:00:02 (Click)
PEDEAPSA pentru medicul care a VIOLAT 3 fetite: Cati ani va sta in PUȘCARIE Medicul homeopat din Constanta judecat dupa ce a violat in cabinetul sau trei fetite in varsta de 7, 11 si 13 ani a fost condamnat, vineri, de Curtea de Apel Constanta, la unsprezece ani si patru luni de inchisoare, decizia fiind definitiva. Citeste mai departe... ...continuare.

Medicul homeopat care a violat trei fetite, condamnat definitiv

publicat 2017-10-06 17:45:07 (Romania-TV)
Medicul homeopat care a violat trei fetite, condamnat definitiv Medicul homeopat din Constanta judecat dupa ce a violat in cabinetul sau trei fetite in varsta de 7, 11 si 13 ani a fost condamnat, vineri, de Curtea de Apel Constanta, la unsprezece ani si patru luni de inchisoare, decizia fiind definitiva. El primise in prima instanta o pedeapsa de patru ani si doua luni de inchisoare pentru act sexual cu un minor si corupere sexuala. ...continuare.

Chef Catalin Scarlatescu, vedeta de la Festivalul Gustului din Constanta. Iti gateste sub nas cele mai gustoase preparate romanesti. Te lingi pe degete!

publicat 2017-10-06 11:45:01 (Antena-1)
Lucsandra Sandulescu, in direct de la Festivalul Gustului din Constanta, a vorbit cu Chef Catalin Scarlatescu. Juratul de la "Chef la cutite" a adunat cele mai bune retete romanesti si le prepara pe toate in Piata Ovidiu, din Constanta. ...continuare.

Proprietarii spitalului Monza din Bucuresti vor deschide o clinica de cardiologie in Cluj-Napoca

publicat 2017-10-05 20:15:11 (Ziarul-Financiar)
Proprietarii spitalului Monza din Bucuresti vor deschide o clinica de cardiologie in Cluj-Napoca Citeste si: Italienii de la spitalul de cardiologie Monza din Bucuresti vor prelua Centrul Cardioscan din Constanta Spitalul Monza: "Primul trimestru al acestui an a fost peste nivelul preconizat, am avut crestere de 58%" Spitalul Monza si-a majorat afacerile cu 58% in T1. "Rezultatele au fost peste nivelul preconizat" Spitalul Monza din Capitala, con­tro­lat de italienii de la Policlinico di Monza, cel mai mare spital privat din tara chirurgie cardiovasculara si cardio­lo­gie... ...continuare.

VIDEO. Patru raniti, dupa un ACCIDENT GRAV in Constanta. A fost solicitat elicopterul SMURD

publicat 2017-10-05 18:30:07 (Realitatea-TV)
VIDEO. Patru raniti, dupa un ACCIDENT GRAV in Constanta. A fost solicitat elicopterul SMURD Doua tinere de 18 ani au fost ranite grav, iar alte doua persoane au suferit rani usoare, dupa ce doua autoturisme s-au ciocnit in afara localitatii Murfatlar din judetul Constanta, pentru una dintre victime fiind necesar sa intervina elicopterul SMURD. ...continuare.

Accident grav in judetul Constanta. O victima a fost preluata de elicopterul SMURD

publicat 2017-10-05 17:00:02 (Antena3)
Accident grav in judetul Constanta. O victima a fost preluata de elicopterul SMURD Doua tinere de 18 ani au fost ranite grav, iar alte doua persoane au suferit rani usoare, dupa ce doua autoturisme s-au ciocnit in afara localitatii Murfatlar din judetul Constanta, scrie... ...continuare.

Ministrul Transporturilor: Pana in anul 2030 in Portul Constanta vor fi facute investitii de peste un miliard de euro

publicat 2017-10-05 15:15:10 (Romania-TV)
Ministrul Transporturilor: Pana in anul 2030 in Portul Constanta vor fi facute investitii de peste un miliard de euro Ministrul Transporturilor, Razvan Cuc, sustine ca pentru Portul Constanta sunt prognozate investitii de peste un miliard de euro pana in 2030, fondurile pentru acestea urmand sa vina atat din bugetul Comisiei Europene, cat si de la bugetul de stat, printre proiecte aflandu-se cresterea adancimii bazinelor, extinderea la patru benzi a drumurilor cu tranzit mare si dezvoltarea capacitatii feroviare. ...continuare.

Unul dintre cei mai bogati oameni de afaceri din Constanta, arestat pentru 30 de zile

publicat 2017-10-05 13:30:07 (ProTV)
Eduard Martin, unul dintre cei mai bogati oameni de afaceri din Constanta, fost deputat PSD si partener de dosare penale cu Radu Mazare, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile de judecatorii Tribunalului Bucuresti. ...continuare.

Scandal la o scoala din Constanta! Copiii sunt terorizati de o invatatoare

publicat 2017-10-05 11:00:03 (CanCan)
Elevii de la o scoala din Constanta sunt terorizati de o invatatoare. Parintii elevilor de clasa a IV-a spun ca aceasta ii jigneste si chiar ii trimite in timpul orelor pe micuti sa ii cumpere mancare. Conducerea scolii si inspectoratul o ancheteaza deja pe invatatoare. ...continuare.