Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cum iti poti pacali organismul ca este odihnit dupa o noapte alba

publicat 2017-09-11 15:45:06 (Realitatea-TV)
Cum iti poti pacali organismul ca este odihnit dupa o noapte alba Ca sa nu ajungi sa adormi cu capul pe birou, hidrateaza-te, tine jaluzelele deschise toata ziua si bea cafeaua cat se poate de lent. ...continuare.

Mircea Basescu a parasit penitenciarul de la Poarta Alba

publicat 2017-09-11 14:30:26 (Ziarul-Financiar)
Mircea Basescu a parasit penitenciarul de la Poarta Alba Mircea Basescu a parasit, luni dupa-amiaza, Peniteciarul de la Poarta Alba, dupa un an si trei luni de inchisoare, dupa ce Tribunalul Constanta a respins contestatia DNA. Fratele fostului presedinte a declarat ca cel mai mult i-au lipsit copiii, transmite corespondentul MEDAIFAX. ...continuare.

Ioan Popa, proprietarul Transavia, a investit 15 mil. euro intr-un complex turistic si un teren de golf langa Alba Iulia

publicat 2017-09-09 18:15:26 (Ziarul-Financiar)
Ioan Popa, proprietarul Transavia, a investit 15 mil. euro intr-un complex turistic si un teren de golf langa Alba Iulia Citeste si: Brexitul incurca afacerile avicultorilor. Ioan Popa, CEO al Transavia: Analizam posibilitatea extinderii exportului si in alte tari central-europene Ioan Popa, proprietarul grupului Transavia, cel mai mare producator de carne de pasare de pe plan local, va finaliza intr-o luna de zile o investitie de aproximativ 15 mil. euro, sustinuta din fonduri proprii, intr-un complex turistic de lux si un teren de golf, dezvoltate pe o suprafata de circa 67 de hectare in localitatea Teleac,... ...continuare.

The Color Run Romania 2017. Trasee RATB modificate in data de 9 septembrie

publicat 2017-09-08 20:30:13 (Romania-TV)
The Color Run Romania 2017. Trasee RATB modificate in data de 9 septembrie Trasee RATB modificate, pentru The Color Run Romania 2017. Ca urmare a desfasurarii evenimentului sportiv "The Color Run Romania 2017", in ziua de 9 septembrie 2017, intre orele 17:00 - 22:30, se restrictioneaza traficul rutier pe traseul: Biblioteca Nationala, Bd. Mircea Voda, Bd. Unirii, Piata Alba Iulia, Bd. Unirii, cu intoarcere inainte de Piata Unirii, Bd. Unirii, Bd. Mircea Voda, parcarea Bibliotecii Nationale. ...continuare.

REȚETA DE WEEKEND

publicat 2017-09-08 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
REȚETA DE WEEKEND O prajitura delicioasa, cu foi fragede si crema de lamaie. Alba ca Zapada sau prajitura copilariei. Pofta buna! ...continuare.

Masacrul de la Fantana Alba, ingropat de KGB: peste 2.000 de romani ucisi de rusi

publicat 2017-09-07 09:00:02 (Antena3)
Masacrul de la Fantana Alba, ingropat de KGB: peste 2.000 de romani ucisi de rusi Unul dintre cele mai mari sacrificii pe care le-a cunoscut istoria Romaniei s-a petrecut la Fantana Alba, acolo unde aproximativ 2-3000 de romani, locuitori ai satelor de pe valea Siretului, au... ...continuare.

Alba Iulia - orasul din tara noastra cu cele mai multe proiecte inteligente

publicat 2017-09-07 00:15:02 (Bursa)
Alba Iulia - orasul din tara noastra cu cele mai multe proiecte inteligente Programul-pilot 'Harta Proiectelor Smart City' a fost lansat, luna trecuta, de Asociatia Romana pentru Smart City si Mobilitate (ARSCM). Menit sa monitorizeze proiectele propuse de autoritati pentru tranzitia catre orase inteligente, in prima etapa programul prezinta localizarea proiectelor de tip 'smart city', pe teritoriul tarii, precum si informatii despre acestea. ...continuare.

PREMIERA! A fost lansata o noua culoare de CIOCOLATA

publicat 2017-09-05 18:30:03 (Evenimentul-Zilei)
PREMIERA! A fost lansata o noua culoare de CIOCOLATA La peste 80 de ani dupa ce Nestle SA a inceput sa produca ciocolata alba, compania elvetiana Barry Callebaut AG, cel mai mare procesator mondial de boabe de cacao, a lansat marti o noua culoare de ciocolata naturala, rubinie, acesta urmand sa fie cel de al patrulea tip de ciocolata creat dupa ciocolata cu lapte, cea neagra si cea alba. ...continuare.

O fata de 18 ani isi vinde virginitate pe un site de antichitati. "Decat sa o pierd la o betie..."

publicat 2017-09-05 17:00:07 (Romania-TV)
O fata de 18 ani isi vinde virginitate pe un site de antichitati. "Decat sa o pierd la o betie..." Iulia, o tanara de 18 ani din Ucraina, a ales sa-si scoata virginitatea la licitatie si sa se daruiasca celui care ii va oferi si un avantaj financiar, nu doar unul al placerii. ...continuare.

A aparut al patrulea tip de ciocolata: rubinie

publicat 2017-09-05 17:00:05 (Income-Magazine)
A aparut al patrulea tip de ciocolata: rubinie La peste 80 de ani dupa ce Nestle SA a început sa produca ciocolata alba, compania elvetiana Barry Callebaut AG, cel mai mare procesator mondial de boabe de cacao, a lansat marti o noua culoare de ciocolata naturala, rubinie, acesta urmând sa fie cel de al patrulea tip de ciocolata creat dupa ciocolata cu lapte, cea neagra si cea alba ...continuare.