Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Scandal la o scoala din Constanta. Elevii sunt terorizati de o invatatoare

publicat 2017-10-05 10:45:11 (Romania-TV)
Scandal la o scoala din Constanta. Elevii sunt terorizati de o invatatoare Copii de la o scoala din Constanta sunt terorizati de o invatatoare. Parintii elevilor de clasa a patra spun ca aceasta ii jigneste si chiar ii trimite in timpul orelor pe micuti sa ii cumpere mancare. Conducerea scolii si inspectoratul o ancheteaza deja pe invatatoare. ...continuare.

Preot condamnat la inchisoare dupa ce a facut un accident la betie in Constanta

publicat 2017-10-04 20:00:09 (ProTV)
Preot condamnat de Judecatoria Constanta la un an si opt luni de închisoare cu suspendare dupa ce a condus baut o masina ...continuare.

Politia Locala Constanta, alearga, fara spor, dupa carutasi

publicat 2017-10-04 17:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Politia Locala Constanta, alearga, fara spor, dupa carutasi Politistii locali din Constanta au sanctionat, de la inceputul anului, 500 de carutasi prinsi cu atelajele pe strazile orasului desi este interzis prin lege. Valoarea amenzilor aplicate depaseste o jumatatea de milion de lei. ...continuare.

Nou punct de trecere frontiera spre Bulgaria, la Lipnita, in judetul Constanta. Cu patru ani intarziere

publicat 2017-10-03 20:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Nou punct de trecere frontiera spre Bulgaria, la Lipnita, in judetul Constanta. Cu patru ani intarziere Punctul de trecere frontiera Lipnita-Kainardja este al patrulea din judetul Constanta si al X-lea cu specific rutier la granita Romaniei cu Bulgaria, deschis astazi in prezenta premierilor roman si bulgar. Ar fi trebuit inaugurat si punctul de frontiera Dobromir-Krushari insa partea bulgara nu a emis, inca, o hotarare de guvern in acest sens. ...continuare.

VIDEO Reactie GENIALA a lui Panduru dupa un luft al unui jucator: "M-a sunat ca a gasit gheata la o nunta in Constanta"

publicat 2017-10-03 13:15:05 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Reactie GENIALA a lui Panduru dupa un luft al unui jucator: M-a sunat ca a gasit gheata la o nunta in Constanta Basarab Panduru s-a amuzat pe seama lui Simion Mazarache, dupa ce acesta a sutat pe lânga minge în minutul 80 al meciului CFR Cluj - Juventus Bucuresti 0-1. "Nici nu pot sa-i spun ocazie. Vine mingea la el, se duce spre ea, vrea sa traga, dar de fapt nu loveste mingea. Am un prieten care a fost la o nunta în Constanta si s-a trezit cu gheata direct pe masa la Constanta. Acolo a ajuns gheata când a tras Mazarache", a spus Panduru la TV Telekom Sport. ... ...continuare.

Nou punct de trecere a frontierei in Bulgaria, deschis in judetul Constanta

publicat 2017-10-03 12:45:09 (Romania-TV)
Nou punct de trecere a frontierei in Bulgaria, deschis in judetul Constanta Un nou punct de trecere a forntierei in Bulgaria a fost deschis, marti, la Lipnita, judetul Constanta, fiind amenajat astfel incat sa intruneasca conditiile pentru a fi deschis in regim de trafic international conform catalogului Schengen. Programul de functionare va fi de la ora 08:00 la ora 20:00, iar prin acest punct de frontiera nu va fi permis transportul de materiale periculoase, animale vii si al produselor supuse controlului fitosanitar. ...continuare.

Un nou punct de frontiera intre Romania si Bulgaria a fost inaugurat in judetul Constanta

publicat 2017-10-03 12:00:15 (Ziarul-Financiar)
Un nou punct de frontiera intre Romania si Bulgaria a fost inaugurat in judetul Constanta Un nou punct de frontiera intre Romania si Bulgaria a fost inaugurat, marti, in judetul Constanta, in prezenta premierului Mihai Tudose si a omologului sau bulgar, Boiko Borisov, transmite corespondentul MEDIAFAX.La ceremonie au participat prim-ministrul Romaniei, Mihai Tudose si prim-ministrul Bulgariei, Boiko Borisov, alaturi de ministrii de Interne ai Romaniei si Bulgariei, Carmen Dan si, Valentin Radev.Inaugurarea Punctului de trecere a frontierei Lipnita - Kainargea este cuprinsa intr-un... ...continuare.

Incident in timpul discursului lui Klaus Iohannis de la Constanta: A luat foc!

publicat 2017-10-02 15:00:16 (Realitatea-TV)
Incident in timpul discursului lui Klaus Iohannis de la Constanta: A luat foc! Incident in timpul discursului lui Klaus Iohannis de la deschiderea anului universitar, la Constanta. Un panou electric a luat foc chiar in timp ce vorbea presedintele. ...continuare.

Incident la Constanta, in timpul vizitei lui Klaus Iohannis

publicat 2017-10-02 14:15:02 (Antena3)
Incident la Constanta, in timpul vizitei lui Klaus Iohannis Presedintele României, Klaus Iohannis, a participat, luni, la Constanta, la ceremonia de deschidere a anului universitar, eveniment organizat în Piata Ovidiu, de toate cele trei institutii de... ...continuare.