Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Apel la 112 08:30 Apel la 112

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




"Regele apartamentelor" din sectorul 6 merge si in zona Pipera si cumpara 2 ha langa Directia de Permise de Conducere

publicat 2018-01-23 00:30:25 (Ziarul-Financiar)
Regele apartamentelor din sectorul 6 merge si in zona Pipera si cumpara 2 ha langa Directia de Permise de Conducere Citeste si: "Regele apartamentelor" din Bucuresti, Petre Niculae, pune inca 2.200 de apartamente pe harta sectorului 6 "Regele" blocurilor din sectorul 6 din Bucuresti, Petre Niculae, a pus mana pe o "mina de aur": un teren de aproape 4.000 mp aproape de Carrefour Orhideea a Tranzactia este estimata la 10 milioane de euro, iar terenul poate sustine dezvoltarea a 600 de apartamente a In zona lucreaza deja peste 40.000 de corporatisti, in cladiri precum Oregon Park, Floreasca Park, North... ...continuare.

El e inlocuitorul lui Filip la Dinamo! Miriuta vrea sa aduca un "spectator" de la o candidata la titlu

publicat 2018-01-23 00:15:09 (Gazeta-Sporturilor)
El e inlocuitorul lui Filip la Dinamo! Miriuta vrea sa aduca un spectator de la o candidata la titlu Steliano Filip a revenit în aceasta seara în România, iar marti dimineata va pleca în Croatia, la Split, unde va efectua vizita medicala pentru Hajduk. Daca lucrurile vor decurge normal, jucatorul va semna cu formatia croata pentru 500.000 de euro. În privina înlocuitorului. Vasile Miriuta a discutat cu cei din conducere. Îi poate folosi pe acel post pe Nica si Olteanu, însa are pe lista si un jucator de la CFR. ... ...continuare.

EXCLUSIV. Are o poveste incredibila. E favorit sa reprezinte Romania la "Eurovision 2018", dar... A lucrat inainte intr-o...

publicat 2018-01-22 23:15:07 (CanCan)
EXCLUSIV. Are o poveste incredibila. E favorit sa reprezinte Romania la Eurovision 2018, dar... A lucrat inainte intr-o... Artistul favorit sa reprezinte Romania la "Eurovision 2018" are o poveste incredibila. Pentru a-si cumpara chitara visurilor sale, Aurel Dinca a lucrat intr-o mina de carbuni timp de cateva luni. In plus, are o sora cu handicap major de care are grija si in prezent. CANCAN.RO, site-ul nr. 1 din Romania, va prezinta, in exclusivitate, detalii fabuloase din viata indragitului muzician. (VEZI SI: COSTI IONITA despre MIHAI TRAISTARIU: "Putea fi al doilea Michael Bolton...")Organizatorii... ...continuare.

O retea regionala din Cluj a ajuns la 20 de farmacii. "In farmacie nu se desfasoara o simpla activitate comerciala".

publicat 2018-01-22 22:15:29 (Ziarul-Financiar)
O retea regionala din Cluj a ajuns la 20 de farmacii. In farmacie nu se desfasoara o simpla activitate comerciala. Citeste si: Farmacia Napofarm din Cluj a ajuns la 35 mil. lei si pariaza pe extindere si in mediul rural. "Singura sansa este sa ne dezvoltam" O farmacista din Cluj a deschis doua farmacii la sat si asteapta afaceri de un milion de euro. "Este o lista cu aproximativ 1.200 de produse deficitare care ne da viata peste cap. Am incredere ca 2018 va fi un an mai bun." Remedium Farm, o afacere de familie din Cluj infiintata in urma cu mai bine de 25 de ani, controlata de familia Ga­vrea, a ajuns... ...continuare.

Lantul de cofetarii Delice din Prahova a ajuns la sapte unitati. Cea mai mare comanda, 12.000 de lei

publicat 2018-01-22 21:30:31 (Ziarul-Financiar)
Lantul de cofetarii Delice din Prahova a ajuns la sapte unitati. Cea mai mare comanda, 12.000 de lei Citeste si: Cris-Tim a cumparat o fabrica cu 110 angajati in Prahova si vizeaza noi achizitii. "Nu mai facem fata cererii" O familie din Prahova produce si vinde legume si fructe ecologice de 5.000 de euro/luna Prajiturile realizate in laboratorul din Campina sunt distribuite cu masini proprii in toata tara si in cele sapte cofetarii.Lantul de cofetarii Delice, dezvoltat de antrepre­norii Laurentiu Dascalu si Carmela Dragomir in urma cu 18 ani, a ajuns la sapte unitati, dupa ce a deschis o... ...continuare.

Echipajul romanesc a traversat Atlanticul in 38 de zile, 14 ore si 32 de minute. Record de timp pentru Atlantic 4

publicat 2018-01-22 20:15:22 (Libertatea)
Echipajul romanesc a traversat Atlanticul in 38 de zile, 14 ore si 32 de minute. Record de timp pentru Atlantic 4 Echipajul romanesc a traversat Atlanticul intr-o barca cu vasle, in 38 de zile, 14 ore si 32 de minute. Record de timp pentru Atlantic 4! Echipajul romanesc Atlantic 4 (Andrei Rosu, Vasile Osean, Ionut Olteanu si Marius Alexe) a incheiat cu bine cursa de traversare a Oceanului Atlantic, stabilind astfel un nou record mondial pentru […] Post-ul Echipajul romanesc a traversat Atlanticul in 38 de zile, 14 ore si 32 de minute. Record de timp pentru Atlantic 4 apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Piatraonline incheie anul 2017 cu o cifra de afaceri de 24 milioane lei

publicat 2018-01-22 20:00:03 (Bursa)
Piatraonline incheie anul 2017 cu o cifra de afaceri de 24 milioane lei Piatraonline, showroom si magazin online de piatra naturala, incheie anul 2017 cu o cifra de afaceri de 24 milioane lei, adica aproximativ 5.300.000 Euro si incepe noul an cu planuri de dezvoltare a business-ului si consolidarea reputatiei de brand, potrivit unui comunicat de presa remis Redactiei. ...continuare.

Armata SUA se pregateste de razboi? Americanii dezvolta o tehnologie de ultima ora, care le-ar crea un avantaj decisiv in orice conflict

publicat 2018-01-22 19:00:28 (Libertatea)
Citeste mai departe pe evz.ro. Post-ul Armata SUA se pregateste de razboi? Americanii dezvolta o tehnologie de ultima ora, care le-ar crea un avantaj decisiv in orice conflict apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Asa s-a imbracat Viorica Dancila la nunta baiatului ei! Este total diferita de ceea ce poarta acum

publicat 2018-01-22 18:30:03 (CanCan)
Asa s-a imbracat Viorica Dancila la nunta baiatului ei! Este total diferita de ceea ce poarta acum Viorica Dancila a fost soacra mare in urma cu doi ani! Fiul ei s-a insurat, iar actualul premier de conjunctura s-a ridicat la nivelul importantului eveniment. Viorica a renuntat, atunci, la tinutele inflorate si fiu colorate, pe care le poarta acum peste tot. Ea a purtat o rochie lunga, de culoare nude, fara maneci, in care si-a afisat cu mandrie decolteul.Imaginea de la nunta fiului Vioricai Dancila a fost postata chiar de premierul Romaniei, pe pagina sa de pe o retea de socializare.La... ...continuare.

Gigantul Celgene achizitioneaza compania Juno Therapeutics in cadrul unei tranzactii de 9 miliarde de dolari, menita sa sporeasca eforturile companiei de a trata cancerul

publicat 2018-01-22 18:15:26 (Ziarul-Financiar)
Gigantul Celgene achizitioneaza compania Juno Therapeutics in cadrul unei tranzactii de 9 miliarde de dolari, menita sa sporeasca eforturile companiei de a trata cancerul Celgene a ajuns la un acord de achizitie cu Juno Therapeutics, o companie care produce medicamente pentru tratarea cancerului, valoarea tranzactiei fiind de 9 miliarde de dolari, potrivit Business Insider. Celgene, un gigant farmaceutic, pionier in dezvoltarea tratamentelor pentru cancer, detine deja 9,7% dintre actiunile Juno Therapeutics, iar in cadrul achizitiei, va cumpara la pretul de 87 de dolari per actiune.Juno Therapeutics este cunoscuta pentru tratamentele sale experimentale si... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro