Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Orasul regal Curtea de Arges, pregatit pentru ultimul drum al Regelui Mihai

publicat 2017-12-16 13:45:02 (Antena3)
Autoritatile din orasul regal Curtea de Arges, titlu pe care municipiul il poarta din anul 2014, finalizeaza, sambata, pregatirile pentru funeraliile Regelui Mihai I. Cladirea garii, unde va... ...continuare.

De ce va fi ingropat Regele Mihai pe intuneric

publicat 2017-12-16 13:15:09 (Realitatea-TV)
De ce va fi ingropat Regele Mihai pe intuneric Regele Mihai va fi inhumat in jurul orei 19.00, sambata, la Catedrala Arhiepiscopala din Curtea de Arges unde va avea loc o slujba scurta de ingropare. ...continuare.

Cum a fost acoperita paragina in gara din Curtea de Arges pentru inmormantarea Regelui Mihai

publicat 2017-12-16 13:00:07 (Libertatea)
Cum a fost acoperita paragina in gara din Curtea de Arges pentru inmormantarea Regelui Mihai. Pe fatada monumentului istoric, aflat in degradare, a fost montate panze cu imagini ale cladirii care ar fi trebuit reabilitata. La gara regala din Curtea de Arges s-a lucrat intens pentru instalarea unor mesh-uri uriase pentru a acoperi fatada degradata dinspre […] Post-ul Cum a fost acoperita paragina in gara din Curtea de Arges pentru inmormantarea Regelui Mihai apare prima data in... ...continuare.

Iata ce a aparut pe cerul Curtii de Arges sambata dimineata. Este CUTREMURATOR

publicat 2017-12-16 12:45:23 (Realitatea-TV)
Iata ce a aparut pe cerul Curtii de Arges sambata dimineata. Este CUTREMURATOR Coincidenta sau semn divin? Un curcubeu a aparut in dimineata zilei de sambata pe cerul Curtii de Arges, unde urmeaza sa fie inmormantat Regele Mihai. ...continuare.

Regele Mihai. Romanii isi iau RAMAS-BUN de la Majestatea Sa! Foto si video istorice. Live text

publicat 2017-12-16 11:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Lacrimi, flori, mesaje si imagini emotionante de la funeraliile Regelui Mihai. Romania isi ia, cu adevarat, ramas-bun de la Regele ei... Amanunte de ultima ora de la inmormantarea Majestatii Sale, Regele Mihai. Ultimele vesti de la Curtea de Arges spun ca peste 10.000 de oameni sunt asteptati la inmormantarea de la Catedrala Arhiepiscopala. Primarul orasului regal Curtea de Arges, Constantin Panturescu, a declarat ca totul este pregatit pentru funeraliile Regelui Mihai. ...continuare.

Cum arata Trenul Regal care il va conduce pe Regele Mihai, pentru ultima data, la Curtea de Arges - FOTO in articol

publicat 2017-12-16 11:00:01 (Antena3)
Trenul Regal va conduce sicriul Regelui Mihai, pentru ultima data la Curtea de Arges. Sicriul cu corpul neînsufletit al Majestatii Sale va fi transportat la ora 14.40 cu Trenul Regal de la Bucuresti... ...continuare.

REVISTA PRESEI 16.12.2017

publicat 2017-12-16 10:15:02 (Bursa)
*ADEVARUL *Inmormantarea Regelui Mihai I: programul evenimentelor de la Curtea de Arges Regele Mihai I al Romaniei va fi inmormantata sambata, 16 decembrie, in Curtea de Arges. Sambata, 16 decembrie 2017, Trenul Regal va ajunge la Gara din Curtea de Arges, la ora 17.30. Cortegiul funerar se va deplasa de la gara la Catedrala Arhiepiscopala si Regala de la Curtea de Arges. ...continuare.

Peste 10.000 de oameni, asteptati la inmormantarea Regelui Mihai

publicat 2017-12-16 10:15:01 (Antena3)
Peste 10.000 de oameni sunt asteptati la înmormântarea Regelui Mihai, la Catedrala Arhiepiscopala din Curtea de Arges. Primarul orasului regal Curtea de Arges, Constantin Panturescu, a declarat ca... ...continuare.