Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Trenuri BLOCATE in ROMANIA. Sute de CALATORI asteapta in MUNȚI

publicat 2017-10-06 09:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Trenuri BLOCATE in ROMANIA. Sute de CALATORI asteapta in MUNȚI Aproximativ o suta de calatori se afla in cele trei trenuri care sunt oprite, vineri, de la ora 6,00, in statiile din zona de munte a judetelor Bistrita-Nasaud si Suceava, unde calea ferata a fost blocata de mai multi copaci doborati de vant. ...continuare.

Cod galben de vant in mai multe judete din tara. Rafalele vor atinge chiar si o suta de kilometri la ora

publicat 2017-10-05 22:45:02 (Antena3)
Cod galben de vant in mai multe judete din tara. Rafalele vor atinge chiar si o suta de kilometri la ora Meteorologii au emis, joi seara, o avertizare cod galben de vânt puternic pentru diferite zone din opt judete. Potrivit meteorologilor, în zonele de munte din judetele Cluj, Bistrita-Nasaud si... ...continuare.

Copac doborat de vant pe calea ferata, trafic feroviar intrerupt intre Silhoasa si Lunca Ilvei

publicat 2017-10-05 22:00:09 (Romania-TV)
Copac doborat de vant pe calea ferata, trafic feroviar intrerupt intre Silhoasa si Lunca Ilvei Traficul feroviar este intrerupt, joi seara, intre Silhoasa si Lunca Ilvei, judetul Bistrita-Nasaud, din cauza unui copac doborat de vant pe calea ferata. Pana acum, trei trenuri au fost afectate. ...continuare.

Referendumul de demitere a primarului din Singeorz-Bai, contestat pentru listele de semnaturi

publicat 2017-10-05 13:45:22 (Romania-TV)
Referendumul de demitere a primarului din Singeorz-Bai, contestat pentru listele de semnaturi Organizatia judeteana a PNL Bistrita-Nasaud va contesta in instanta listele de semnaturi depuse la Prefectura pentru organizarea referendumului de demitere a primarului orasului Singeorz-Bai, Traian Ogagau, dupa ce au descoperit nereguli in liste. ...continuare.

Alerta meteo. Cod galben de vant in mai multe judete din tara

publicat 2017-10-05 11:45:03 (Antena3)
Alerta meteo. Cod galben de vant in mai multe judete din tara Meteorologii au emis atentionari cod galben de vânt pentru zonele de munte din judetele Cluj, Bistrita-Nasaud, Maramures, Bacau, Neamt si Suceava. În judetele Cluj, Bistrita-Nasaud si... ...continuare.

Cod galben de vant in sase judete. Avertizarea, valabila cateva ore

publicat 2017-10-05 11:00:13 (Ziarul-Financiar)
Cod galben de vant in sase judete. Avertizarea, valabila cateva ore Meteorologii au emis atentionari cod galben de vant pentru zonele de munte din judetele Cluj, Bistrita-Nasaud, Maramures, Bacau, Neamt si Suceava. ...continuare.

Tanar luat cu elicopterul SMURD, dupa ce s-a lovit la cap cu un lemn

publicat 2017-10-03 21:45:09 (ProTV)
Un barbat de 27 de ani s-a ranit grav cu un lemn în zona capului, marti dupa-amiaza, într-o padure din Bistrita-Nasaud, el fiind preluat în coma de catre un echipaj aerian al SMURD pentru a fi transportat la spital. ...continuare.

De ce a fost eliberat Beniamin Laichici dupa 22 de ani de puscarie. A impuscat mortal cinci oameni, intr-o singura zi

publicat 2017-10-03 16:45:02 (Antena3)
De ce a fost eliberat Beniamin Laichici dupa 22 de ani de puscarie. A impuscat mortal cinci oameni, intr-o singura zi Cel mai odios criminal al anilor 1990 a fost eliberat din închisoare. Solutia a fost pronuntata de Tribunalul Bistrita Nasaud, care a motivat, printre altele, ca acesta a participat la un program... ...continuare.

Ministrul Mediului, reactie virulenta: In ce limba vreti sa vorbim ca sa intelegeti?

publicat 2017-10-03 15:00:04 (Antena3)
Ministrul Mediului, reactie virulenta: In ce limba vreti sa vorbim ca sa intelegeti? Ministrul Mediului a faut o criza de nervi la Bistrita. Gratiela Gavrilescu s-a suparat dupa ce i s-a spus ca sistemul de gestionare a deseurilor nu functioneaza, potrivit ziardebistrita.ro. Gratiela... ...continuare.

Ministrul Mediului: O parte dintre documentele necesare accesarii programului "Casa verde" se vor depune online

publicat 2017-10-03 13:15:18 (Romania-TV)
Ministrul Mediului: O parte dintre documentele necesare accesarii programului "Casa verde" se vor depune online Ministrul Mediului, Gratiela Gavrilescu, a declarat marti, cu ocazia unei vizite in judetul Bistrita-Nasaud, ca o parte din documentele necesare accesarii programului "Casa verde" vor putea fi depuse online incepand cu viitoarea sesiune de cereri de finantare. ...continuare.