Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




ACUZAȚII DEVASTATOARE: Iliescu si Firea, CIOCLII NESIMȚIȚI care se infrupta din CARNEA REGELUI MIHAI!

publicat 2017-12-06 10:45:05 (Evenimentul-Zilei)
ACUZAȚII DEVASTATOARE: Iliescu si Firea, CIOCLII NESIMȚIȚI care se infrupta din CARNEA REGELUI MIHAI! Istoricul si scriitorul Stelian Tanase critica (pe blog) in termeni duri fatarnicia lui Ion Iliescu si a Gabrielei Firea, care s-au ingramadit sa-i inalte osanale postume Regelui Mihai. Concluzia istoricului este mai mult decat usturatoare: numerosi pesedisti se imbulzesc, ca niste cioclii, sa se infrupte din carnea Regelui Mihai I, dorind sa capitalizeze imagine, desi, in timpul vietii Majestatii Sale, i-au fost adversari viscerali, incorecti si intratabili. ...continuare.

DEZVALUIRI EXPLOZIVE: CUM l-a ASASINAT SECURITATEA pe NICOLAE LABIȘ. CULISE INSPAIMANTATOARE

publicat 2017-12-02 13:15:04 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRI EXPLOZIVE: CUM l-a ASASINAT SECURITATEA pe NICOLAE LABIȘ. CULISE INSPAIMANTATOARE Istoricul si scriitorul Stelian Tanase dezvaluie, pe blog, culisele asasinarii poetului Nicolae Labis, imbrancit sub rotile unui tramvai, in 1956, de doi agenti ai Securitatii. Totodata, istoricul pune pe tapet o serie de marturii necunoscute publicului larg, printre care si cea expusa de scriitorul Zaharia Stancu (apropiat si rasfatat al nomenklaturii PCR), care a relatat ca, in momentul in care Labis a murit la spital, poetul nu a avut lumanari la capatai, ci doi securisti care l-au... ...continuare.

ATAC DEVASTATOR la LIICEANU, PATRICIU si STOICA! Amintirile cenzurate ale unui fost finantist

publicat 2017-11-30 23:45:03 (Evenimentul-Zilei)
ATAC DEVASTATOR la LIICEANU, PATRICIU si STOICA! Amintirile cenzurate ale unui fost finantist Intr-o postare pe blog, avocatul si scriitorul Marian Nazat descrie cu lux de amanunte o intamplare uluitoare. Personajele? Gabriel Liiceanu, Dinu Patriciu, Tariceanu, un fost ministru de Finante si un bancher ...continuare.

PLANUL Gabrielei Firea pentru DEBARCAREA lui Dragnea. CULISELE organizarii targului de Craciun in Piata Victoriei

publicat 2017-11-30 11:45:03 (Evenimentul-Zilei)
PLANUL Gabrielei Firea pentru DEBARCAREA lui Dragnea. CULISELE organizarii targului de Craciun in Piata Victoriei Gestul Gabrielei Firea de a hotara organizarea targului de sarbatori chiar in Piata Victoriei tradeaza faptul ca vrea sa castige "galoane suplimentare" in PSD, pretinzand ca a facut totul pentru a salva Guvernul, ceea ce ii va permite, in curand, sa emita pretentii pentru presedintia partidului, sustine istoricul si analistul Stelian Tanase, pe blog. ...continuare.

DEZVALUIRI SOCANTE: CE PLANURI are PUTIN cu Romania. PROPAGANDA KREMLINULUI, OMNIPREZENTA la Bucuresti

publicat 2017-11-29 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRI SOCANTE: CE PLANURI are PUTIN cu Romania. PROPAGANDA KREMLINULUI, OMNIPREZENTA la Bucuresti Anti-americanismul visceral declansat in spatiul public, imediat dupa comunicatul Departamentului de Stat al SUA, demonstreaza ca propaganda lui Vladimir Putin (platita cu bani grei, chiar de la Kremlin) este omniprezenta in Romania, sustine istoricul si analistul Stelian Tanase, pe blog. De asemenea, el avertizeaza ca rabufnirea anti-americanismului (pe fundalul coruptiei generalizate si a celui mai gregar populism cu iz ceausist) reprezinta o etapa in planul Moscovei, care vrea sa refaca... ...continuare.

Ancheta la o maternitate din Iasi, dupa ce o femeie a denuntat, pe blog, atitudinea personalului medical

publicat 2017-11-27 20:45:08 (ProTV)
Conducerea maternitatii Cuza Voda din Iasi a demarat o ancheta interna, dupa ce o femeie a scris, pe blogul personal, ca angajatii unitatii medicale si-au tratat pacientele inadecvat. ...continuare.

A. Nastase, despre incidentele cu Malin Bot la Romexpo: Organizatorii ar fi trebuit sa cheme Politia

publicat 2017-11-25 18:00:07 (Realitatea-TV)
A. Nastase, despre incidentele cu Malin Bot la Romexpo: Organizatorii ar fi trebuit sa cheme Politia Adrian Nastase a avut o reactie, pe blog, dupa ce Malin Bot a venit vineri, la Romexpo pentru a boicota lasarea sa de carte, dar si pe cea a lui Dan Voiculescu. Astfel, fostul premier considera ca organizatorii Romexpo ar fi trebuit sa sesizeze Politia, " in legatura cu actiunea lui Bot si a celor cativa huligani care l-au insotit". ...continuare.

DEZVALUIRI EXPLOZIVE: "SPARGEREA GASTII COLDEA a produs HAOS in SRI! GUNOIUL de vede de la o posta!"

publicat 2017-11-24 10:30:05 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRI EXPLOZIVE: SPARGEREA GASTII COLDEA a produs HAOS in SRI! GUNOIUL de vede de la o posta! Analistul si scriitorul Stelian Tanase sustine, pe blog, ca declaratiile generalului Dumitru Dumbrava, chemat recent in fata Comisiei pentru controlul SRI, demonstreaza ca "spargerea gastii Coldea" a produs haos in cadrul serviciului, astfel incat "se vede gunoiul de la o posta. ...continuare.

Daniel Dragomir vorbeste despre "reteaua" de magistrati a generalului SRI Dumitru Dumbrava. Primele nume: procuroarea Lancranjan care se ocupa de dosarul lui Dragnea si fostul consilier al lui Kovesi, judecatorul Selaru - FOTO, VIDEO

publicat 2017-11-22 19:00:05 (Mediafax)
Daniel Dragomir vorbeste despre reteaua de magistrati a generalului SRI Dumitru Dumbrava. Primele nume: procuroarea Lancranjan care se ocupa de dosarul lui Dragnea si fostul consilier al lui Kovesi, judecatorul Selaru  - FOTO, VIDEO Daniel Dragomir scrie pe blog despre "reteaua" de magistrati a generalului Dumitru Dumbrava, devenit cunoscut in urma declaratiei potrivit careia instantele constituie "camp tactic" pentru SRI, si arata legaturile cu fostul consilier al lui Kovesi sau procuroarea lui Liviu Dragnea, in dosarul Tel Drum. ...continuare.

Fostul colonel SRI Daniel Dragomir vorbeste despre "reteaua" de magistrati a lui Dumitru Dumbrava - FOTO, VIDEO

publicat 2017-11-22 18:45:06 (Mediafax)
Fostul colonel SRI Daniel Dragomir vorbeste despre reteaua de magistrati a lui Dumitru Dumbrava - FOTO, VIDEO Daniel Dragomir scrie pe blog despre "reteaua" de magistrati a generalului Dumitru Dumbrava, devenit cunoscut in urma declaratiei potrivit careia instantele constituie "camp tactic" pentru SRI, si arata legaturile cu fostul consilier al lui Kovesi sau procuroarea lui Liviu Dragnea, in dosarul Tel Drum. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA