Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Dialog cu subinteles intre Klaus Iohannis si Mihai Tudose. Radu Tudor: "Presedintele nu face gesturi gratuite"

publicat 2017-10-12 11:45:02 (Antena3)
Dialog cu subinteles intre Klaus Iohannis si Mihai Tudose. Radu Tudor: Presedintele nu face gesturi gratuite Presedintele Klaus Iohannis si premierul Mihai Tudose participa joi la lansarea noului model Ford EcoSport care are loc la Uzina Ford din Craiova.  Jurnalistul Radu Tudor a scris, pe blog, ca la... ...continuare.

Un analist politic anunta 'SFARȘITUL' sefului PSD: 'Nu cade singur, va trage multa lume dupa el'

publicat 2017-10-12 01:15:02 (Click)
Un analist politic anunta 'SFARȘITUL' sefului PSD: 'Nu cade singur, va trage multa lume dupa el' Stelian Tanase crede ca scandalul din PSD va fi decisiv pentru Liviu Dragnea. "Nu cade singur. Va trage multa lume dupa el. Mii de persoane. Odata cu el se va prabusi un intreg sistem de relatii.", a scris analistul politic pe blog-ul sau. Citeste mai departe... ...continuare.

Tanase, CULISELE RAZBOIULUI din PSD: "Premierul Tudose e in AVANTAJ fata de Dragnea!"

publicat 2017-10-10 10:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Tanase, CULISELE RAZBOIULUI din PSD: Premierul Tudose e in AVANTAJ fata de Dragnea! In noul conflict dintre conducerea de la Kiseleff si Palatul Victoria, premierul Mihai Tudose este in avantaj fata de Liviu Dragnea, deoarce costul politic al schimbarii primului ministru ar fi urias pentru PSD, sustine istoricul si analistul politic Stelian Tanase, pe blog. De asemenea, Tanase explica ce se ascunde in spatele "manevrelor infantile" ale lui Liviu Dragnea. ...continuare.

Radu Tudor:" Cu amenintarea Rusiei, cu derapajul Turciei, Romania are toate argumentele sa-si convinga aliatii ca e tara cea mai potrivita pentru angajamentele strategice"

publicat 2017-10-09 12:00:02 (Antena3)
Radu Tudor: Cu amenintarea Rusiei, cu derapajul Turciei, Romania are toate argumentele sa-si convinga aliatii ca e tara cea mai potrivita pentru angajamentele strategice Jurnalistul Radu Tudor face o scurta analiza, pe blog, a pozitiei strategice in care se afla Romania, mai ales acum cand Turcia se afla in pragul unui esec democratic si derapaj strate... ...continuare.

Radu Tudor: " Cu amenintarea permanenta a Rusiei, cu derapajul Turciei, Romania are toate argumentele sa-si convinga aliatii ca e tara cea mai potrivita pentru angajamentele strategice viitor"

publicat 2017-10-09 11:45:01 (Antena3)
Radu Tudor:  Cu amenintarea permanenta a Rusiei, cu derapajul Turciei, Romania are toate argumentele sa-si convinga aliatii ca e tara cea mai potrivita pentru angajamentele strategice viitor Jurnalistul Radu Tudor face o scurta analiza, pe blog, a pozitiei strategice în care se afla România, mai ales acum când Turcia se afla în pragul unui esec democratic si derapaj strate... ...continuare.

VERDICTUL lui Tanase: "MULTI romani vor O DICTATURA ca-n RUSIA!"

publicat 2017-10-07 10:00:03 (Evenimentul-Zilei)
VERDICTUL lui Tanase: MULTI romani vor O DICTATURA ca-n RUSIA! Istoricul si analistul politic Stelian Tanase sustine, pe blog-ul propriu, ca in Romania exista riscul instaurarii unui regim totalitar, deoarece multi dintre semenii nostri "viseaza la o dictatura ca-n Rusia" ...continuare.

Radu Tudor, despre potentialul strategic al tarii noastre: E capabila Romania de un joc inteligent?

publicat 2017-10-03 11:00:02 (Antena3)
Radu Tudor, despre potentialul strategic al tarii noastre: E capabila Romania de un joc inteligent? Radu Tudor face o scurta analiza, pe blog, a situatiei regionale de securitate, despre care scrie ca "devine din ce in ce mai complicata", in conditiile in care avem de-a face pe... ...continuare.

DEZVALUIRILE lui Nastase: EXECUTIILE politice decise de BINOMUL Bucuresti-Bruxelles. Ce rol au jucat Monica Macovei si Catherine Day.

publicat 2017-09-29 10:15:04 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRILE lui Nastase: EXECUTIILE politice decise de BINOMUL Bucuresti-Bruxelles. Ce rol au jucat Monica Macovei si Catherine Day. Fostul premier pesedist Adrian Nastase sustine, pe blog, ca fostul secretar general al Comisiei Europene - am numit-o pe Catherine Day - a fost "omul de legatura" al Monicai Macovei la Bruxelles, prin intermediul caruia s-a realizat "santajul politic numit prescurtat MCV". ...continuare.

Fostul colonel SRI Daniel Dragomir: Voi vorbi despre puterea oculta Kovesi-Coldea

publicat 2017-09-26 16:45:02 (Antena3)
Fostul colonel SRI Daniel Dragomir: Voi vorbi despre puterea oculta Kovesi-Coldea Fostul colonel SRI Daniel Dragomir, audiat pentru a doua oara în comisia de control a SRI, a scris pe blog ca va vorbi despre "mecanismele nomenclaturii puterii oculte SRL Coldea si PFA... ...continuare.

Nastase iese la atac: "SLUGILE IDIOATE ale regimului Basescu-Macovei NU vor o dezbatere reala despre Justitie!"

publicat 2017-09-21 13:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Nastase iese la atac: SLUGILE IDIOATE ale regimului Basescu-Macovei NU vor o dezbatere reala despre Justitie! Fostul premier pesedist Adrian Nastase sustine, pe blog-ul propriu, ca slugile "idioate" ale regimului Basescu-Macovei nu vor o dezbatere autentica in domeniul Justitiei. ...continuare.